Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 48 din 50 PrimulPrimul ... 384647484950 UltimulUltimul
Rezultate 471 la 480 din 493

Subiect: Coltul microbistilor [4]

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.223
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de Nicksson Vezi post
    Fetele din ziua de azi sunt mult mai expeditive, sorb viața mai din goana calului: facebucii + vațsap + mesengeru + viberu + naiba mai știe ce sunt mai rapide, mai dinamice și mai superficiale. NU mai au chef să scrie comentarii coerente, să aștepte răspunsuri, eventual să gândească mai mult de 3 secunde... Dialoagele sunt scurte și la obiect, mi-e teamă că în curând se va ajunge ca după două vorbe și-o prescurtare să sară direct în pat. Zău așa, cine să mai piardă vremea la taclale, când sunt atâtea poze de văzut pe Instagram...

Domnișoare, auzi la el! Acelea nu sunt cumva ocupate să-și facă lecțiile de generală?
    Pai scurt si la obiect imi place si mie.
    Nicusoare, numai de-ar stii lumea asta ce bine e sa nu activezi pe fesebuci, instagram si tot alaiul social media!

Asa e cu domnisoarele, dar, prezumtia de nevinovatie stii tu ..
    In plus cateodata e bine sa faci pe blegul, cand pari prea cunoscator in preajma doamnelor, nu intotdeauna le convine. Imediat se aprinde beculetzu' ca nu esti material de bun pion. Si deci nu prea prezinti interes in continuare.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    16.11.2006
    Locație
    Hungary, Budapest
    Posturi
    714
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    ... Imediat se aprinde beculetzu' ca nu esti material de bun pion. Si deci nu prea prezinti interes in continuare. ...
    Vorbeam și eu așa... între noi, de, musiu VanDerGigel, că fetele-bunicuțe sunt de mult pe alte plaiuri... Pe vremuri, când se aprindea vreun beculeț din cele de care vorbești, ce mai discuții se încingeau... Dar unde-i becu, unde-i vorba cea isteață, replica cea săltăreață, nervu-ntins vibrând de draci și nădufu că iaca, flăcăii ăștia nu-s buni de ștergătoare-n fața ușii...

Vorba ceea, rău cu rău, dar mai rău fără rău... Aaa, și mai lipsește ceva: unde-i Sorinelu-vătășelu să ne ia-n coarne că scriem aici de becuri în loc de fotbal? Vezi cum trec toate, ca vântu, ca gându... rămâne doar pământu...
    Na, că din vorbă-n vorbă mă dusă gându la Pisoi, că tare mai lipsesc comentariile lui blânde și împănate cu zâmbete, Domnul să-l aibă-n paza lui...

Cu drag,
    Nicușor
    Ultima modificare făcută de Nicksson; 23.09.2019 la 17:20.
    Sunt tare deştept!
    Dar nu deajuns, fiindcă de-aş fi atât de deştept pe cât mă cred, nu m-aş crede atât de deştept! ;)

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.223
    Putere Rep
    32

Implicit

Si eu ma gandesc adesea la Pisoi. A ramas in gandurile noastre.

Ceva fly-ere cu forumul ai inmanat doamnelor prin Budapesta? Bine, nu fly-ere dar din vorba in vorba. Zi-le ca e un nou facebook mai modern plin de armasari tineri si cu cashcaval. E un curent acum la moda. Tim, esti pe receptie?
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    19.07.2008
    Locație
    Banat
    Posturi
    175
    Putere Rep
    14

Implicit

Uite aici sport de calitate. Am evoluat, suntem in top.
    http://www.tion.ro/suporteri-dinamov...isoara/2325531
    Ultima modificare făcută de Tim; 24.09.2019 la 14:20.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.223
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de Tim Vezi post
    Uite aici sport de calitate. Am evoluat, suntem in top.
    http://www.tion.ro/suporteri-dinamov...isoara/2325531
    Nu ar trebui sa le dam nici un pic de atentie unor astfel de guvizi. Sper cu timpul generatiile viitoare sa faca uitate astfel de comportamente preistorice.

Sa ne concentram pe lucrurile bune.

https://www.gsp.ro/international/str...nt-578284.html

https://www.gsp.ro/international/str...ri-578289.html

https://www.prosport.ro/alte-sportur...uropa-18928174

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Dupa calculele lui gigishor, ne-am putea califica si cu un egal cu Norvegia. Sub anumite conditii.
    ...............................
    Parerea mea.
    Gigisor face calcule bune, dar degeaba. Curaj nu estem, viziune antrenoriala nu estem, cat despre noroc, chiar daca l-am avea si ar trebui sa nu peirdem de exemplu cu mai mult de 5-0 in ultimul meci cu Spania, fac ei ce fac si pierd cu 6-0, asa ca exemplu.
    Pana una alta, sa ne concentram pe meciul cu Feroe si sa scoatem macar un 1-0 chinuit.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.223
    Putere Rep
    32

Implicit

Mitrita nu trebuie sa mai lipseasca de la nationala.
    Cu Budescu acolo in spatele varfului.

https://www.gsp.ro/international/str...ma-578334.html

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Mitrita nu trebuie sa mai lipseasca de la nationala.
    Bun, piticania. Da pariez ca Gica Contra nu-l vede.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.223
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Bun, piticania. Da pariez ca Gica Contra nu-l vede.
    M-am convins si de data asta.
    Nu stiu de unde vine blestemul asta de numai pafaristi aducem la echipa nationala frate!!!!

https://www.gsp.ro/fotbal/nationala/...va-578564.html

Sa-i explice cineva astuia ca MLS e cel putin egal cu liga romaneasca ca sa nu zic o clasa peste. Si daca asta nu-i ajunge atunci sa-i explice ca MLS e cu 3 clase peste campionatul Ungariei de unde il tot selectioneaza pe Gicu Grozav de parca ar fi iubitu-sau. Du-te frate si lasa-ne cu marlanii si romanisme din astea. Afara!! Gata cu nepotismele si orgoliile.

PS: Si Nistor de 3 meciuri da goluri si pase de gol la foc automat. De departe cel mai bun mijlocas in liga romaneasca la ora actuala. Pt asta ce scuze mai gaseste marele selecrioner? Ca nu l-a lins in cur suficient cand era la Dimanu, si acum il pedepseste cum ii place romanului clasic cand se regaseste pe tarlaua lu' ma-sa.

Si Shogunelu ne invata la iubire

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Sa-i explice cineva astuia ca MLS e cel putin egal cu liga romaneasca ca sa nu zic o clasa peste. Si daca asta nu-i ajunge atunci sa-i explice ca MLS e cu 3 clase peste campionatul Ungariei de unde il tot selectioneaza pe Gicu Grozav de parca ar fi iubitu-sau. Du-te frate si lasa-ne cu marlanii si romanisme din astea. Afara!! Gata cu nepotismele si orgoliile.
    Cica asta a lu' Contra s-a certat odata cu ala micu' si i-a promis ca nu mai are ce cauta la nationala cat e el antrenor. Astia vad ca se fac antrenori pentru ei, nu pentru a alege cea mai buna echipa, printre altele.

Pagina 48 din 50 PrimulPrimul ... 384647484950 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •