Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: Doctor roman ftalmolog / optometrist Toronto?

Data înscrierii
    20.05.2015
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Cool Doctor roman oftalmolog / optometrist Toronto?

Buna ziua,
    Caut un doctor roman oftalmolog sau optometrist cu care sa-mi fac ochelari de vedere si ochelari de soare cu dioptrii. Este cineva aici care ma poate ajuta sau poate stiti pe cineva?

Multumesc, Vic
    Ultima modificare făcută de Pascaneanul; 20.05.2015 la 13:40.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Doar din curiozitate intreb, de ce doctorul trebuie sa fie roman?

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Poate nu vorbeşte engleza prea bine.

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de fifi Vezi post
    Poate nu vorbeşte engleza prea bine.
    Asta este cu majoritatea pacientilor romani ca le trebuie translator peste tot, dar si in birouri sau la tribunal, la agentul de turism pentru bilete de avion si la orice de rezolvat in banca mai ales si in sertarul cu Credit Carduri, etc., scoala copiiilor, am uitat ceva???

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Olga, nu te mai repezi şi tu cu criticile, poate omul este nou venit în Canada, tu ai vorbit cursiv limba engleză din ziua în care ai aterizat în america? Sau poate omul din solidaritate cu Românii din Canada vrea să le dea business ul românilor de aici, la asta te-ai gândit?

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de fifi Vezi post
    Olga, nu te mai repezi şi tu cu criticile, poate omul este nou venit în Canada, tu ai vorbit cursiv limba engleză din ziua în care ai aterizat în america? Sau poate omul din solidaritate cu Românii din Canada vrea să le dea business ul românilor de aici, la asta te-ai gândit?
    Ce mai complici viata ... ca-s aici sau dincolo situatia este la fel, de ce ar fi critica ce am scris??? am amintit inca locuri unde au nevoie de translatori ca nu se descurca nici dupa multi ani de locuit aici foarte multi. De ce este necesar pe mine sa ma iei la examinat, te-am intrebat ce ai stiut tu cand ai aterizat??? sau era vorba de mine ca nu ma descurc la ... suna scarbos cand tintesti spre cineva cu intrebarea asta: - tu ai stiut ... sau etc., nu te ridica prea mult in functie, desi crezi asa.
    Unu care vine aici pentru business, stie limba!!!

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de Olga Vezi post
    Ce mai complici viata ... ca-s aici sau dincolo situatia este la fel, de ce ar fi critica ce am scris??? am amintit inca locuri unde au nevoie de translatori ca nu se descurca nici dupa multi ani de locuit aici foarte multi. De ce este necesar pe mine sa ma iei la examinat, te-am intrebat ce ai stiut tu cand ai aterizat??? sau era vorba de mine ca nu ma descurc la ... suna scarbos cand tintesti spre cineva cu intrebarea asta: - tu ai stiut ... sau etc., nu te ridica prea mult in functie, desi crezi asa.
    Unu care vine aici pentru business, stie limba!!!
    Olga, nu înseamnă că eu complic viaţa dacă mă gândesc la toate posibilităţile pentru care acest forumist preferă un doctor român. Grăbindu-te să-mi dai mie peste ochi nu ai înţeles ce am vrut să spun prin a da businessul cuiva- anume ca acel doctor român să capete un alt pacient, nu ştiu cum să explic mai bine de atât.
    Lăudându-te tot timpul că eşti o persoană glamuroasă nu puteai să găseşti un sinonim mai puţin usurător decât cuvântul „scârbos”?
    Ultimele mesaje le voi muta la off topic, aşa că te aştept acolo, ok?

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •