Follow RomanianPortal on Twitter       

Vezi rezultate sondaj: Reprezentantul carui partid va deveni presedintele in 2016?

Votanți
9. Nu poți vota în acest sondaj
  • Democrat

4 44,44%
  • Republican

5 55,56%
Pagina 20 din 21 PrimulPrimul ... 1018192021 UltimulUltimul
Rezultate 191 la 200 din 205

Subiect: Alegeri Prezidentiale 2016 - SUA / America

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

Perfect de acord cu tine Gigi, nimic mai demn de dispret decat establishment si political correctness dar daca challengerul e un dement, ce folos ca e sincer ?
    Ok, poate multe din tembelismele debitate in campanie nu le poate pune in aplicare dar si daca pune doar cateva (si sa n-aveti dubii, ca le va pune !) si tot e foarte grav.
    Apoi, nu uitati oameni buni ca Zgubiliticu Ciufulit este Comandantul Suprem al Fortelor Armate ale SUA precum si pastratorul valizei nucleare !! In final si la urma urmei temperamentul lui este cel mai mare risc, este foarte posibil ca intr-o situatie limita unde se cere o decizie intr-o fractiune de secunda poate lua o decizie cu consecinte cataclismice. Eu nici nu pricep cum lumea nu reuseste sau nu vrea sa vada riscul asta imens.
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Data înscrierii
    13.01.2009
    Locație
    USA
    Posturi
    698
    Putere Rep
    22

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Pe Valea Oltului imi venea sa abandonez masina.
    Mi-a placut Calimanesti m-as vedea pensionar acolo
    Da, Calimanesti - Caciulata - Cozia, sunt niste locuri minunate. Acolo am petrecut in copilarie multe vacante - parintii credeau in calitatile vindecatoare ale izvoarelor de apa mirositoare si mergeam cate o saptamana aproape in fiecare vara - cu 30 de ani in urma era gratis - vara trecuta am trecut pe acolo si am vazut ca le-au ingradit si e cu plata - progress! Si Oltul mi s-a parut cam anemic - o fi fost seceta?!

La 55 pot sa scot din 401k fara penalizari - asa ca nu exclud o vacanta permanenta in zona - Donald ar putea fi elementul catalizator!

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    La care el zice: Da, dar portiunile alea de autostrazi sunt cele mai bune din lume.
    Pai .. de ce spuneti asta?
    Pentru ca sunt gratuite, noi noutze si complet libere tot timpul.
    Sistemul de autostrazi este cam anemic - vara trecuta unele portiuni erau deja inchise ptr reparatii - mergi ce mergi si pe urma tot prin sate te baga!

Citat Postat în original de shogunelu Vezi post
    Apoi, nu uitati oameni buni ca Zgubiliticu Ciufulit este Comandantul Suprem al Fortelor Armate ale SUA precum si pastratorul valizei nucleare !! In final si la urma urmei temperamentul lui este cel mai mare risc, este foarte posibil ca intr-o situatie limita unde se cere o decizie intr-o fractiune de secunda poate lua o decizie cu consecinte cataclismice. Eu nici nu pricep cum lumea nu reuseste sau nu vrea sa vada riscul asta imens.
    Eu nu ma tem de valiza nucleara - are degetele mici nu poate sa ajuga la butoane - mie imi este tama ca o duca de rapa economia asa cum a facut cu cazinourile lui - si ca nu-mi plac aspiratii lui de dictator.
    Ultima modificare făcută de ModestMouse; 10.11.2016 la 12:03.
    "What we've got here is failure to communicate. Some men you just can't reach."

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    22

Implicit

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    22

Implicit

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.520
    Putere Rep
    10

Implicit

Ba baieti, n-o mai frecati degeaba. Trump este noul presedinte, ales pe baza votului, legal si constitutional. Personal, prefer in luptator care s-a batut pe banii lui cu toata lumea, inclusiv republicani de ai lui si a reusit, decat o mincinoasa si marioneta a Wall Street-ului care ar fi trebuit sa "multumeasca" apoi lui Soros, Buffet si altii care au pompat bani grei in ea. Pe scurt, David l-a invins pe Goliat. Vedem dupa patru ani daca va fi in presedinte bun, la urmatoarele alegeri.

Data înscrierii
    13.01.2009
    Locație
    USA
    Posturi
    698
    Putere Rep
    22

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Trump este noul presedinte, ales pe baza votului, legal si constitutional. Personal, prefer in luptator care s-a batut pe banii lui cu toata lumea,
    Bravo tie ca-l preferi; sa-ti traiasca! In realitatea Trump e un scamator care se joaca cu "smoke and mirrors" - pana in prezent, a primit $247,541,449 in donatii. https://www.opensecrets.org/pres16/c...p?id=N00023864
    Spun "pana in prezent," ptr ca inca solicita donatii de la suporteri mici si mari; http://www.cnbc.com/2016/11/11/trump...-election.html
    Probabil ca vrea sa-si recupereze cei $60-milioane pe care lea dat ca imprumuta campaniei - initial a spus ca este multi-billionaire si nu are nevoie de nici un cent de la nimeni. Nu te teme, Trump are si el bogatii lui care il susutin si care o sa vina sa ceara favoruri ptr donatiile date: http://fortune.com/2016/08/03/trump-...-backers-list/

Pe scurt, David l-a invins pe Goliat. Vedem dupa patru ani daca va fi in presedinte bun, la urmatoarele alegeri.
    Cred ca ai incurcat analogiile?! Probabil ca ai vrut sa spui Goliat v Cleopatra! Trump nu este un copil pastor plecat la razboi cu un gigant. Trump se lauda cu o avere de $10-Billions si o retea de sute de proprietati si afaceri in toata lumea.

Si asa sa dea Domnul, sa fie un presedint bun!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.520
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de ModestMouse Vezi post
    Cred ca ai incurcat analogiile?! Probabil ca ai vrut sa spui Goliat v Cleopatra! Trump nu este un copil pastor plecat la razboi cu un gigant. Trump se lauda cu o avere de $10-Billions si o retea de sute de proprietati si afaceri in toata lumea.
    Nu totul se masoara in bani pe lumea asta. M-am referit 80-90% din mass-media care a fost impotriva lui, la circul ieftin cu emailurile si musamalizarea scandalului, la 9 din 11 sondaje importante in timpul alegerilor care au dat-o de gard intentionat aratand-o castigatoare pe Clinton, pana si la unii din fostul partid. In plus, cand ai mai vazut in America in presedinte in exercitiu sa faca turnee si campanie extensiv pentru in candidat?

In ceea ce priveste donatiile, cand a vazut ca democratii au pus la bataie toate rezervele Wall Street-ului, a trebuit si el sa apeleze la ajutoare. Oricum, a cheltuit doar 50% pr fircare vot castigat, in comparative cu Clinton.
    Ultima modificare făcută de sorin; 11.11.2016 la 11:45.

Data înscrierii
    13.01.2009
    Locație
    USA
    Posturi
    698
    Putere Rep
    22

Implicit

Nu totul se masoara in bani pe lumea asta. M-am referit 80-90% din mass-media care a fost impotriva lui, la circul ieftin cu emailurile si musamalizarea scandalului, la 9 din 11 sondaje importante in timpul alegerilor care au dat-o de gard intentionat aratand-o castigatoare pe Clinton, pana si la unii din fostul partid. In plus, cand ai mai vazut in America in presedinte in exercitiu sa faca turnee si campanie extensiv pentru in candidat?

In ceea ce priveste donatiile, cand a vazut ca democratii au pus la bataie toate rezervele Wall Street-ului, a trebuit si el sa apeleze la ajutoare. Oricum, a cheltuit doar 50% pr fircare vot castigat, in comparative cu Clinton.
    Nu am de gand sa re-deschid campania electorala si sa puctez toate punctele slabe a lui Trump - insa vreau numai sa comentez la cateva afirmatii false:
    Trump a beneficiat de peste 2$billion free advertising de la media - media sa intors impotriva lui cand Trump a inceput sa atace ziaristii si sa ameninte pe orcine nu-l ridica in slavi: http://www.nytimes.com/2016/03/16/up...edia.html?_r=0 ("Never start a war with people who buys ink by the barrel”)

Sondajele de opinie au fost eronate din motive compelxe care nu au legatura (cred eu) cu simpatia unora ptr Hillary.
    Multii nu mai au landlines phone si este dificil obtii o idee corecta despre opinia generala. Altii nu au vrut sa spuna ca sustin pe Trump de rusnie ca voteaza ptr un rasist careuia ii place sa "grab them by the p&$$#." Apoi, multi Democrati albi au fost demoralizati de dezvaluirile FBI din ultimele zile inainte de alegeri si au stat acasa.

Obama a fost intr-o pozitie avantajata in comapartie cu alti presedinti recenti: a avut o popularitate ridicata in comparatie cu Bush sau Bill Clinton - Reagan a avut dementia in ultimul an in office si nu stia pe ce lume traieste. Probabil ca si insultele lui Trump ca Obama nu este nascut in America probabil ca la determinat sa lupte pt Hillary cu mai mult avant.

http://www.npr.org/2016/07/05/484817...heir-successor

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.520
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de ModestMouse Vezi post
    Nu am de gand sa re-deschid campania electorala si sa puctez toate punctele slabe a lui Trump - insa vreau numai sa comentez la cateva afirmatii false:
    Trump a beneficiat de peste 2$billion free advertising de la media - media sa intors impotriva lui cand Trump a inceput sa atace ziaristii si sa ameninte pe orcine nu-l ridica in slavi: http://www.nytimes.com/2016/03/16/up...edia.html?_r=0 ("Never start a war with people who buys ink by the barrel”)
    NY Times e ziarul curte a clintonilor, cum sunt antenele pentru PSD, deci nu dau doi bani pe ce scriu ei. Pana la urma, rezultatul final conteaza. I-a batut Donald de i-a ascultat cu urechea, acum sa rabde patru ai cei carora nu le convine si sa vina cu unul mai bun in 2020, nu sa iasa pe strazi, sa bata oameni, sa sparga magazine si asa mai departe. Din pacate, o mare parte din electoratul clintonesei e de genul acela.

Data înscrierii
    13.01.2009
    Locație
    USA
    Posturi
    698
    Putere Rep
    22

Implicit

NY Times e ziarul curte a clintonilor, cum sunt antenele pentru PSD, deci nu dau doi bani pe ce scriu ei. Pana la urma, rezultatul final conteaza. I-a batut Donald de i-a ascultat cu urechea, acum sa rabde patru ai cei carora nu le convine si sa vina cu unul mai bun in 2020, nu sa iasa pe strazi, sa bata oameni, sa sparga magazine si asa mai departe. Din pacate, o mare parte din electoratul clintonesei e de genul acela.
    Eram sigur ca ai sa obiectezi sursele de informatii LOL

Cat despre "I-a batut Donald de i-a ascultat cu urechea" - hai sa fim seriosi - Clinton a luat cu 400,000 mui multe voturi decat Don.

"Clinton won the popular with 60,212,217 votes, a lead over Trump's 59,875,7884." In orice alta tara unde voturile populatiei decide castigatorul, Clinton era acum president si Donald pe la tribunal sa dea in judecata pe cine poate.
    Iti doresc numai bine si success la fakutul Americi great, again!

Pagina 20 din 21 PrimulPrimul ... 1018192021 UltimulUltimul

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •