Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 18

Subiect: Am nevoie de ajutorul vostru, nu de sfaturi!

Data înscrierii
    27.04.2015
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit Am nevoie de ajutor sincer si urgent

Stimati concetateni, as vrea sa "sparg" o prejudecata generala ca noi, romanii, suntem egoisti si ca nu ne ajutam unul pe ceilalti. Cred ca au fost si alte situatii de acest gen si sper sa fie multe, alte cazuri de bunavointa.

Eu am lansat pe Indiegogo o campanie de ajutor pentru o prietena buna care a pierdut multi bani si acum sta in fata falimentului. O persoana oneste, muncitoare si plina de omenie. As vrea sa o ajut sa-si recistige demnitatea si increderea in oameni.

https://life.indiegogo.com/fundraisers/1243382

Cine vrea si poate sa ajute, sa o faca din inima. Stiu ca vor fi si "intelepti" care vor venii cu sfaturi sau remarci, dar de asa ceva nu e nevoie. Va rog inca o data, nu incercati sa va profilati pe spatele nimanui. Numai cei care au muncit greu sa cladeasca ceva stiu cit e de greu sa pierzi! Cum am spus, daca puteti ajuta, va rog din inima sa o faceti. Daca nu, va doresc la toti o viata frumoasa si implinita.

Cu stima
    Ultima modificare făcută de aratex; 27.04.2015 la 08:22.

Data înscrierii
    26.03.2015
    Locație
    NJ
    Posturi
    71
    Putere Rep
    5

Implicit

eu zic sa punem mana de la mana, sa-i da niste moje

Data înscrierii
    27.04.2015
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit merge si in romaneste?

Citat Postat în original de noname Vezi post
    eu zic sa punem mana de la mana, sa-i da niste moje
    se pare ca unii au lipsit la orele de gramatica...

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

a inteles lumea mesajul lui noname... tre sa facem cheta...
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    26.03.2015
    Locație
    NJ
    Posturi
    71
    Putere Rep
    5

Implicit

Eu chiar am crezut ca mesajul lui aratex e la misto, altfel nu am cum sa inteleg aroganta asta nesimtita. Sint romani care nu au bani pentru medicamente sau caldura si matracuca aia vrea donatie sa-si puna afaceri pe picioare? Dati-mi contul, unde tre sa pun bani? Hai sictir(gramatical)!

Data înscrierii
    13.01.2009
    Locație
    USA
    Posturi
    697
    Putere Rep
    22

Implicit

Vreau si eu sa ajut; situatia pare sa fie disperata.

"What we've got here is failure to communicate. Some men you just can't reach."

Data înscrierii
    27.04.2015
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit mistocarul de buzau?

Citat Postat în original de noname Vezi post
    Eu chiar am crezut ca mesajul lui aratex e la misto, altfel nu am cum sa inteleg aroganta asta nesimtita. Sint romani care nu au bani pentru medicamente sau caldura si matracuca aia vrea donatie sa-si puna afaceri pe picioare? Dati-mi contul, unde tre sa pun bani? Hai sictir(gramatical)!
    smecherii astia s-au dus peste tot in lume... cind iti citesc limbajul, mi se face rau, ma intreb cit de cocos esti in realitate si ce-ai realizat in viata ta... imi amintesc de faza din armata: sergentul nostru era cel mai tare, dar cind s-a terminat armata si s-a imbracat in civil a plecat cu niste pantofi gauriti...

dupa dialect, vii si tu de prin buzau... moldovenii mi se pareau simpatice si ca lumea...

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de aratex Vezi post
    smecherii astia s-au dus peste tot in lume... cind iti citesc limbajul, mi se face rau, ma intreb cit de cocos esti in realitate si ce-ai realizat in viata ta... imi amintesc de faza din armata: sergentul nostru era cel mai tare, dar cind s-a terminat armata si s-a imbracat in civil a plecat cu niste pantofi gauriti...

dupa dialect, vii si tu de prin buzau... moldovenii mi se pareau simpatice si ca lumea...
    și tu de unde vii, mârlane?

PS: ne pare rău că nu ți-a ieșit faza cu înlocuitul pantofilor și v-a trebui să umbli cu ei tot găuriți

LE: uite aici niște conjudețeni de ai tăi care chiar au nevoie de ajutor. ia zi, cât bagi?
    http://www.tribuna.ro/stiri/actualit...as-106113.html
    Ultima modificare făcută de aramis_13; 30.04.2015 la 05:52.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit rade ciob de oala sparta...

Citat Postat în original de aratex Vezi post
    Stimati concetateni, as vrea sa "sparg" o prejudecata generala ca noi, romanii, suntem egoisti si ca nu ne ajutam unul pe ceilalti. Cred ca au fost si alte situatii de acest gen si sper sa fie multe, alte cazuri de bunavointa.

Eu am lansat pe Indiegogo o campanie de ajutor pentru o prietena buna care a pierdut multi bani si acum sta in fata falimentului. O persoana oneste, muncitoare si plina de omenie. As vrea sa o ajut sa-si recistige demnitatea si increderea in oameni.

Cine vrea si poate sa ajute, sa o faca din inima. Stiu ca vor fi si "intelepti" care vor venii cu sfaturi sau remarci, dar de asa ceva nu e nevoie. Va rog inca o data, nu incercati sa va profilati pe spatele nimanui. Numai cei care au muncit greu sa cladeasca ceva stiu cit e de greu sa pierzi! Cum am spus, daca puteti ajuta, va rog din inima sa o faceti. Daca nu, va doresc la toti o viata frumoasa si implinita.

Cu stima
    nici cu tine nu mi-e rusine...

Ultima modificare făcută de manolica1; 30.04.2015 la 06:23.
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    27.04.2015
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit de unde mai iesiti toti?

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    și tu de unde vii, mârlane?

PS: ne pare rău că nu ți-a ieșit faza cu înlocuitul pantofilor și v-a trebui să umbli cu ei tot găuriți

LE: uite aici niște conjudețeni de ai tăi care chiar au nevoie de ajutor. ia zi, cât bagi?
    http://www.tribuna.ro/stiri/actualit...as-106113.html
    ca sa vezi... inca un cuvint nou, mârlane... iar tu esti in anglia? ca sa vezi...

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •