Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 50

Subiect: Ce faceti ca sa cresteti in masa musculara?

Data înscrierii
    08.12.2014
    Posturi
    28
    Putere Rep
    0

Implicit Ce faceti ca sa cresteti in masa musculara?

Ce faceti ca sa cresteti in masa musculara?

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    896
    Putere Rep
    12

Implicit

Io fac sport da nu prea se vede. Tu ce faci?

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.583
    Putere Rep
    23

Implicit

Pe langa trasul de fiare alimentatia conteaza foarte mult cam 50% . Cam cat vrei sa cresti in masa ? depinde de ce sex esti , ce metabolism ai si de varsta.
    Ultima modificare făcută de Melina; 23.06.2015 la 17:33.
    free your mind before your mind will set you free

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.592
    Putere Rep
    22

Implicit

Antrenament cu greutati + minim 1,2gr proteina/kg corp daca esti femeie, 2,5 daca esti barbat + odihna suficienta. Asta pe scurt. Pe lung nu e timp.

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    20

Implicit

mda, eu m-am apucat cam acum un an intai sa dau burta jos si pe urma sa mai pun ceva patratele, am inceput sa fac Crossfit, cam 4-5 ori pe saptamana, 3 luni am avut febra musculara in fiecare zi perioada in care s-au vazut rezultate dupa care am stagnat, intradevar nu am luat nici un fel de praf, pastile etc, dar din vina mea(transpirat pe frig) de Craciun m-am imbolnavit destul de rau, cam cat sa vad luminta de la captul tunelului si mi-am schimbat obiectivele, sa ma bucur de viata cat mai mult posibil si am renuntat la sport, am incercat ceva alergari dar nu-s pentru mine...
    asa ca fara hapuri(prafuri) nu se vor vedea rezultate indiferent cat de mult mergi la sala...
    nu stiu daca am mai pus poza, in stanga 210 lb in dreapta 183 lb....acum ma mentin la 200 lb.

amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    20

Implicit

Citat Postat în original de Melina Vezi post
    Pe langa trasul de fiare alimentatia conteaza foarte mult cam 50% . Cam cat vrei sa cresti in masa ? depinde de ce sex esti , ce metabolism ai si de varsta.

nu m-am putut abtine

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.327
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de shogunelu Vezi post
    Antrenament cu greutati + minim 1,2gr proteina/kg corp daca esti femeie, 2,5 daca esti barbat + odihna suficienta. Asta pe scurt. Pe lung nu e timp.
    Shogule, intreb si io fara tendinta de bascalie si a te irita!
    ...io am o gramada de greutati pe cap dar pana acum nu am avut "plangeri" de muschi atrofiati!

...sunt barbat!, cu odihna stau destul de bine, dar daca nu ma agreez cu pisica la TV-ul in "domeniul comun" pot sa ma odihnesc foarte bine in mai multe locuri confortabile pe care nu ma ofilesc sa le expun acum!

...a'pai cea mai importanta intrebare! ...cand bre! ...tre sa mananc stake-ul si de unde sa-l iau ca sa-mi regenereze muschi? ...din Anglia sau tre apelez la producatorii din RO si sa-mi fac ceva provizii?
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.176
    Putere Rep
    38

Implicit

Manolica esti prea tanar sa nu faci chiar nimic..daca te antrenezi cu greutati mici de doua ori pe saptamana te mentii la o greutate normala..
    trebuie sa fii atent cu kilogramele puse pe burta,de la o anumita varsta nu mai scapi de ele numai cu bisturiul..

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.583
    Putere Rep
    23

Implicit

Citat Postat în original de manolica1 Vezi post
    nu m-am putut abtine
    Cred si eu cat ti-a venit sa razi la gandul ca vremurile in care femeia statea numai in casa la cratita si se ingrasa , acceptand orice burtos deasupra ei au trecut.
    Daca tu ai renuntat nu inseamna ca si altii ar trebuii sa o faca, in ziua de azi majoritatea femeilor merg aproape zilnic la sala si se gandesc de doua ori inainte sa bage in gura orice.

P.s. spune drept cate sarmale ai mancat inainte de poza din stanga in care ai 210 ?

Ultima modificare făcută de Melina; 24.06.2015 la 06:40.
    free your mind before your mind will set you free

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    20

Implicit

masa aia musculara la burta se datoreaza cisternelor cu bere , acum nu mai beau bere decat foarte rar spre deloc.
    nu cred ca am zis nimic de femeia la cratita si burtosul ei, aici e nebunie cu mersul la sala si mai ales cu alergatul...
    o sa incept usor cu bicicleta sa vad daca am tragere de inima

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •