Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 8 din 8

Subiect: Am primit viza B1/B2, vreau sa ma stabilesc in State

Data înscrierii
    06.01.2016
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit Am primit viza B1/B2, vreau sa ma stabilesc in State

Sunt momentan in Romania,am primit o visa de state tip B1/B2(afaceri/turistica) pe 10ani.
    Am o conferintza de constructii(targ) in statul Californa,Ontario pe data de 3,4 februarie cu scopul acesta am primit si viza.Vreau sa ma stabilesc in state,aici in tara am o firma de Hidroizolatii din 2008,rugamintea mea este daca ma poate ajuta cineva pt inceput un loc de munca in state,am 35ani,astept indrumari,sfaturi.Va multumesc
    Ultima modificare făcută de sorin; 06.01.2016 la 13:09. Motiv: schimbat titlu topic. "salut" nu este o denumire acceptata

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.460
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Sebovi Vezi post
    am primit o visa de state tip B1/B2(afaceri/turistica) pe 10ani.
    ..........................................
    Vreau sa ma stabilesc in state,aici in tara am o firma de Hidroizolatii din 2008,rugamintea mea este daca ma poate ajuta cineva pt inceput un loc de munca in state,am 35ani,astept indrumari,sfaturi
    Viza de turist nu iti da dreptul sa muncesti legal in SUA. Singura ta sansa sa lucrezi ceva e doar la negru (fara acte, nu la un individ negru : )), ceea ce inseamna ca putini s-ar incumeta sa riste, iar in plus, daca intarzii sa te reaintorci la termenul stabilit, vei primi interdictie sa mai intri altadata in SUA. Viata de ilegal nu e simpla si nu o recomand nimanui.

Data înscrierii
    06.01.2016
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

Stiu ca e ilegal,dar multii sau dus asa imi incerc si eu sansa.........

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.393
    Putere Rep
    35

Implicit

slabe șanse să găsești pe aici sfaturi despre cum să rămâi ilegal... sau ajutor.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

sfaturi s-ar gasi dar ajutor mai putin...
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    06.01.2016
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

ma gandeam si eu,cine stie mai exista si romanii care au luat-o de jos........sau nu vreau sa isi mai aduca aminte

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.460
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Sebovi Vezi post
    cine stie mai exista si romanii care au luat-o de jos........sau nu vreau sa isi mai aduca aminte
    Explicatia este ca pe acest forum nu se dau sfaturi si sugestii pentru a ramane cineva ilegal in SUA. Explicatia consta in faptul ca forumul ar putea fi inchis de autoritati pentru promovarea unor astfel de practici, si nu vreau sa risc.

Data înscrierii
    22.02.2016
    Posturi
    11
    Putere Rep
    0

Implicit

Hi si felicitari!
    Eu locuies la ny dar din nefericire nu am nici o conectie care te-ar putea ajuta cu un loc de munca. Incearca, bazarynka, unde ai putea gasi ceva asa ca de inceput. Iti doresc mult success pentru ca ai nevoie.

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •