Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Loc de munca - Sofer tir CDL Class A

Data înscrierii
    10.09.2015
    Posturi
    10
    Putere Rep
    0

Implicit Loc de munca - Sofer tir CDL Class A

Angajam soferi CDL clasa A, conditii avantajoase de lucru, salariu saptamanal, pentru mai multe detalii sunati la nr. 609 840 0002

Data înscrierii
    10.05.2016
    Posturi
    20
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna ziua. Daca nu detin permis de tir in Romania, se poate obtine prin firma dvs? Asta insemnand sa puteti oferi un contract de munca prin care sa pot incepe procesul de emigrare. Stiu ca in State sunt unele firme care iti platesc scoala urmand ca apoi sa returnezi banii din jobul pe care ti-l ofera. Multumesc

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de rooffly Vezi post
    Buna ziua. Daca nu detin permis de tir in Romania, se poate obtine prin firma dvs? Asta insemnand sa puteti oferi un contract de munca prin care sa pot incepe procesul de emigrare. Stiu ca in State sunt unele firme care iti platesc scoala urmand ca apoi sa returnezi banii din jobul pe care ti-l ofera. Multumesc
    rooffly, chiar daca ai fi avut permis de tir in RO tot nu ar fi valabil in US si tot ar trebui sa dai teste riguroase foarte grele ca sa obti permis!
    Pe de alta parte majoritatea firmelor de transport comercial prefera sa angajeze soferi cu ani de experienta profesionista in US si cu "record curat".
    Astfel de firme nu beneficiaza de "portite" de a "racola" potentiali candidati din alte tari ca sa le faciliteze "procesul de emigrare"!

p.s. Imi pare rau daca te-am dezamagit cu raspunsul meu si nu-l lua de "buna" daca consideri ca e in eroare. Cel mai bine e sa suni direct la numarul postat. Din RO formeaza 001 apoi numarul afisat.
    Bafta!

p.s.2 ...ti-am adaugat un link pt documentare! ...nu ezita sa pui si alte intrebari!
    https://www.dmv.ca.gov/portal/dmv/de..._htm/lic_chart
    Ultima modificare făcută de Pisoi; 10.05.2016 la 18:45.
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

bașca nu prea ai cum să începi procesul de emigrare ca șofer...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    28.12.2010
    Locație
    Orlando,Florida
    Posturi
    5
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna ziua,

In prezent sunt in procesul de a obtine CDL Clasa A si as fi interesat de pozitia mentionata daca mai este valabila.

Multumesc.

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •