Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 15

Subiect: Viza turist prelungire!

Data înscrierii
    25.07.2015
    Posturi
    14
    Putere Rep
    0

Implicit Viza turist prelungire!

Salut ! Am viza de turist ce trebuie sa fac sau unde trebuie sa merg pentru prelungirea vizei ! Am viza pe 10 ani si am primit perioada de sedere de 6 luni si vreau sa mai prelungesc cu inca 6 luni !
    Ps ! Daca aplic si imi accepta voi avea probleme pe viitor cand o sa mai intru in state !?multan !!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

baftă! unde vrei să aplici?
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de David.P Vezi post
    Salut ! Am viza de turist ce trebuie sa fac sau unde trebuie sa merg pentru prelungirea vizei ! Am viza pe 10 ani si am primit perioada de sedere de 6 luni si vreau sa mai prelungesc cu inca 6 luni !
    Ps ! Daca aplic si imi accepta voi avea probleme pe viitor cand o sa mai intru in state !?multan !!
    Nu face confuzie intre viza de intrare in US pe 10 ani si viza acordata la intrare de sedere pe 6 luni.
    Nu TU poti cere prelungirea ci cel care a completat AOS pt tine ca sa obti viza, ...dar nu este indicat pentru ca mai mult ca sigur o sa ai probleme la urmatoarea intrare in US, intrarea iti poate fi refuzata si pus in situatia sa te intorci subit in tara.
    Sper sa nu gresesc dar viza de intrare in US pe 10 ani iti acorda o singura intrare pe an pe perioada care iti este acordata la intrare.
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

la intrare nu se dă viză, ci doar dreptul de ședere pentru intrarea respectivă.
    viza de turist nu se prea poate prelungi...
    cu viză de 10 ani poți să intri de câte ori vrei atâta vreme cât te conformezi duratei de ședere permisă (maximum 182 de zile în ultimele 365 de zile). vizele cu o singură intrare sunt alea pe 6 luni.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    25.07.2015
    Posturi
    14
    Putere Rep
    0

Implicit

Am intleles ca pot depune o cerere pentru prelungire , cu un motiv bine intemeiat ! Care este procedura si in ce consta !!am prieteni care si.au prelungit statutul dar nu s.au mai intors in tara . Daca reusesc apoi o sa am probleme la intrare in state ?

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

pe viză de turist? ce motive bine întemeiate ai putea să invoci?

PS de ce nu îți întrebi prietenii? doar ei știu!
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    25.07.2015
    Posturi
    14
    Putere Rep
    0

Implicit

1.pe motivul inscrierii la un curs de specializare
    2 .prietenii astia de care iti spuneam au prelungit si apoi au ramas in state schimband viza de turist in viza de student, eu vreau sa stiu cum se procedeaza si daca o sa am prob la urmatoarea intrare in state! daca poti sa ma ajuti ar fi super!
    Ultima modificare făcută de David.P; 12.09.2015 la 21:51.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

1. nu se ezicstă.
    2. ia mai citește odată ce ai scris...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

nu o sa ai nici o problema la urmatoarea intrare, insa trebuie sa stai cel putin 6 luni in tara de preferinta un an...
    Soacra unei prietene este la a 3a prelungire pentru un an... de fiecare data a stat 9-12 luni acasa dupa care a revenit in US...

mai greu cu viza de student...nu stiu cum prietenii aia ai tai au luat viza aia, fara SSN cel putin nu te baga nimeni in seama legat de scoli, ma rog tu stii mai bine...
    Ultima modificare făcută de manolica1; 11.09.2015 la 07:13.

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    36

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte