Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 7 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 65

Subiect: Povestea locurilor mele de munca in Canada

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.300
    Putere Rep
    40

Implicit

Foarte frumos ai povestit fifi,astept cu nerabdare continuarea..
    recunosc ca sunt un pic dezamagit,credeam ca in Canada esti asteptat de caini cu covrigi in coada la iesirea din aeroport..

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Fi Maxim respect pentru cei ce reusesc asta singuri, la mii de km de tot ce au stiut vreodata. Pentru tine cu atat mai mult ca ai avut si un copil mic de crescut.
    Gigi, respectul este şi pentru tine, şi tu ai reuşit singur tot la mii de km de casă şi de ai tăi, copila a fost toată încurajarea şi în grija pentru ea am reuşit să-mi găsesc puteri pe care n-am crezut nicioadată că le am. Acum eşti şi tu tătic şi o să vezi în curând ce vreau să spun prin asta.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.217
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    recunosc ca sunt un pic dezamagit,credeam ca in Canada esti asteptat de caini cu covrigi in coada la iesirea din aeroport..
    Daca tot ai adus vorba, recunosc ca si eu am o dezamagire dar n-am vrut initial s-o supar pe Fifica. Ma refer la faptul ca nu m-a chemat si pe mine macar o data sa ajut la curatenie la tanti aceea de cadea prosopu' de pe dansa cand iesea de la dus..

Citat Postat în original de fifi Vezi post
    Gigi, respectul este şi pentru tine, şi tu ai reuşit singur tot la mii de km de casă şi de ai tăi, copila a fost toată încurajarea şi în grija pentru ea am reuşit să-mi găsesc puteri pe care n-am crezut nicioadată că le am. Acum eşti şi tu tătic şi o să vezi în curând ce vreau să spun prin asta.
    Am vazut deja, numai pentru copii traiesc.
    In privinta greutatilor de inceput, pesemne ca nu mi-au ajuns o data si m-am hotarat sa repet miscarea : ).
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    Foarte frumos ai povestit fifi,astept cu nerabdare continuarea..
    Mulţumesc Fidel, de fapt cea mai interesantă si utilă parte încă n-a început, pentru unii Canada chiar a fost ţara în care câinii umblau cu covrigi în coadă şi chiar erau primiţi pe covor roşu, ba chiar dolarii creşteau în copaci dar ei erau cam leneşi să-i adune, stăteau cu sacul sub copac şi aşteptau să vină toamna şi să cadă.
    Mi-e cam aiurea că numai cuvinte de laudă primesc, nicio critică nimic, v-a apucat pe toţi bunătatea sau e cineva lipsa de pe aici?

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

aoleo firișor, păi de-o scărmăneală forumistică duci tu lipsă?

roagă-l pe sorin să-i dea drumul lu' tante olga de sub oboroc ș-apoi să vezi!
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Nu că sunt călită, ce nu mă omoară mă face mai puternică dar nu pot să-i spun lui Sorin să-i dea drumul Olgăi, am vazut mesajul pentru care a fost pusă pe bară şi mi se pare corect.

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Daca tot ai adus vorba, recunosc ca si eu am o dezamagire dar n-am vrut initial s-o supar pe Fifica. Ma refer la faptul ca nu m-a chemat si pe mine macar o data sa ajut la curatenie la tanti aceea de cadea prosopu' de pe dansa cand iesea de la dus..
    N-ai pierdut nimic era naşpa sau aşa mi s-a părut mie atunci, pe la vreo 43 atunci, nici măcar mie nu mi-a plăcut dar mă aşteptam la astfel de avansuri am văzut-o cum mă studia când mă aplecam sau cum se holba la mine-n sân.

Am vazut deja, numai pentru copii traiesc.
    In privinta greutatilor de inceput, pesemne ca nu mi-au ajuns o data si m-am hotarat sa repet miscarea : ).
    Să nu mai spui sau gândeşti asta niciodată, copiii simt mult mai mult decât crezi, tu şi soţia ta ca părinţi trebuie să aveţi grijă de voi ca să vă puteţi ocupa de copii. În ce priveşte a doua mişcare a ta, mă bate şi pe mine gândul de ceva vreme dar la mine e mai complicat, găluşca mea e deja mare şi ataşată de viaţa/ societatea de aici, o să povestesc despre asta în capitolul 4.

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

E ok, Claule, eu sunt deja la a patra "resetare"... :-D
    Sper sa fie si ultima ca altfel am dat-o dracului, inseamna ca urmatoarea ar fi pe la aproape 60 de ani ! :-D
    E prea scurta viata asta, norocu' ma-sii...
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.584
    Putere Rep
    25

Implicit

Citat Postat în original de shogunelu Vezi post
    E ok, Claule, eu sunt deja la a patra "resetare"... :-D
    Sper sa fie si ultima ca altfel am dat-o dracului, inseamna ca urmatoarea ar fi pe la aproape 60 de ani ! :-D
    E prea scurta viata asta, norocu' ma-sii...
    Sii daca stai in acelasi loc nu te poti parlii din nou ? cati nu isi pierd serviciul , trec prin divort etc..? daca nu ai si alte probleme si esti sanatos eu zic ca nu are rost sa te framanti pentru o perioada scurta in care o sa-ti fie poate putin mai greu.Bafta multa la toti !
    free your mind before your mind will set you free

Data înscrierii
    18.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    3.089
    Putere Rep
    35

Implicit

Bafta tuturor !Omul harnic si de caracter reuseste orinde il poarta soarta!
    Fifi ai avut o sansa in viata sa pleci intr-o tara straina. Te-ai ajutat si ai reusit!esti un etalon pentru toti romanii care au infrant greutatile imigrantului plecand de la zero!
    "Numai cu inima poti vedea ceea ce este invizibil pentru ochi"
    Antoine de Saint-Exupery

Pagina 2 din 7 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •