Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 8 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 73

Subiect: De ce ati ales USA?

Data înscrierii
    28.06.2009
    Locație
    BR,Romania
    Posturi
    292
    Putere Rep
    11

Implicit

Gaseste ceva ce iti place si crezi ca poti urma mai departe,desi sunt situatii cand e nevoie sa te relochezi cu jobul sau sa faci si alte cursuri suplimentare.Probabil stii sau daca nu,poti cauta faptul ca in L.A. ai nevoie musai de o masina,chiriile nu sunt chiar ieftine,deci din prima impune un job ok,chiar daca la inceput nu vei pune bani deoparte,cu timpul avansezi.
    De aceea,recomandat ar fi sa vii intai cumva intr-o vacanta,sa interactionezi,sa vezi,sa analizezi si de ce nu,sa primesti raspunsuri la nedumeririle tale
    O alta chestie,trebuie sa cauti zone mai linsitite ale L.A-ului,dar totodata accesibile ca bani,pentru ca apropo,daca te gandesti sa mergi acolo pe o perioada mai lunga gen job,trebuie sa ai banuti pentru cel putin 2-3 luni,pana te pui pe picioare si vezi ce si cum.
    Cu studiile ar fi o problema,pentru ca au costuri destul de ridicate,dar ai timp sa te informezi in privinta asta.
    Eu tot in L.A. vreau sa vin

Data înscrierii
    05.06.2015
    Posturi
    36
    Putere Rep
    0

Implicit

Exact asa e cum spui, la toate astea deja m-am gandit, daca ar fi sa am noroc sa castig si sa merg cu loteria vizelor ar fi o grija in minus, in schimb cu h1b e mai complicat, dar nu imposibil. Masina, chirie etc. si la astea m-am gandit , dar nu indraznesc sa ma gandesc inca asa departe... Cu banii va fi cel mai greu ( bilet avion, chirie pe min 3 cum spui + alte cheltuieli,ca sa nu mai zic de banii de masina, fiindca in LA n-ai ce face fara..) Ma bucur ca si tu vrei tot in LA, sper sa reusesti!!!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.222
    Putere Rep
    32

Implicit

Mai copii, gigi are o propunere pentru a va dubla amandorura sansele sa va vedeti visul cu ochii.
    Face-ti o intelegere sa aplicati amandoi anual la loteria vizelor si daca/cand castiga vreunul din voi, va luati si plecati amandoi.

Cu placere, nici nu am pretentia sa va botezati primul nascut dupa numele meu.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

i-as fi cununat eu, dar sunt in NY si nu-s dus la biserica, asa ca poate nea pisoi ar face o pomana...
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    943
    Putere Rep
    13

Implicit

Sa le ajute Dumnezeu! Daca nu le ajută destul de repede îi iau eu pe amândoi în bagajul de mâna, când îl vizitez pe pisoi☺.
    EmmaLA ce studiezi?
    Ultima modificare făcută de toni41; 14.06.2015 la 04:19.

Data înscrierii
    05.06.2015
    Posturi
    36
    Putere Rep
    0

Implicit

Ce nebuni sunteti! Toni41-inca nu sunt foarte hotarata in privinta studiilor,cand stiu sigur iti spun

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.303
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Mai copii, gigi are o propunere pentru a va dubla amandorura sansele sa va vedeti visul cu ochii.
    Face-ti o intelegere sa aplicati amandoi anual la loteria vizelor si daca/cand castiga vreunul din voi, va luati si plecati amandoi.

Cu placere, nici nu am pretentia sa va botezati primul nascut dupa numele meu.
    asta se cheama spirit de observatie,intr-adevar se potrivesc foarte bine..amandoi viseaza frumos si sunt bine informati..

Data înscrierii
    05.06.2015
    Posturi
    36
    Putere Rep
    0

Implicit

"Viseaza frumos si sunt bine informati"
    Sarcasm sau nu?

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de florin92 Vezi post
    Incearca o experienta Work and Travel,...
    Nonononononono!!! vine direkt in Phoenix si se baga la curatat de case luxoase la holtei cu piscina "infinity edge pool" si de acolo se ramifica placerile si viitorul.

Data înscrierii
    05.06.2015
    Posturi
    36
    Putere Rep
    0

Implicit

Puteti va rog sa detaliati ? :D

Pagina 3 din 8 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte