Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 22

Subiect: Campionatul Mondial de Handbal Feminin CM 2015 - Danemarca

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.460
    Putere Rep
    10

Implicit Campionatul Mondial de Handbal Feminin CM 2015 - Danemarca

Initial, n-aveam de gand sa deschid un topic pe aceasta tema, pentru ca de multi ani de zile echipa nationala de handbal feminin e ciuca batailor pe unde merge, dar pana la urma, lasa, sa ramana scris. Intr-o grupa tare, Romania a reusit sa bata doar pe amatoarele din Porto Rico si Kazahstan, in rest, au luat-o fara drept de apel de la Spania, Norvegia si Rusia. Echipa Romaniei a terminat grupa pe locul 4, norocul mare fiind ca se califica primele 4 clasate din fiecare grupa pentru optimi.

Romania va juca foarte probabil ultimul meci si apoi "ura si la gara", in optimi (eliminatoriu) impotriva Braziliei, apoi va vedea restul campionatului la televizor. Aceeasi echipa neschimbata, fara suficient talent, fara ambitie, fara imaginatie. Si in meciul cu Spania si in in cel cu Rusia, au avut perioade cand nu au marcat timp de 14 minute, dupa ce erau la conducere ca scor. Vai de mama lui de handbal feminin. Au incercat romanii Tadici si Voina, iar la aceasta editie suedezul Tomas Ryde ca antrenori, sa faca ceva, dar nimeni nu a reusit.

Au mai facut praf un campionat, sau se trezesc din somn si ne contrazic?

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

din bataie-n bataie, pana-n marea finala...
    sau nu...

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.460
    Putere Rep
    10

Implicit

Ce mare finala? Le spulbera braziliencele in optimi, iar acolo e eliminatoriu, o bataie si gata, acasa. Ce mult mi-as dori sa ma contrazica!!!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.460
    Putere Rep
    10

Implicit Romania 25-22 Brazilia - Romania merge in sferturi!!!!

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Ce mult mi-as dori sa ma contrazica!!!
    Romania - Brazilia 25-22
    WTF!!?? Echipa Romaniei a eliminat campioana mondiala!! N-am putut vedea meciul, iar cu prima ocazie cand am vazut un titlu pe mediafax, m-am frecat la ochi si mi-am dat palme, sa vad daca nu visez. Uite ca m-au contrazis si sunt foarte bucuros ca am gresit pronosticul.

Bravo! Succes mai departe!

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Romania - Brazilia 25-22
    WTF!!?? Echipa Romaniei a eliminat campioana mondiala!! N-am putut vedea meciul, iar cu prima ocazie cand am vazut un titlu pe mediafax, m-am frecat la ochi si mi-am dat palme, sa vad daca nu visez. Uite ca m-au contrazis si sunt foarte bucuros ca am gresit pronosticul.

Bravo! Succes mai departe!
    ...as fi fost foarte bucuros sa-ti dau eu palmele (si sunt convins ca si altii)
    ...nu numai acum dar si atunci cand sari pripit in concluzii si comentarii iritante in care ...probabil numai tu crezi!
    p.s. ...hai noroc! ...si la mai mutlte lichide "curante"
    Ultima modificare făcută de Pisoi; 14.12.2015 la 20:28.
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.460
    Putere Rep
    10

Implicit Romania vs. Danemarca - sferturi finala - 16 decembrie 2015

Azi, echipa feminina de handbal a Romaniei, joaca un nou meci eliminatoriu, cu echipa tarii gazda, Danemarca. Dupa ce au reusit sa elimine campioana mondiala, acum putem spera la orice, nu-i asa? Imi doresc ca ale noastre sa faca un meci bun, sa castige, iar daca e sa nu fie, sa piarda onorabil, cu ele de gat, nu pentru ca nu pot da gol 15 minute la rand.

Hai Romania!

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    35

Implicit

Hai Romania!!! Sper sa faca un meci frumos.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

AUUU CASTIGAT!!!!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.460
    Putere Rep
    10

Implicit Romania 31-30 Danemarca - scor final - romancele in semifinale

Meciul cu Danemarca a fost dramatic rau de tot. Romancele au condus cu 13-10 la pauza, meciul a ajuns sa fie egal (27-27) in ultimul minut de joc, iar cu o secunda (!!!) inainte de final, echipa noastra a primit o lovitura de la 7m. Cristina Neagu a avut in mana castigarea meciului, dar din pacate a ratat si meciul a mers in prelungiri. Prelungirile nu au fost deloc lipsite de dramatism, pentru ca danezele au luat conducerea cu 28-27, apoi ale noastre au dat doua goluri la rand luand ele conducerea, dar de fiecare data erau egalate de daneze.

In cele din urma, romancele au rezistat presiunii, s-au concentrat si au castigat. Echipa noastra va juca semifinala impotriva Norvegiei. Asta chiar ca e un alt meci imposibil, dar poate merge si a 3-a oara o surpriza.

Bravo Romania! Hai Romania!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.126
    Putere Rep
    32

Implicit

Bravo fetele. Hai poate luam cupa sa stim o treaba.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •