Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Emigrare Sua prin viza H1B

Data înscrierii
    24.07.2015
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit Emigrare Sua prin viza H1B

Buna tuturor,
    Va contactez pentru o intermediere de viza munca in Sua, Carolina de Nord.
    In prezent eu si familia mea (sotia si o fetita de 3 ani) detinem viza de turist. Familia sotiei ( parintii si sora ei)sunt plecati de 8 ani si sunt cetateni americani.Au depus pentru noi o petitie pentru reintregirea familiei in anul 2011 dar dupa cum probabil stiti dureaza foarte mult procesarea ei( inca vreo 4 ani cel putin). Cumnatul meu ar vrea sa ma angajeze dar problema e ca nu pe domeniul meu de specialitate. Eu sunt inginer si am terminat facultatea de inginerie din Sibiu in anul 2008 si de atunci profesez in domeniul automotive care nu are nici o legatura cu domeniul firmelor sale de activitate. In prezent el detine niste cluburi de noapte unde as putea fi angajat ca asistent manager. Sotiei mele i-ar putea oferi un job de secretariat sau de casierita. El mai detine si o afacere cu ATM-uri unde cat de cat s-ar potrivi profilul meu cu activitatea sa dar firma nu este atat de profitabila incat sa ma poata plati din ea.
    Am putea gasi o solutie prin care mie si sotiei mele sa ni se acorde un tip de viza de lucru, nu neaparat H1B1 ?

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.503
    Putere Rep
    10

Implicit

Daca tu si sotia deja figurati in bazele lor de date ca aplicanti pentru viza cu intentie de emigrare, cred ca va fi dificil de obtinut un alt gen de viza de munca, sau chiar de turist. Poate iti poate sugera vreun avocat niste "portite".

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

cu dosar de F3 depus, slabe șanse de a primi o viză NIV.
    în privința așteptării, mai durează vreo 7 ani în ritmul de acum.
    plecat de-acasă.

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •