Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: A fost cineva cu H2B fara agentie?

Data înscrierii
    22.08.2015
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit A fost cineva cu H2B fara agentie?

Buna tuturor. Vin cu intrebarea urmatoare, daca cineva dintre voi a fost cu viza H2B fara agentie(individual).
    Pun aceasta intrebare deoarece am fost in 2013 cu viza J-1 si angajatorul vrea sa ma reintorc doar ca pe o perioada mai lunga si as dorii sa aplic individual pentru viza H2B. Toti care au informatii, sfaturi va rog sa ma ajutati cu pasurile pe care ar trebui sa le urmez. Va multumesc anticipat.

Data înscrierii
    13.09.2016
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna!
    Vreau sa merg si eu in SUA cu viza H2B, insa nu gasesc nici un forum despre asa ceva (ci doar pareri puse cu multi ani in urma). tu cum ti -ai gasit job-ul ? prin ce agentie? Am vorbit la o agentie Mike's Agency din Cluj, de care mi-a spus un prieten ca este ok, insa sunt posturi doar pentru baieti.
    Merci frumos!

Data înscrierii
    06.09.2016
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de Bogdan Cip Vezi post
    Buna tuturor. Vin cu intrebarea urmatoare, daca cineva dintre voi a fost cu viza H2B fara agentie(individual).
    Pun aceasta intrebare deoarece am fost in 2013 cu viza J-1 si angajatorul vrea sa ma reintorc doar ca pe o perioada mai lunga si as dorii sa aplic individual pentru viza H2B. Toti care au informatii, sfaturi va rog sa ma ajutati cu pasurile pe care ar trebui sa le urmez. Va multumesc anticipat.
    Salut, poate asta te ajuta.

"Vizele pentru muncitori calificati sezonieri (H2A si H2B)

În fiecare an Statele Unite ofera un anumit numar de locuri de munca sezoniera în domenii ca agricultura sau industria turismului. Durata muncii efectuate nu poate depasi trei ani.

Pentru viza de munca sezoniera, solicitantii trebuie sa aduca în plus:

O scrisoare de la angajator;
    Pentru solicitantii care reiau lucrul în SUA poate fi necesara dovada ca sunt în continuare angajati, fie prezentând o scrisoare de confirmare de la angajator fie ultimele taloane de salariu; si
    Dovada legaturilor puternice cu România care îi vor determina sa revina la finalul contractului."

Ce este mai sus este sursa oficiala, poti verifica pe ambasada americii la bucuresti despre vize. Da-le un mail cu nelamuririle ce le ai.

Bafta
    Don't let nobody steal your dream! - https://www.youtube.com/watch?v=g-jwWYX7Jlo

Data înscrierii
    22.09.2016
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

caut o firma serioasă să mă înscriu pentru viza H2B ceva sugesti?

Data înscrierii
    16.10.2016
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de ElizaG Vezi post
    Buna!
    Vreau sa merg si eu in SUA cu viza H2B, insa nu gasesc nici un forum despre asa ceva (ci doar pareri puse cu multi ani in urma). tu cum ti -ai gasit job-ul ? prin ce agentie? Am vorbit la o agentie Mike's Agency din Cluj, de care mi-a spus un prieten ca este ok, insa sunt posturi doar pentru baieti.
    Merci frumos!
    hei...ai mai aflat ceva despre h2b pe cont propriu? si eu vreau sa plec la anul..as avea unde sa lucrez...dar nu stiu cum sa procedez

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •