Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: Firme de recrutare H2B

Data înscrierii
    01.11.2015
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit Firme de recrutare H2B

Buna ziua

As vrea sa aplic pentru un contract necesar pentru a obtine o viza de munca H2b, si vreau sa aplic la o firma serioasa, imi puteti da un sfat, eventual cu ce companie ati plecat unii dintre voi si totul a fost in regula? Multumesc
    Ultima modificare făcută de Mihai123; 03.11.2015 la 03:46.

Data înscrierii
    01.11.2015
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

Am primit o oferta de munca de la un prieten din Statele Unite si as vrea sa stiu cum pot obtine o viza sa plec si sa ma pot angaja..nu are nimeni nici o idee?

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit

H2B sunt vize de lucru temporare, in general in vacantele de vara. Daca vrei sa aplici la firme serioase si pe termen lung, iti trebuie viza H1B, daca indeplinesti conditiile. Prietenul tau ar trebui sa stie, atata timp cat iti ofera o slujba.

Data înscrierii
    01.11.2015
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

Sunt student in anul 3 la Universitate, Georgrafie-Turism,am citit si despre vizele h1b dar nu prea m-as incadra..iar firmele de recrutare au programe numai pentru work and travel..iar daca ii intrebi de altfel de viza nu stie nimeni nimic..

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit

Daca esti doar student, nu poti aplica pentru H1B, deci doar H2B-ul merge pentru tine ca student. Ma cam indoiesc ca prietenul tau iti poate oferi o slujba care se incadreaza cerintelor H2B, dar niciodata nu se stie. Informeaza-te in detaliu aici:
    http://www.uscis.gov/working-united-...ltural-workers

Data înscrierii
    01.11.2015
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

Nu poate sa imi ofere o sluba ca sa imi pot lua viza asta, mi-a spus si el..vreau doar sa ajung in America cu o viza care sa imi permita angajarea cu carte de munca pe o perioada de 1 an 2..si nu stiu unde sa obtin un contract necesar pentru viza asta H2B

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Mihai123 Vezi post
    .vreau doar sa ajung in America cu o viza care sa imi permita angajarea cu carte de munca pe o perioada de 1 an 2..si nu stiu unde sa obtin un contract necesar pentru viza asta H2B
    Fa-ti timp si documenteaza-te in detaliu cum e cu vizele astea, ca ce spui tu sunt aberatii. In primul rand, daca obtii o viza H2B, nu poti sa lucrezi legal pentru oricine altcineva, decat cel pe care ti-a dat viza. Daca pleci de unde ai fost trimis cu viza H2B, e foarte probabil ca acel angajator sa te raporteze autoritatilor. Prietenul tau nu te poate angaja decat daca H2B-ul e cu dedivatie pentru el sau firma lui, sau daca aplica pentru H1B dupa ce termini facultatea. NU poti lucra pentru el cu o viza pentru altcineva, iar el nu-ti poate da de lucru decat la negru, daca nu a aplicat si obtinut el pentru acea viza pentru tine.

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •