Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 16 din 16

Subiect: Cautam oameni calificati

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.222
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    ps1. am uitat de Gigi si Toni,cu ei am fi in total 5 la numar...
    Pai vezi nu uita, ca ne ranesti sentimentili noastre fragile si delicate.
    Cum te-ai descurcat cu nepoteii? Cred ca nu te-a lasat teroristul sa respiri. Io sunt in TGV ma duc sa-mi iau in sfarsit calutzu'.
    Dom'le este un lucru calumea TGV-ul asta, super silentios si comfortabil, prefer muuult mai bine decat avionul. Pacat ca nu merge peste tot.
    Ca sa nu fiu off topic, oferta de munca este foarte buna. Le-as da eu lor 50 de euro pe zi numai sa nu ma duc.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.304
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Pai vezi nu uita, ca ne ranesti sentimentili noastre fragile si delicate.
    Cum te-ai descurcat cu nepoteii? Cred ca nu te-a lasat teroristul sa respiri. Io sunt in TGV ma duc sa-mi iau in sfarsit calutzu'.
    Dom'le este un lucru calumea TGV-ul asta, super silentios si comfortabil, prefer muuult mai bine decat avionul. Pacat ca nu merge peste tot.
    Ca sa nu fiu off topic, oferta de munca este foarte buna. Le-as da eu lor 50 de euro pe zi numai sa nu ma duc.
    calutzu' credeam ca a ajuns deja, drumul la intoarcere o sa fie ceva mai lung..Cu TGV -ul inca nu am calatorit,dar am azit ca nu se compara cu ICE.
    nepoteii au ajuns astazi la pranz si au plecat cu parintii la un lac in apropiere..eu stau ascuns la racoare si astept meciul din cupa germaniei.Nöttingen-Fc Bayern.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

băi ăștia, lasați-o puii mei și vedeți-vă de altea alea.

prestige-ul ăsta n-a reușit să găsească oameni când a fost să caute oficial, prin forțele de muncă. și cred c-or să găsească postând pe forumuri?!? barim dacă angajau un consultat român să le scrie anunțurile. o fi el goagăl translate ieftin-gratis, da' nici chiar așa...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.222
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    calutzu' credeam ca a ajuns deja, drumul la intoarcere o sa fie ceva mai lung..Cu TGV -ul inca nu am calatorit,dar am azit ca nu se compara cu ICE..
    Pai si eu credeam, dar una zice pana platesti si alta dupa ce platesti. Intre timp a facut ocolul pamantului.. NY-Baltimore-Georgia-Miami-Maroc-Valencia-Barcelona-Marsilia. Asta este. Nu stiu ce este ICE dar banuiesc ca trebuie sa fie versiunea nemteasca. Io m-am multumit si cu TGV-ul ca sunt iobag, viteza mare 295km/h placut la gigi. Obisnuit cu NJTransit diferenta parca e de la dacie la mercedes.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de shogunelu Vezi post
    Amice, esti sacaitor rau, ma abtin sa fac o paralela. Pe cat de putina putere de discernere si elocinta ai, pe atat de mult timp liber pt comentarii sterile.
    Deja ti am facut un favor semnificativ raspunzandu ti si irosind 60 de secunde din concediul meu, insa la mai mult de atat, nu spera. Intelegi ce si cum doresti. Probabil, tinand cont de antecedente, nimic. Ura si la gara.
    Coane shogunele! ...cu tot respectu'! ...imi pare rau!, n-am avut intentia sa fac valva pe acet topic, ci doar am vrut sa punctez ca "o agentie de plasare ofera job-uri ...fie de kk, fie "apetisante"/atractive" pt toate categoriile de oameni care-si cauta un rost mai bun in aceasta lume ...practic controlata global de politicienii actuali de "pretutindeni"!

Coane! ...ti-am apreciat de ceva ori unele comentarii in care ai/avut dreptate referitor la US dar asta nu inseamna ca nu o sa te "sacai" daca "ficatul" meu nu "digera total ciorba de burta" servita de tine din UK!

p.s.1 ...sunt profund magulit ca mi-ai facut un favor semnificativ (nu se merita efortul) si ti-ai irosit cateva secunde irosite din concediul tau valoros!
    p.s.2 ...daca nu postai nu iroseai!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    02.06.2015
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna ziua,

Precizez ca nu am intentia de a intra cu nimeni in polemica dar sunt de acord cu shogunelu. Consider ca sunteti persoane inteligente (de fapt nu am nici cel mai mic dubiu), si in acest moment stiti deja ca sunt preparator produse carne. Ceea ce nu stiti fiindca nu rezulta din anuntul meu este ca in perioada 2003-2005 am lucrat ca mezelar intrun abator din Alberta unde am castigat cu mult peste salariul mediu pe economie si unde am fost tratat ca OM. Motivul pentru care am revenit in tara a fost ca aveam, am si voi avea o mama si un frate cu tulburari de personalitate paranoida care oricat de obositori sunt, trebuie sa le port de grija.

... pentru a nu lasa impresia ca divaghez, ... abatoarele din UK (dar si cele din Germania), sunt in cautare de forta de munca calificata dar ieftina si tocmai pentru ca exact cum spunea Pisoi mizeaza pe dorinta individului de a-si cauta un rost in viata isi permit sa-i munceasca (a se intelege exploatare) pana la epuizare in conditiile cele mai mizere posibile. Desigur, acest tip de abordare al agentiilor de plasare de munca si carora Domnul Pisoi le tine partea intra in sfera psihologiei umane.

Sa-mi fie cu iertare, nu va cunosc si ca atare nu am nici cel mai mic motiv sa nu va respect sau sa nu va asigur de toata consideratiunea mea dar, Domnule Pisoi, cumva la locul Dvs. de munca sunteti "sef" ? Eu cred ca da. Si mai cred ca aveti peste 60 de ani.

Nu am urmarit ceea ce ati scris/comentat pe acest forum fiindca mi-a fost suficient sa citesc raspunsurile Dvs. de pe acest topic pentru a deduce ca sunteti o persoana spiritual, inteligenta, paciuitoare dar care in acelasi timp a plecat din Romania de prea mult timp si care nu mai canta MULTI ANI TRAIASCA ci HAPPY BIRTHDAY la anivesari si care face parte din sfera "angajatorilor".

Pace domniilor voastre si va asigur ca intentia mea nu este de a reforma moravuri, societati sau de a educa pe cineva fiindca exista scriitorii cum ar fi Balzac de pilda.

P.S. Daca cuiva ii trece prin minte ca nu intelege ce am vrut sa spun, il asigur ca are dreptate si ca pe mine ma puteti in orice clipa prinde cu o flagranta proba de nestiinta in orice domeniu inclusiv in al meu. Sau altfel spus ma plasez sub deviza lui Socrate "stiu ca nu stiu nimic".

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •