Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 20 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 191

Subiect: Cine trage sforile in invazia controlata a musulmanilor in Europa?

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.056
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    nu poci taică, că era pe sticlă...
    și cică e vorba de ăștia recenți de când cu asadu... că le-a și zis refugiați...
    Pai pe sticla ruleaza mai mult filme decat realitate.
    Peste tot se vorbeste de numai 1,500 ..ca i-au luat deja sau ca au de gand pe urmatorii 4 ani naiba stie, se schimba povestea de pe o zi pe alta.

Clar e ca SUA vrea sa ofere 4 miliarde si sa se spele pe maini. Ca la curve.

http://news.yahoo.com/kerry-meet-law...-politics.html

"While Germany braces for some 800,000 asylum seekers this year, the U.S. hadn't previously said if it would increase its worldwide quota. Throughout Syria's 4˝-year civil war, the U.S. has accepted only about 1,500 Syrians — a tiny percentage of the 11.6 million people who have been chased out of the country or uprooted from their homes."

Stie cineva ce scoala tre sa urmezi ca sa te faci "lawmaker"?
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.361
    Putere Rep
    34

Implicit

aiurea-n tufiș (ca să fiu civilizat și să nu zic rahat cu perje). doar anul trecut sirienii au beneficiat de peste 9,000 de B-1/2 visa. asta în afară de categoriile separate B-1 și B-2, care au mai băgat și ele vreo 1,800. bașca vreo 2,000 de imigranți legali...

în 2013 s-au dat vreo 12,300 de B-1/2, plus 1,300 de B-uri plus 2,200 de legali
    în 2012 s-au dat vreo 8,200 de B-1/2, plus 160 de B-uri plus 2,000 de legali
    în 2011 s-au dat vreo 7,200 de B-1/2, plus 101 de B-uri plus 1,700 de legali

de remarcat săritura la vize turistice (B-1) sau de afaceri (B-2) de la sub 200 (în primii doi ani de conflict) la peste 1,000% în 2013, anul în care ISIL/ISIS a început să-și facă simțită prezența... una peste alta mai mult de 40,000 de oameni, că încă nu știm rezultatele pentru FY2015, care se încheie peste doar 3 săptămâni

iar B-1/2 alea sunt de fapt BCC-uri, adică vize de refugiat, ca și B-urile (mascate) de altfel. că doar nu o fi Syria atât de bogată încât brusc jdemii de sirienii au plecat în vilegiatură sau să facă afaceri în SUA... cu cățel și purcel...
    Ultima modificare făcută de aramis_13; 09.09.2015 la 21:33.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.206
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    De ce e asa de greu de realizat ca o gramada de teroristi ISIS intra acum nestingheriti in Europa? De ce Germania, Franta, Anglia, etc. nici macar nu comenteaza si ii primesc cu flori in gara?

http://www.wnd.com/2015/09/isis-smug...filtrate-west/
    guvernul german ti-ar fii recunoscator daca ai avea o solutie cum sa ii identifici pe cei care vin sa ceara azil. majoritatea spun ca explodau bombele in jurul lor si au parasit locurile natale in fuga.nu au avut timp sa isi ia pasaportul si diplomele cu ei..la atatea sute de mii de refugiati cum sa ii deosebesti pe cei pasnici de cei criminali ?
    motive ca sa pui la indoiala povestile lor sunt destule..chiar ieri urmaream un reportaj unde cativa refugiati erau intrebati cat i-a costat transportul pina in germania..sumele erau diferite,de la trei mii de dolari la zece mii de dolari..se pune intrebarea de unde are un african sarac din nigeria sau un afgan atatia bani..?

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.056
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    aiurea-n tufiș (ca să fiu civilizat și să nu zic rahat cu perje). doar anul trecut sirienii au beneficiat de peste 9,000 de B-1/2 visa....
    Vorbim si noi nea Aramis, nu tre sa te superi oricum adevarul adevarat e dincolo de noi.

Probabil cei cu vize nu au fost pusi la socoteala, altfel inseamna ca toata lumea mananca rahat.
    Cu refugiatii irakieni de exemplu s-a procedat diferit, i-au aterizat la baza militara (Fort Dix - NJ) pentru "procesare". Daca acum le da vize de turisti-afaceristi, ie bine si asa.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.361
    Putere Rep
    34

Implicit

cin' zice că m-am supărat?

cu Irakienii a fost altceva, ăia de abia așteptau să scape de Sadam... acum nu mai au boașe ca să trimită trupe și să facă baza militare, că ISIL nu ia prizonieri. ăștia nu știu decât Allah Akbar și brișca-n beregată... așa că nu mai au cum să-i zboare încoace. de aia se descurcă bieții oameni cum pot...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.421
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    chiar ieri urmaream un reportaj unde cativa refugiati erau intrebati cat i-a costat transportul pina in germania..sumele erau diferite,de la trei mii de dolari la zece mii de dolari..se pune intrebarea de unde are un african sarac din nigeria sau un afgan atatia bani..?
    Da, asta poate fi un mare semn de intrebare. Cine plateste acesti bani? Cum de-s asa frumos imbracati cu totii si au telefoane destepte? De ce se poarta (o parte dintre ei) ca niste salbatici cu cei care le ofera casa si masa?

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

nu mai tin minte unde am citit, dar sirienii astia inainte de bombardea nu erau chiar saraci, salariul undeva la 1800 $ pe luna...

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.206
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de manolica1 Vezi post
    nu mai tin minte unde am citit, dar sirienii astia inainte de bombardea nu erau chiar saraci, salariul undeva la 1800 $ pe luna...
    eu tin minte...Gigi ma sfatuia cu ani in urma sa cer azil in Siria pentru salariile mari de acolo..pina la urma m-am decis pentru Tansania. si aici este bine,singurul lucru care imi lipseste este carnea frageda de camila...

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.056
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    eu tin minte...Gigi ma sfatuia cu ani in urma sa cer azil in Siria...
    Pai vezi, de soarta nu scapi ..daca nu te-ai refugiat tu la Siria, se refugiaza Siria la tine.
    Gigi stie ca e refugiat de meserie, data viitoare cred ca am sa aleg intre Costa Rica si Thailanda.

Bill Watterson

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Pagina 3 din 20 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare