Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 6 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 60

Subiect: Comentarii la stirea zilnica [3]

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.522
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de s_wind Vezi post
    Ce poate fi mai minunat decat sa inghiti pe nemestecate "adevarul" din mediafax ?!
    Pai daca e minciuna, da tu o sursa care spune adevarul.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.257
    Putere Rep
    33

Implicit

Unde vedem si noi filmul asta?.. daca il gaseste cineva curand rugam frumos sa ne dea si noua.
    http://news.yahoo.com/world-accordin...171339890.html
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

pă yo'tube... dacă știi limba lu' Pușkin...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    10.01.2010
    Locație
    Italy
    Posturi
    223
    Putere Rep
    15

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Pai daca e minciuna, da tu o sursa care spune adevarul.
    Nu ma hazardez sa dau explicatii despre felul cum (imi) cern informatiile, Sorine, volens-nolens as deveni F subiectiv, cel putin in fata voastra.Prima di tutto, formatul articolului m-a pus in garda, apoi chestia cu "anunţă surse citate de presa rusă, informează cotidianul britanic The Independent" m-a bagat in ceata, basca faptul ca n-avea pe agenda (oficiala) nicio intalnire personala cu Putin. Dealtfel, mira-m-as sa fi participat la sedinta de guvern ranit fiind de un proiectil si nu de-o banala entorsa. Finally, daca e sa dam la pace stirile astea, s-a impuscat in picior in timpul unui antrenament la handball.

Data înscrierii
    10.01.2010
    Locație
    Italy
    Posturi
    223
    Putere Rep
    15

Implicit

"Миропорядок" l-am vazut la prima iesire in eter, il recomand cu caldura, la fel si "Президент" si, din cate stiu, cel putin pana acum, nu au fost subtitrate.
    https://www.youtube.com/watch?v=ZNhYzYUo42g

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.257
    Putere Rep
    33

Implicit

Pai da' io cand vreau sa fluier, fluier si cand vreau sa ma arunc din avion, ma arunc ..care-i problema?. Deschidea usa, sarea, o inchidea la loc si avionul isi vedea de drum ..ce mare scofala.
    Degeaba l-au luat sa-l controleze la biblioteca, Dorel e sanatos tun. Nu e vina lui ca daca l-au lasat aia cu sacosha de rafie a confundat avionul cu rata comunala. Da' vreo doua geamantane in mecla i-ar fi facut bine, sa-i para rau ca n-a apucat sa se arunce.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.522
    Putere Rep
    10

Implicit Daca de vreo 2 ani tot nu mai raspunde nimeni la topicu' cu escale in Europa....

... Jeejee, ia spune tu, unde-i mai bine de oprit vara pe caldura, la o branza elvetiana, sau o bere ceheasca? Nu prea mai stiu pe unde sa ma opresc anu' asta in drum spre Ro, si imi cam lipseste inspiratia.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.257
    Putere Rep
    33

Implicit

... Jeejee, ia spune tu, unde-i mai bine de oprit vara pe caldura, la o branza elvetiana, sau o bere ceheasca? Nu prea mai stiu pe unde sa ma opresc anu' asta in drum spre Ro, si imi cam lipseste inspiratia.
    Pai eu stiu boss? Depinde ce prefera sufletu' matale. Nu sunt inca foarte familiar cu Elvetia nu stiu sa-ti spun ce e de facut concret obiective turistice mai mult decat google.
    Cati sunteti, 2 sau 4? Eu as zice totusi Elvetia. Unde te gandesti, Geneva, Zurich? Daca alegi aici, ne vedem in mod sigur la un lunch si o citirica intr-o dupa-amiaza sa mai povestim.
    Geneva e un oras dragutz, curat si destul de mic merge sa il iei la picior, plimbat pe faleza lacului, etc. O mini croaziera ceva, ma gandesc ca privelistea spre Alpi trebuie sa fie deosebita.
    Centrul e luxul la el acasa si plin de magazine de tampesti nu o sa se plictiseasca sotia. Sa-i lasi portofelul burdusit cu franci. Transportul in comun este bine pus la punct, taxiuri nu prea "se poarta" si nu sunt foarte multe probabil jumate din populatia taxiurilor o gasesti la aeroport.

Posibil poti zbura direct de la Chicago cu United sau Swiss probabil, apoi cu Wizz Air la Bucuresti. Zboara dimineata Martzea si Sambata dus intors iar pe timpul verii si Joia. E singura companie care zboara GVA-OTP direct. Echipajele ok (romani) si avionul f bine intretinut chiar daca e low cost sunt de calitate maghiarii. Zic asta pt ca am zburat eu o data mai acum 3 ani cu Blue Air de la Paris si era un tomberon zburator ..am stat cu morcovul tot zborul, never again! Iar calatorii cam ca ala de a vrut sa se arunce din avion.
    Daca mai "aflu" cate ceva intre timp, te anunt.

Bill Watterson

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    943
    Putere Rep
    14

Implicit

... Jeejee, ia spune tu, ....
    Ai grija de la ce surse te informezi!
    Nu uita sa verifici actualitatea mesajului/informatiei!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.257
    Putere Rep
    33

Implicit

La cati bani s-au furat de catre famiglie si caracatitza, chiar ca sare in ochi pentru muritori naivi.
    Oricum face recurs si ia mai putin daca nu cumva reduce la cu suspendare. Apoi "scrie" 5 carti si iese in 3 luni de zile. Fix pix. Za real Besescu la puscarie, va rugam frumos..

Bill Watterson

Pagina 3 din 6 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •