Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Caut ajutor in antreprenoriat pentru romani, in Franta

Data înscrierii
    05.06.2015
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit Caut ajutor in antreprenoriat pentru romani, in Franta

Buna ziua,

Am petrecut un stagiu de cateva luni in Franta si am hotarat sa ma stabilesc acolo. Deoarece este destul de greu cu job-urile mai ales daca nu esti vorbitor perfect de limba franceza (sunt vorbitoare de engleza, insa acolo nu ma prea ajuta), dar si pt ca vreau sa incep sa muncesc pentru mine, as vrea sa pun bazele unui antreprenoriat. Am nevoie insa de indrumare si de opiniile voastre, ale celor care au incercat o astfel de idee in Franta.
    Va multumesc.

Ella

Data înscrierii
    05.06.2015
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Daca totusi va mai fi cineva interesat de acest subiect pe forum - avand in vedere ca nu mi-a raspuns nimeni pana acum, as dori sa va impartasesc rezultatele cercetarii mele pe acest topic.
    Mi-a fost recomandat un portal online de consultanta pentru obtinerea regimului de auto-antreprenoriat in Franta, regim bine reglementat de legislatia franceza. Eu i-am contactat deja, am putut vorbi cu ei in limba engleza si ma indruma in tot acest proces. Bineinteles ca nu gratis, ci pentru o taxa unica de 59 euro. Este o idee extraordinara acest program pentru cei care vor sa lucreze, ca mine, pe cont propriu. Statul francez ofera si anumite avantaje in acest caz. Va impartasesc portalul, daca va intereseaza: portail-autoentrepreneur.fr
    Mult succes!
    Ultima modificare făcută de sorin; 17.06.2015 la 06:59.

Data înscrierii
    08.01.2016
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0

Implicit

Programului Partener Afiliat de la TeleTrade veti putea sa va transformati propriile retele, site-uri sau bloguri intr-un instrument de facut bani.
    Sper sa te ajute..
    Ultima modificare făcută de sorin; 08.01.2016 la 15:57. Motiv: sters link

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •