Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 10 din 20 PrimulPrimul ... 89101112 ... UltimulUltimul
Rezultate 91 la 100 din 191

Subiect: Cine trage sforile in invazia controlata a musulmanilor in Europa?

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

cred ca nenea ala nebun cu mustacioara mica si parul lins se rasuceste in mormant cand vede ce-a ajuns tarisoara lui, din blonzi cu ochi albastrii in tuciurii violatori...

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.240
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de manolica1 Vezi post
    cred ca nenea ala nebun cu mustacioara mica si parul lins se rasuceste in mormant cand vede ce-a ajuns tarisoara lui, din blonzi cu ochi albastrii in tuciurii violatori...
    cred ca voi subestimati potentialul economic si talentul organizatoric al nemtilor. prea vedeti totul in negru...
    pai daca se duce germania pe ripa ce o sa se aleaga din restul europei ? am impresia ca unii se bucura de problemele actuale din Germania. stati cuminti,in toate ministerele se lucreaza intens la solutionarea problemelor cu care este confruntata tara. neamtul daca trebuie ceva facut,nu isi intinde cojocul la umbra si incepe sa cante din fluier.

Data înscrierii
    19.07.2008
    Locație
    Banat
    Posturi
    164
    Putere Rep
    13

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    941
    Putere Rep
    13

Implicit

@encore, nu te ignor, îti raspund si iau parerea ta in serios. Vad ca esti extrem de bine informat, dar cum ii tot zic lui Sorin, sursele in care avem incredere ne influenteaza. Adevarul in sine nu exista, exista doar interese. Tema refugiatilor ramâne actuala ne tine in suspans. Da-mi ragaz cateva zile sa am timp sa ma asez la Pc.

Ce voiam sa zic ieri, e ca Frau Merkel intra in istorie, da ' nu vrea sa fie pe lista intre Hitler si Honeker. Pentru asta ar ajunge un singur glont la graniza germana! Premiul Nobel o intereseaza pe Anji mult mai putin decât salvarea unitatii europene.

@Fidel, gefällt mir
    Nu uita sa verifici actualitatea mesajului/informatiei!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.125
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    ..am impresia ca unii se bucura de problemele actuale din Germania.
    stati cuminti,...neamtul daca trebuie ceva facut,nu isi intinde cojocul la umbra si incepe sa cante din fluier.
    De asta poti fi convins! Dar stii cum e, ca sa parafrazez un 'telectual citit al forumului ..numai cine nu are valoare nu are "admiratori" care ii doresc sa il vaza rupandu-si gatul.
    Era mai bine fara probleme dar asta e.
    Din ce s-a ridicat Germania acum zeci de ani, muncind neamtul nu pe salariu ci pe o farfurie cu mancare, asta e curat preputz. Sunt curios altii cat de bine s-ar fi descurcat in situatia asta ca la teorie nu ne intrece nimeni.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.240
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de Tim Vezi post
    cand eram la varsta ta si eu credeam ca tot ce scrie in ziarele noastre intereseaza pe toata lumea.
    noroc ca mai pui cate un link si pot sa ma conving ca in tara nu s-a schimbat nimic in ce priveste mentalitatea noastra.
    forumistul encore care este la curent cu tot ce se scrie in mediile germane,poate sa iti spuna cat de des apare cate o stire despre Ro.
    nu vreau sa fiu interpretat gresit,nemtii stiu ce gandesc romanii despre ei si apreciaza asta in mod corespunzator. imi aduc aminte ca Angela i-a oferit exact 47 de secunde din timpul ei plagiatorului Ponta.

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    941
    Putere Rep
    13

Implicit

Tim, trebuie sa corectez un pic ce scrie in "Adevarul" :

"Ich will dich finken!" este gresit. Se zice ich will dich, Finken!
    Din pacate ziaristul român a înteles gresit dar sensul adevarului ramane intact. Traducerea corecta este:

Te doresc, papuc de casa! Finken se scrie cu litera mare in germana si inseamna papuc de casa calduros!

Este adevarat, ceea ce vor cei mai multi dintre refugiatii aia e siguranta zilei de mâine. Citind "Adevarul" te cuprinde groaza. Ma tem ca, cancelarul german nu va tine cont de modelul european românesc, de informatiile si solutiile ziaristilor români.

E mai mult ca sigur ca sunt putini care inteleg ce forte uriase trebuie sa balanseze Merkel. Nici eu nu stiu. Femeia jongleaza cu sapte mingi, una i-a cazut pe jos...

Ceea ce sa intamplat la Köln e cea mai mare porcarie si m-a umplut si pe mine de furie, i-as fi pedepsit pe loc, nedemocratic.

Dar daca Ponta sau Orban erau la conducerea Germaniei, Europa ar fi fost deja in razboi, iar numarul fanaticilor islamisti s-ar fi inzecit.

Zic si eu... ca ma doare sufletul!
    Ultima modificare făcută de toni41; 12.01.2016 la 05:17.
    Nu uita sa verifici actualitatea mesajului/informatiei!

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de encore Vezi post
    Nu cred ca s-ar isca. Intre cine si cine sa inceapa un nou razboi mondial (pe chestie de refugiati)? ...
    Ştim noi pe unii cărora le place să-şi vâre nasul peste tot dar ai dreptate, în situaţia asta s-ar putea să stea deoparte căci n-au nimic de câştigat.

Data înscrierii
    18.08.2009
    Posturi
    853
    Putere Rep
    17

Implicit

Citat Postat în original de fifi Vezi post
    Ştim noi pe unii cărora le place să-şi vâre nasul peste tot dar ai dreptate, în situaţia asta s-ar putea să stea deoparte căci n-au nimic de câştigat.
    he, he ... US of A? ... vezi ca eu is pro-american ... lol ...

Fidel n-ai sa crezi da chiar articolul ala din Adevarul asa de kkt cum e a fost citat ieri in Spiegel, uite aici, vezi paragraful 10:

http://www.spiegel.de/politik/auslan...a-1071462.html

Altfel articolul pare ca e un blog, asa ca nu poate fi luat serios, contine niste fapte reale dar din pacate e diluat cu alte aberatii si nivelul e coborit de modul la care e scris. Romanisme ..

In rest nu cred - din pacate - ca nemtii stiu ce sa faca in momentul asta. Vad ca se tot acuza unii pe altii, primaria acuza politia, politia acuza ca 2000 de-ai lor erau in sud la pazit granita si de-aia n-au avut oameni in Koeln, landul Bayern vrea sa dea statul in judecata, samd. Deci se cearta intre ei in loc sa se certe cu aia care comit infractiuni.

Si mai grav e ca si daca se decid sa faca ceva concret, ca pina acum numai discuta, n-o sa mai poata. E o tumoare in stare de metastaza care a cuprins Franta, Belgia, Germania, Suedia si Anglia si acum ataca Danemarca si Olanda, nu mai poate face nimeni nimic ... eventual ce zicea Gigi, nemtii sa ceara azil la Dubai, da vezi ca nici asta nu mai tine ca in drum spre Dubai ii extermina prin Instanbul...

Toni, pe tine nu te-nteleg - "E mai mult ca sigur ca sunt putini care inteleg ce forte uriase trebuie sa balanseze Merkel. Nici eu nu stiu. Femeia jongleaza cu sapte mingi, una i-a cazut pe jos..." - cum una i-a cazut pe jos? doar atit? adica si-a distrus tara si pune toata Europa in pericol, si asta se rezuma la un "ooops.."? Pai lumea era in regula pina anu trecut cind a deschis merkel poarta la toti astia; criza din 2009-10, criza greceasca, criza PIIGS, razboiul Rusia - Ukraina, toate le-a trecut Merkel cu bine si se putea trai asa in continuare, la ce i-a trebuit sa faca o chestie absolut ne-ceruta, si nejustificata? (si raspunsul e: a vrut sa ia Nobel)

"Dar daca Ponta sau Orban erau la conducerea Germaniei, Europa ar fi fost deja in razboi, iar numarul fanaticilor islamisti s-ar fi inzecit."
    - acceasi intrebare - cine cu cine era in razboi in Europa? Si ca se inmulteau islamistii - corect, dar asta era bine; decit sa stea latenti si sa se-nmulteasca in underground mai bine ies la suprafata si-i extermini pe toti (hoffentlich..).
    Divers do it deeper!

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.240
    Putere Rep
    40

Implicit

"In rest nu cred - din pacate - ca nemtii stiu ce sa faca in momentul asta. Vad ca se tot acuza unii pe altii, primaria acuza politia, politia acuza ca 2000 de-ai lor erau in sud la pazit granita si de-aia n-au avut oameni in Koeln, landul Bayern vrea sa dea statul in judecata, samd. Deci se cearta intre ei in loc sa se certe cu aia care comit infractiuni."

nu stiu nici eu ca sa spun...mie mi se pare suspect ca in primele 3 zile au fost ca. 120 de denunturi de femei molestate si acum sunt deja peste 500. daca ma uit pe video din Köln in noaptea de revelion sunt cateva femei ici colo. majoritatea barbatilor sunt exaltati sub influenta alcoolului, a evenimentului si nu par interesati sa puna mainile la putza femeilor.
    probabil ca au fost cateva cazuri detestabile,dar pina acum au fost numai doua fete care s-au exprimat public ca au fost molestate.
    mie imi face impresia ca multa lume,indiferent de orientarea politica,au asteptat ocazia potrivita ca sa isi exprime nemultumirea si abnegatia fata de deciziile lui Merkel. de aproape doua saptamani nu se mai vorbeste decat de cum sa isi fereasca femeia germana fundul in cazul unui atac islamist.
    landul bayern vrea sa primeasca un numar limitat de emigranti si sa reintroduca controlul la granite. Angela este de neclintit in decizia ei de a da azil poporului sirian. tocmai aici este contradictia care este intentionat ignorata. constitutia germana nu prevede azil popoarelor care sunt conflict,ci numai unor grupuri sau persoane care sunt urmarite sau persecutate pentru diferite convingeri politice sau religioase.

Pagina 10 din 20 PrimulPrimul ... 89101112 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •