Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: viza de vizita in Quebec

Data înscrierii
    03.12.2015
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit viza de vizita in Quebec

Buna.sunt casatorita de 5 luni cu cetatean canadian si am depus actele ptr viza de vuzita prin programul de umanitate ptr Quebec .as vrea sa stiu care sunt sansele mele ptr a fii acceptata.va multumesc

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de adrianatincau@gmail.com Vezi post
    Buna.sunt casatorita de 5 luni cu cetatean canadian si am depus actele ptr viza de vuzita prin programul de umanitate ptr Quebec .as vrea sa stiu care sunt sansele mele ptr a fii acceptata.va multumesc
    Viza de vizită şi programul de umanitate sunt două lucruri complet diferite. Programul de umanitate nu este numai pentru Quebec şi presupune aplicarea pentru rezidenţă permanentă atunci când te afli deja pe teritoriul Canadei.
    Pentru viza de vizită se aplică din România sau ţara unde eşti rezident permanent şi odată primită ţti oferă dreptul de a vizita Canada pe o perioadă limitată. În cazul tău, dacă aplici pentru viza de vizită vei fii 90% respinsă din cauză că le e teamă că vrei să rămâi peste viză.
    Dacă vrei să vii în Canada şi să locuieşi aici împreună cu soţul tău trebuie să aplice pentru sponsorarea ta.

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •