Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Lucian Bute vs. James DeGale - 28 noiembrie 2015

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit Lucian Bute vs. James DeGale - 28 noiembrie 2015

Lucica al nostru isi incearca probabil ultima sansa in box, dupa ce de prin 2012, dupa infrangerea rusinoasa din meciul cu Froch, a cam iesit de pe toate radarele boxului.

Bute va lupta pentru centura de campion IBF la categoria supermijlocie pe 28 noiembrie, la Videotron Centre din Quebec, centura detinuta de britanicul James DeGale, care detine si o medalie olimpica de aur.

Bute (35 de ani) are 35 de meciuri ca profesionist (2 pierdute), iar James DeGale (29 de ani) are 22 meciuri, din care a pierdut doar unul.

Hai Bute! Pune-ti mutra lui Froch pe sacul de box cand te antrenezi.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit Lucian Bute vs. James Degale - 28 Noiembrie 2015

Lucian Bute vs. James Degale - sambata seara, adica azi (duminica in Ro), la 6:30 dimineata ora Romaniei. In America de Nord, meciul incepe foarte tarziu, aproximativ 11:00 noaptea pe coasta de est.

Desi s-au cam dus zilele cand Bute boxa ca favorit, are sansa lui si depinde cum s-a antrenat fizic si mai ales mental. Dupa parerea mea e meci de totul sau nimic pentru Bute, iar daca pierde probabil ca se va pensiona. O victorie, l-a readuce sub lumina reflectoarelor inca vreo 1-2 ani.

Succes Lucian! Ultimul tren te asteapta, nu-l pierde.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit

Meciul a durat 12 reprize, a fost foarte strans, dar pana la urma Degale a castigat la puncte prin decizie majoritara, desi meciul a parut mult mai echilibrat si britanicul a avut arcada Sparta si pansat inca de la inceput, iar la sfarsit nu a fost sigur de victorie, pentru ca nu a sarit in sus, nu a ridicat mainile, etc. Bute a declarat ca se intoarce la antrenamente si va continua. Sa vedem. Parca si-a recastigat curajul de a lupta, poate a trecut in sfarsit peste socul din 2012 cu Froch.
    Ultima modificare făcută de sorin; 29.11.2015 la 00:44.

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

am vazut si eu meciul, a fost destul de echilibrat chiar daca Bute a atacat mereu din repriza a 4-a ce nu am inteles eu, de ce nu a atacat mai hotarat cand adversarul era in corzi si s-a intamplat de multe ori, ma rog, romanii-s cei mai mari comentatori
    ca si parere ''era Bute'' s-a cam incheiat...

am inteles ca Klitschko a pierdut cam usor si lumea se intreaba una alta...
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.171
    Putere Rep
    32

Implicit

N-am vazut meciul dar am inteles ca a boxat bine. Ma bucur pt el ..chiar daca nu mai recupereaza centura mai face 2-3 meciuri sa stranga niste jetoane ca are o varsta si aia e.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •