Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 47 din 49 PrimulPrimul ... 374546474849 UltimulUltimul
Rezultate 461 la 470 din 490

Subiect: Coltul microbistilor [4]

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.214
    Putere Rep
    32

Implicit

"The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.503
    Putere Rep
    10

Implicit

Oare "ciupim" un egal cu Insulele Feroe?

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.214
    Putere Rep
    32

Implicit

La naiba! Chiar asa am ajuns?
    Trebuie 6 puncte in Octombrie ca sa jucam cu cutitele sub masa cu Suedia in meciul decisiv.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.503
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    La naiba! Chiar asa am ajuns?
    N-ai sesizat doza de sarcasm? Dar totul e posibil cu aceasta echipa si acest antrenor.

Data înscrierii
    16.11.2006
    Locație
    Hungary, Budapest
    Posturi
    713
    Putere Rep
    10

Implicit

... să jucăm cu cuțitele sub masă ....
    Ce înseamnă această espresie? Că nu-mi pică fisa...
    Sunt tare deştept!
    Dar nu deajuns, fiindcă de-aş fi atât de deştept pe cât mă cred, nu m-aş crede atât de deştept! ;)

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.214
    Putere Rep
    32

Implicit

Am zis si io in lipsa de inventivitate. Sa le taiem nasturii de la pantaloni eventual.
    Aparusi? Cum facem sa atragem si noi niste doamne si domnisoare pe forum vreau sa stiu ca matale esti om destept si cu iexperienta. Ca stii 'mneata, unde sunt persoane de sex feminin, restul vine de la sine.

Ps. Ati vazut ca CFR Cluj a batut pe Lazio. Dom'le nu-mi place caracterul lui, dar Dan Petrescu incepe sa aiba stofa de antrenor.
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 19.09.2019 la 16:38.

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.214
    Putere Rep
    32

Implicit

Hai ca unii "spectatori" romani, au zis sa ne ofere o sansa in plus la calificare de parca nu aveam suficiente.
    https://www.gsp.ro/fotbal/nationala/...fa-577873.html

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.503
    Putere Rep
    10

Implicit

Hai ca unii "spectatori" romani, au zis sa ne ofere o sansa in plus la calificare de parca nu aveam suficiente.
    https://www.gsp.ro/fotbal/nationala/...fa-577873.html
    Niste salbatici, lipsiti de creier, plus organizare de 2 lei. Acum e clar ca nu-i vor bate pe norvegieni, dar ce mai conteaza?

Data înscrierii
    16.11.2006
    Locație
    Hungary, Budapest
    Posturi
    713
    Putere Rep
    10

Cool

... Cum facem sa atragem si noi niste doamne si domnisoare pe forum vreau sa stiu ca matale esti om destept si cu iexperienta. ...
    Problema nu ar fi că fetele din vremea gloriei forumelului sunt acum cam bunicuțe și deci ar avea magnetu cam tocit. NU. Fetele din ziua de azi sunt mult mai expeditive, sorb viața mai din goana calului: facebucii + vațsap + mesengeru + viberu + naiba mai știe ce sunt mai rapide, mai dinamice și mai superficiale. NU mai au chef să scrie comentarii coerente, să aștepte răspunsuri, eventual să gândească mai mult de 3 secunde... Dialoagele sunt scurte și la obiect, mi-e teamă că în curând se va ajunge ca după două vorbe și-o prescurtare să sară direct în pat. Zău așa, cine să mai piardă vremea la taclale, când sunt atâtea poze de văzut pe Instagram, înregistrări video idioate pe YouTube, show-uri cu exhibiționiști care și-o trag prin jungle din insule exotice, muzică cu bâlbâieli și filme cu zombi?
    Domnișoare, auzi la el! Acelea nu sunt cumva ocupate să-și facă lecțiile de generală?
    Ultima modificare făcută de Nicksson; 21.09.2019 la 13:32.
    Sunt tare deştept!
    Dar nu deajuns, fiindcă de-aş fi atât de deştept pe cât mă cred, nu m-aş crede atât de deştept! ;)

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.214
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Acum e clar ca nu-i vor bate pe norvegieni, dar ce mai conteaza?
    Dupa calculele lui gigishor, ne-am putea califica si cu un egal cu Norvegia. Sub anumite conditii.

Presupunem ca toata lumea isi castiga punctele cu Malta si Insulele Feroe. Si mai presupunem ca nici Norvegia, nici Suedia si nici Romania nu "ciuguleste" nimic cu Spania.

Asadar cu Norvegia, dupa 2-2 la ei, la noi trebuie un 0-0 sau 1-1 ca sa avem avantaj in meciurile directe in caz de egalitate la puncte. Iar ei cum am spus, sa nu scoata nimic cu Spania obligatoriu.

Cu Suedia e mai complicat, orice rezultat in afara de victorie e game over. Ideal un 1-0 (dupa 2-1 la ei) ca sa avem avantaj in caz de egalitate de puncte (f posibil).
    La fel ca si in cazul Norvegiei, e obligatoriu ca nici Suedia sa nu scoata nimic cu Spania. Asta datorita faptului ca noi nu vom scoate nimic in Spania, sa fim seriosi.
    Chiar daca Spania o sa fie calificata si relaxata in ultimul meci cu noi, jucand in fata propriilor suporteri, nu cred ca vor vrea sa se faca de cacao.

Deci in scenariul asta, toate cele 3 echipe Norvegia, Suedia, Romania ar termina la egalitate cu 17 pct. Se califica Romania la rezultate meciuri directe.

Problema e ca atat Norvegia cat si Suedia au cu Spania acasa. Si mi-e frica sa nu ciuguleasca un punct careva. De aceea mai sigur ar fi sa batem (si) Norvegia.

In orice caz, Contra ar trebui sa studieze Suedia si in somn, sa ia lectii intensive despre cum poate fi invinsa cu 1-0 si sa faca echipa si tactica de asa natura. Ca sa nu luam gol trebuie sa jucam in jumatatea lor cu pressing sus, nu curul in poarta noastra. Aparare, aparare treaza nu visatoare. 4 fundasi nu 10. Mijloc puternic si dispus la efort sa alerge mult si sa nu piarda mingea. 5 asezati intr-un 3-2. Aia 3 trebuie sa care pianul forza iar din ceilalti 2, macar unul trebuie sa prinda o seara de exceptie, sa scoata ceva iepuri din joben. Eu l-as alege pe Budescu fara sa stau pe ganduri. Stanciu nu joaca nimic la nationala niciodata. Mingicareli gen Ianis Hagi fara experienta nu isi au rostul, pierde mingea cand iti e lumea mai draga si ramanem cu ochii in soare. Si un atacant care sa o bage in plasa o data. Puscas sau Keseru (in zi buna).

Parerea mea.

Bill Watterson

Pagina 47 din 49 PrimulPrimul ... 374546474849 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •