Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 5 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 50

Subiect: Ce faceti ca sa cresteti in masa musculara?

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.584
    Putere Rep
    25

Implicit

Citat Postat în original de manolica1 Vezi post
    o sa incept usor cu bicicleta sa vad daca am tragere de inima

Este bine sa incepi mai usor ca sa eviti febra. Poate ca iti trebuie putina motivatie ?!-;)

Name: Lazar Angelov
    Height :6”0 (180 cm)
    Weight 195 lbs (88 kg)
    Body Fat: 4-5%
    Legit 18 inches arms
    Date of birth: September 22nd, 1984
    Birthplace: Sofia, Bulgaria

Cu preparatul mancarii vad ca stai foarte bine , deci nu ti-ar fi greu sa pregatesti ceva bun dar in acelasi timp sanatos. Ai ceva impotriva prafurilor de proteina ?

P.s. astia exagereaza aici mult cu alergatul si sala fiindca viata este foarte statica si comoda , trebuie sa compenseze.
    Aveam un coleg care alerga in timpul serviciului (cred ca sarit de 35-40 ) de cateva ori in jurul cladirii in timp ce noi stateam la fumat, zicea ca numai asa poate continua sa-si bea berea linistit, si intradevar pentru varsta lui isi mentinea linia.
    Ultima modificare făcută de Melina; 24.06.2015 la 08:23.
    free your mind before your mind will set you free

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

nu vreau sa arat ca ala, nu mi-am propus niciodata, insa doar exercitii fara sa bagi prafuri nu se vad mari rezultate, prin anumite conjucturi am avut sala de forta in casa cu aparate care mai de care, nu mai zic de piscina si alte alea, niciodata nu am facut macar 2-3 exercitii, am preferat sa dau $$$ pe abonament ca sa merg, asta a fost singura motivatie: ''daca platesc macar sa merg'' altfel sunt un lenes incurabil cand e vorba de sport...

p.s. nenea ala avea 19 ani cand s-a apucat de sala...eu pana la 38 ani nu am ridicat 2 gantere niciodata...
    Ultima modificare făcută de manolica1; 24.06.2015 la 08:27.
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.300
    Putere Rep
    40

Implicit

nu vreau sa arat ca ala, nu mi-am propus niciodata, insa doar exercitii fara sa bagi prafuri nu se vad mari rezultate, prin anumite conjucturi am avut sala de forta in casa cu aparate care mai de care, nu mai zic de piscina si alte alea, niciodata nu am facut macar 2-3 exercitii, am preferat sa dau $$$ pe abonament ca sa merg, asta a fost singura motivatie: ''daca platesc macar sa merg'' altfel sunt un lenes incurabil cand e vorba de sport...

p.s. nenea ala avea 19 ani cand s-a apucat de sala...eu pana la 38 ani nu am ridicat 2 gantere niciodata...
    ma intreb daca prafurile astea afecteaza psihicul..? am un vecin care se antreneaza regulat de la varsta de 18 ani..arata ca un patrat ,mai umpic si nu i se mai vede ceafa..provine dintr-o familie bine situata si a terminat o facultate..ce am observat la el,ca pe masura ce au trecut anii prietenele lui erau tot mai voluminoase.. trebuie sa faca in curand 40 de ani..l-am vazut acum doua luni pe promenada din orasul din apropiere cu o femeie mai invarsta ca el,care intrecea un camion in latime..mergeau de mana admirand vitrinele si in urma lor se formase o coada ca pe autostrada ca nimeni nu putea sa depaseasca..
    ce simte un barbat asa tinar la vederea unui fund imens,ce se petrece in capul lui..? ce ma deruteaza pe mine ca parintii lui trateaza problema ce pe ceva normal..eu as fi incercat sa vorbesc cu el si la nevoie sa ii fac termin la un psiholog..

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.584
    Putere Rep
    25

Implicit

dau $$$ pe abonament ca sa merg, asta a fost singura motivatie: ''daca platesc macar sa merg'' altfel sunt un lenes incurabil cand e vorba de sport...
    Nu stiu ce sa zic , pe mine ma motiveaza faptul ca ma simt mai bine daca fac sport , plus imi place sportul. Ce pot sa iti spun este ca se vede cand nu faci nimic si maninci aiurea versus cand faci ceva , insa daca te astepti la transformari miraculoase in masa musculara suntem de acord amanadoi sa asta nu o sa se intample fara prafuri si steroizi imbinate cu un program strict de dieta /antrenament. Pentru intretinere si renuntarea la burta este de ajuns de 2 ori pe saptamana sala + 3 ori pe saptamana bicicleta + dieta din cand in cand.
    Pe de alta parte sa stii ca nu conteaza vrasta la care te apuci unul care se apuca la 19, pe urma se lasa la 29 , arata la 39 la fel ca unul care nu a facut nimic. Muschii se umfla cand lucrezi si se dezumfla daca nu mai lucrezi. Este greu sa devii interesat de ceva care nu te-a interesat pana acum, dar uneori este nesanatos sa nu faci nimic si esti fortat sa te schimbi.Nu te intereseaza nici practicarea unor jocuri sportive?

P.s. .Intradevar frustrant sa faci ceva fara sa fi interest sau sa iti placa.
    Ultima modificare făcută de Melina; 24.06.2015 la 09:47.

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.584
    Putere Rep
    25

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    ma intreb daca prafurile astea afecteaza psihicul..?
    Nu cred ca are legatura neaparat cu prafurile, cat cu challenge. Poate ca vrea sa o transforme si cred ca ar putea sa o faca, satisfactia ar fi mult mai mare sa modeleze el cum vrea decat sa isi ia una deja gata modelata.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.300
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de Melina Vezi post
    Nu cred ca are legatura neaparat cu prafurile, cat cu challenge. Poate ca vrea sa o transforme si cred ca ar putea sa o faca, satisfactia ar fi mult mai mare sa modeleze el cum vrea decat sa isi ia una deja gata modelata.
    ii vad pe amandoi tot timpul bronzati,vara, iarna..poate ca ai dreptate,cu toate ca la varsta de 45-46 de ani cat are tipa si la 160-170kg are nevoie de un cutit de macelarie sa o modeleze pe gustul lui..

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

Citat Postat în original de Melina Vezi post
    Nu stiu ce sa zic , pe mine ma motiveaza faptul ca ma simt mai bine daca fac sport , plus imi place sportul.
    Pe de alta parte sa stii ca nu conteaza vrasta la care te apuci unul care se apuca la 19, pe urma se lasa la 29 , arata la 39 la fel ca unul care nu a facut nimic.
    pai si eu ma simt bine cum sunt acum, nu ma intelege gresit, daca nu merg la sala asta nu inseamna ca nu fac nimic, in general merg cel putin 5-7 km pe zi, intotdeauna cobor cu 2-3 statii de bus inainte sa ajung acasa... foarte rar iau masina daca am ceva de facut pe o raza de 1-2 km de unde locuiesc...

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.584
    Putere Rep
    25

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    ii vad pe amandoi tot timpul bronzati,vara, iarna..poate ca ai dreptate,cu toate ca la varsta de 45-46 de ani cat are tipa si la 160-170kg are nevoie de un cutit de macelarie sa o modeleze pe gustul lui..
    Totusi cand vezi cate una care are vointa si reuseste este de apreciat.http://www.cnn.com/2009/HEALTH/12/04...l?iref=24hours
    Iti dai seama ca daca tipul reuseste sa o mobilizeze si antreneze, fata o sa-i fie recunoscatoare toata viata?!
    Mai exista varianta ca tipul sa fie mai complexat ca ea, nu conteaza intodeauna cum arati , poti arata traznet si sa fi complexat si vice versa. Dar parca ai spus ca oricum nici el nu iti place prea mult cum arata din punctul tau de vedere?

pai si eu ma simt bine cum sunt acum, nu ma intelege gresit, daca nu merg la sala asta nu inseamna ca nu fac nimic, in general merg cel putin 5-7 km pe zi, intotdeauna cobor cu 2-3 statii de bus inainte sa ajung acasa... foarte rar iau masina daca am ceva de facut pe o raza de 1-2 km de unde locuiesc...
    Aha, pai eu asta consider sport , deci considerand ca ai un program de activitate fizica zilnic , acuma te intreb este de ajuns sa continui sa-ti bei berea si sa nu faci burta aia care te-ar deranja cand te apleci sau stai pe scaun ?

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

pai nu mai beau bere, fara paine, zahar, paste, foarte rar cate un spritz sau o margarita...in schimb beau cafea multa, foarte multa, daca vreau sa dorm, bag o cana mare de cafea si in 10 min trec pe sforaiala si mananc foarte multa carne de obicei la gratar, salata o data pe luna ca doar nu-s rata

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.584
    Putere Rep
    25

Implicit

Cu ce servesti gratarul , ce garnitura la carne ? deci alimentatia ta este 90% proteina ?

Pagina 2 din 5 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •