Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 45 din 47 PrimulPrimul ... 354344454647 UltimulUltimul
Rezultate 441 la 450 din 463

Subiect: Coltul microbistilor [4]

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.280
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Din anii '90 n-am mai avut atata incredere intr-o echipa romaneasca. Gigi e martor, am mers pe mana lor in ambele meciuri. Eu m-am pisat pe casele de pariuri, pustanii s-au pisat pe cei cu care au jucat pana acum. BRAVOOOO!!!!
    echipa a demonstrat ca au un moral foarte bun. mi-a placut mult repriza a doua.
    luni seara o sa fim pe faza sa tinem pumnii.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.172
    Putere Rep
    32

Implicit

Fidele, daca finala o sa fie Germania - Romania, cu cine o sa tii? Din tot sufletul nu doar asa de suprafata.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post
    echipa a demonstrat ca au un moral foarte bun. mi-a placut mult repriza a doua.
    Mie si mai mult mi-au placut ultimele 10 minute. In nici un caz pentru cardiaci. Atac avem, portar avem, apararea scartaie un pic, dar nu de speriat. Am avut si un pic de bulan cu bronzatii din insula.
    Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Fidele, daca finala o sa fie Germania - Romania, cu cine o sa tii? Din tot sufletul nu doar asa de suprafata.
    Intrebare de 10 puncte!!! Imi rod unghiie, pana aud raspunsul.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.172
    Putere Rep
    32

Implicit

Sorine, daca o sa castigam cu Franta, jucam semifinala cu Spania.
    Daca facem egal, jucam cu Germania.
    Daca pierdem, jucam cu Spania.

Ce preferi? Desigur vrem victoria 9 puncte sa le rupa gura la toti.
    Dar parca e mai accesibila Germania decat Spania in semifinala. Pe polonezi i-au descaltat cu 5-0 si au avut vreo 35 de ocazii!
    Deci poate ar merge si un egal lejer ca un spritz de vara.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.280
    Putere Rep
    40

Implicit

o sa tin cu cine tii si tu. sa nu spui ca nu am suflet.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit

Ce preferi? Desigur vrem victoria 9 puncte sa le rupa gura la toti.
    Dar parca e mai accesibila Germania decat Spania in semifinala. Pe polonezi i-au descaltat cu 5-0 si au avut vreo 35 de ocazii!
    Deci poate ar merge si un egal lejer ca un spritz de vara.
    Pana la urma au terminat grupa neinvinsi si pe primul loc, ceea ce e o performanta incredibila. Cred ca au jucat mai conservativ si unii si altii, francezii se cacau pe ei daca luau bataie, noi puteam pierde si la doua goluri. Nu cred ca a fost aranjament, ci doar mai multa prudenta.
    Nu vad ca ceva nerealizabil, sa jucam finala. In plus, mergem si la Olimpiada, dupa 56 de ani. Un an de vis pentru fotbalul romanesc.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.172
    Putere Rep
    32

Implicit

E bine, bine, e foarte bineee.
    Deci careul de asi al Europei fotbalistice la tineret:
    Spania, Germania, Franta, Romania.
    Io nu stiu altii dar mie asa imi place sa vad.

Este foarte bine cum au abordat meciul cu francezii, serios dar nu pe viata si pe moarte. La ce sa iti rupi picioarele, sa te umpli de cartonase si pe deasupra sa te alegi si cu un adversar mai puternic in semifinale? (parerea mea)
    Macaronarii shucariti nevoie mare ca nu am castigat ca sa mearga ei mai departe. Ai dracu parca pe noi ne-a ajutat vreodata cineva.
    Huoo la munca nu la intins mana! N-au fost in stare sa dea un gol Poloniei si vor sa-i califice romanashii moka.
    Au vandalizat masini cu numere de Ro, au schimbat ora meciului de la 21 cum era stabilit, la 18 ..cand se preconizeaza 38°C de oftica.
    Mai bine l-ar lua la intrebari pe arbitrul bulgar de ce nu ne-a dat acel 11m in prima repriza? Fault si hentz clare in aceeasi faza. Nici macar nu a vrut sa ceara VAR. Pai de ce n-a vrut, pt ca stia ca trebuie dat!

Fidele, ma bucura raspunsul tau si de fapt banuiam. Altfel acum multi ani nu cautai acest forum romanesc. Hai sa mai castigam si noi sa ne bucuram si noi nu numai mereu aceiasi.

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.172
    Putere Rep
    32

Implicit

Mare meci mare diseara!
    Esti pregatit maestre Fidelescu?

Nenea asta Marcel Raducanu ..of of, mai mai mereu acelasi. Nemtii se kaka aur de 24k, romanii nu valoreaza nimic.

https://m.prosport.ro/u21/interviu-s...ce-20-18193162

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.280
    Putere Rep
    40

Implicit

Mare meci mare diseara!
    Esti pregatit maestre Fidelescu?

Nenea asta Marcel Raducanu ..of of, mai mai mereu acelasi. Nemtii se kaka aur de 24k, romanii nu valoreaza nimic.

https://m.prosport.ro/u21/interviu-s...ce-20-18193162
    l-am admirat pe Raducanu dar aici cred ca exagereaza. da o sansa de 30 la 70 pentru nemti.
    eu cred ca daca joaca baietii nostrii concentrat si din ce am vazut tactic bine pregatiti ,au sanse foarte bune.
    nemtii au un renume de aparat ,dar sa nu uitam ca joaca u21 . deci pot sa o dea in bara foarte usor.

ps. nu-ti fa probleme din cauza mea. am sa tin de la inceput pina la sfarsit cu echipa Romaniei . indiferent cum se termina meciul, ramin loial si credincios cuvintului dat.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.172
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post

ps. nu-ti fa probleme din cauza mea. am sa tin de la inceput pina la sfarsit cu echipa Romaniei . indiferent cum se termina meciul, ramin loial si credincios cuvintului dat.
    Cu asta te-ai dat de gol. Nu era vreaun cuvant dat, era vorba de cum simte pipota ta. Nu-s probleme te inteleg, nu te mai leaga nimic de Romania si copiii tai sunt nemti.
    Ati castigat, te-ai bucurat, felicitari, ati fost mai buni. Eu sunt trist pt oportunitatea pierduta, cat despre echipa sunt f mandru. In care domeniu mai suntem intre primele 4 in Europa? Tenis feminin in rest nimic.
    Nu ca si scuza dar ca si cauza, mi s-a parut ca echipa romaniei a cazut fizic in repriza a doua. Prima repriza au avut posesie 63% cu fosta campioana? Glumesti? E fabulos. Dar o zi mai putin de odihna plus si asta cred ca trebuie scris cu litere mari, PREGATIREA FIZICA ..in final ..
    Pregatire fizica din Liga 1 sau din ligi vestice de liga a doua, asta rezulta. Si Ianis a comis-o ca nu are experienta si cam pe acolo ai nostri s-au taiat.

Nicio suparare si incredere maxima, daca copiii astia raman cu piciorele pe pamant, nu cred sa avem probleme in a ne califica la turnee finale pe viitor. Iar asta e de fapt fructul ce poftim. Nu sa castigam noi cupe ca nu ne comparam dar sa fim si noi acolo sa avem emotii, sa fim in "lumea buna". :lol:

Ps. Puscas, daca as castiga mega millions, l-as cumpara eu si l-as pune sa se duca unde vrea el liber de contract. Numai sa scape de Serie B, se iroseste acolo. Dar cred ca tre sa stau la coada acum, e ok pustiul.

Intrebare: exista finala mica? Ca tare mare placere mi-ar face sa ii perpelim pe francezi.

Bravo Romania! Suntem mandri de voi copii indiferent ce va spune unii sau altii.

Bill Watterson

Pagina 45 din 47 PrimulPrimul ... 354344454647 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •