Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Facultate in S.U.A

Data înscrierii
    11.07.2015
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit Facultate in S.U.A

Bună! Mă numesc Sonia și vreau din tot sufletul să plec la facultate în America. De asemenea, vreau să mă axez pe jurnalism. Nu sunt sigură dacă Marymount Manhattan College este alegerea potrivită, dar îmi încerc șansele. Din moment ce familia mea nu îmi poate oferi sprijin din punct de vedere financiar, mă văd nevoită să fac rost de bursă. Sunt foarte bună la Engleză(și nu cred că examenul TOEFL este o problemă), iar mediile mele la liceu sunt bune.
    Cum pot obține bursa?
    Odată ce îmi termin studiile acolo, voi putea să mă angajez? Știu că în primi ani va fi greu, dar sunt dispusă să fac sacrificii.
    Orice informație sau detalii pe care mi-le puteți furniza sunt importante.
    Mulțumesc mult!
    P.S Scuzați orice fel de greșeli de tastare.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

1. nu vei putea să găsești o slujbă dacă nu îți schimbi statutul între timp. absolvirea unei facultăți nu îți dă drept de rezidență
    2. bursele nu se obțin prea ușor. mai ales pentru studenții străini. în plus pentru bursă vei putea să aplici doar după ce ești înscrisă la școală. asta presupune să ai deja viza de student aprobată și pentru aia trebuie să arăți că ai suportul financiar necesar pentru primul an de studiu. adică toate costurile pentru primul an.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de JustAStudent Vezi post
    Odată ce îmi termin studiile acolo, voi putea să mă angajez?
    Foarte multi studenti straini isi rezolva cu vizele de munca si raman aici dupa terminarea facultatii. Important e sa fii admisa si sa-ti obtii diploma.

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •