Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Salutare fratilor

Data înscrierii
    11.06.2015
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit Salutare fratilor

Am 31 de ani si sunt din Pitesti...Ma poate ajuta cineva sa ajung sa muncesc si eu in sua? In Romania am lucrat in domeniul bancar, am permis de conducere, stiu engleza foarte bine, sunt casatorit...vreau sa imi fac un viitor departe de mizeriile din Romania....
    va multumesc

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

Implicit

Cele mai la indemana metode sunt: loteria vizelor, viza de lucru H1B si casatorie cu cetatean american. Viza de turist, ramasul aici si munca la negru nu-s optiuni rezonabile, pentru ca nu ai nici un drept. Pune-te pe studiat!

Bafta!

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

salutare fratili nostru radu, cum zicea si fratili sorinel cam astea-r fi variantele, degeaba am un loc de munca daca nu ai cum sa ajungi aici...

fir intins
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.270
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de radu31 Vezi post
    Am 31 de ani si sunt din Pitesti...Ma poate ajuta cineva sa ajung sa muncesc si eu in sua? In Romania am lucrat in domeniul bancar, am permis de conducere, stiu engleza foarte bine, sunt casatorit...vreau sa imi fac un viitor departe de mizeriile din Romania....
    va multumesc
    ai doua drumuri la dispozitie..primul este plin de obstacole si nu stii ce te asteapta le sfarsit,cred ca ai inteles ca este vorbe de sua..
    al doilea este asfaltat si la nevoie te poti intoarce acasa pentru reincarcare bateriilor..vorbesc de comunitatea europeana..
    am impresia ca europenii care mai viseaza astazi america o fac pentru-ca sunt prea comozi sa se informeze..

Data înscrierii
    26.09.2009
    Locație
    USA
    Posturi
    792
    Putere Rep
    13

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    ai doua drumuri la dispozitie..primul este plin de obstacole si nu stii ce te asteapta le sfarsit,cred ca ai inteles ca este vorbe de sua..
    al doilea este asfaltat si la nevoie te poti intoarce acasa pentru reincarcare bateriilor..vorbesc de comunitatea europeana..
    am impresia ca europenii care mai viseaza astazi america o fac pentru-ca sunt prea comozi sa se informeze..
    Scurt si cuprinzator - asa este
    Shadows and dust ...

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •