Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 15 din 15

Subiect: Viza turist prelungire!

Data înscrierii
    09.09.2015
    Locație
    Chicago
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0

Implicit

Salut,
    Eu am trecut de pe viza de turist la viza de student. Invat engleza la BIR training center. Au un pret acceptabil, un orar f flexibil si ofera clase de engleza pe diferite grade de dificultate, de la incepatori pana la Toefl si IELTS.
    Daca crezi k asta e o varianta pe care vrei sa o iei in considerare, scoala la care merg are foarte mare rata de acceptare pt viza de student. Iti pot oferi mai multe detalii.
    Si fratele meu desi avea viza de turist pe 10 ani, la intrare in state a primit viza de sedere pe 6 luni...A aplicat pt viza de student si a primit-o.
    Bafta !

Data înscrierii
    25.07.2015
    Posturi
    14
    Putere Rep
    0

Implicit

au avut viza j1 student si au prelungit inca 6 luni in turist!
    eu am viza de turist pe 10 ani si acum cand am intrat in state mi-au dat perioada de sedere de 6 luni si vreau sa imi prelungesc sederea , dar imi e teama sa nu am prbleme cand o sa mai vin in state, iar legat de motiv eu vreau sa mai raman ca am terminat cu facultatea si am prieteni aici si nu vreau sa ma intorc asa repede si nu stiu cum se procedeaza ce motiv sa le spun pentru prelungire si m-a gandeam ca daca m-a bag la ceva curs e mai plauzibil si o sa imi accepte prelungirea .
    Ps , soacra de care spuneai ce motiv a invocat? Mulumesc pt raspuns!!

Data înscrierii
    25.07.2015
    Posturi
    14
    Putere Rep
    0

Implicit

buna alexandra , multumesc pentru raspuns ,cum ai procedat?
    uite ce scrie pe site aici http://www.ustraveldocs.com/ro_ro/ro...asp#qlistgen10
    Î.10 Cum pot să îmi prelungesc viza?
    Valabilitatea vizei nu poate fi prelungită, indiferent de tipul acesteia. Trebuie să solicitaţi eliberarea unei noi vize.
    Ultima modificare făcută de David.P; 12.09.2015 la 21:58.

Data înscrierii
    09.09.2015
    Locație
    Chicago
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0

Implicit

buna David,

La solicitarea unei noi vize, cred ca se refera la schimbarea de statut. Imi explici te rog mai in detaliu cum ai venit in state, cand, cat ai stat si ce statut aic acum...ca sa pot sa iti raspund efficient in legatura cu schimbarea de viza.
    Acum esti in State?

Data înscrierii
    09.09.2015
    Locație
    Chicago
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0

Implicit

am postat un text mai detailat cu privire la schimbarea de statut din viza de turist in viza de student
    http://forum.romanian-portal.com/thr...-de-student-F1

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •