Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 73

Subiect: De ce ati ales USA?

Data înscrierii
    05.06.2015
    Posturi
    36
    Putere Rep
    0

Implicit De ce ati ales USA?

Buna, este primul meu post si sunt curioasa sa aflu de ce ati ales sa va mutati in USA si in ce an ati ajuns acolo? De asemenea, care este sau a fost visul vostru american(in caz ca a existat vreodata)? O zi buna!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Acum zeci de ani, lumea fugea in America de Ceausescu. Acum, lumea fuge de mai multi indivizi care au un comportament cel putin la fel de regretabil ca al fostului dictator. Lumea va continua sa fuga pana se va face curatenie.

Data înscrierii
    05.06.2015
    Posturi
    36
    Putere Rep
    0

Implicit

Multumesc de raspuns Sorin. De cati ani esti plecat? Si cum ai ajuns acolo?

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.303
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de EmmaLA Vezi post
    Multumesc de raspuns Sorin. De cati ani esti plecat? Si cum ai ajuns acolo?
    daca se poate sa ne spui,ce lucrezi..ce ai realizat si suma exacta pe care ai adunat-o pe conturile de banca..despre preferintele sexuale vorbim mai tarziu..

Data înscrierii
    05.06.2015
    Posturi
    36
    Putere Rep
    0

Implicit

Haha, nu la asta m-am referit. Sunt curioasa sa aud povestile voastre doar

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de EmmaLA Vezi post
    De cati ani esti plecat? Si cum ai ajuns acolo?
    Am plecat cu cativa ani inainte de a se naste acest forum. Daca vrei raspunsuri mai multe, poate ne spui mai intai care e scopul acestui sondaj.

Data înscrierii
    05.06.2015
    Posturi
    36
    Putere Rep
    0

Implicit

Eu vreau sa ma mut in Los Angeles, si imi doresc pur si simplu sa citesc povestile altor romani despre felul in care au plecat din tara etc. si sa fac o comparatie cu motivele mele. Ma pasioneaza acest subiect, am citit mai multe postari , si am gasit un singur topic similar, in care diverse doamne povesteau cum s-au cunoscut cu iubitii lor americani si apoi s-au mutat acolo,dar nu e neaparat ce vroiam eu sa stiu.

Data înscrierii
    26.03.2015
    Locație
    NJ
    Posturi
    71
    Putere Rep
    5

Implicit

Au am un motiv cit se poate de concret, dintr-o lunga lista de motive, prea lunga s-o dezvolta aici. Concret, am 1 metru 94cm. La inltimea asta era foarte greu, daca nu imposibil sa gasesc imbracaminte care sa arate bine si sa fie si masura mea (incluzand incaltaminte, port 45). Erau turcisme si chinezarii peste tot, de proasta calitate, L in US este fara discutie M sau chiar S in Turcia si China, cel putin la trentsele importate in Ro. Aici atita timp cit esti in waist size 36-38 te imbraci de la orice magazin chic fara probleme.

Data înscrierii
    05.06.2015
    Posturi
    36
    Putere Rep
    0

Implicit

Ce ma bucur ca mi-a raspuns in sfarsit cineva cu o poveste, multumesc noname! Deci unul din motivele tale a fost imbracamintea/incaltamintea?Ai avut ceva peripetii la inceput ajuns in usa?
    Ultima modificare făcută de EmmaLA; 06.06.2015 la 13:02.

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.584
    Putere Rep
    25

Implicit

Eu am plecat cat mai departe , cu cat pleci mai departe cu atat mai departe ajungi -;) am ajuns departe-;)
    Asta de mai sus are dreptate aici marimea / masura este foarte diferita , totul este foarte spatios si aerisit iti da putin impresia ca esti in cosmos.
    Astept si eu povestiile altora , am la indemana galeata cu floricele si soda.
    free your mind before your mind will set you free

Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •