Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 11

Subiect: Acordati-mi un vot ca sa ajutati sa raman intr-o competitie pt un job la Detroit.

Data înscrierii
    10.04.2015
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit Acordati-mi un vot ca sa ajutati sa raman intr-o competitie pt un job la Detroit.

Buna! Va scriu din diaspora din Detroit, un oras care revine in forta !
    Sunt Adela Spulber, consultant urbanist de profesie. Originara din Iasi, am trait 9 ani la Paris si acum 2 saptamani m-am mutat in Michigan.

Sunt intr-o competitie pentru 1 din 30 de joburi foarte faine pentru a revitaliza Detroitul.
    In etapa de fata, fiecare candidat trebuie sa stranga cat mai multe voturi pe situl initiativei "Challenge Detroit". Pe langa asta, este o parte clasica de recrutare bineinteles, in care firmele angajatoare analizeaza CV-urile tuturor.

Ca sa trimiteti un pic de inventivitate romaneasca in Motor City, acordati-mi un vot pana pe 12 aprilie seara pe linkul : http://woobox.com/ti3h9z/vote/for/6594430

Cu cat am mai multe voturi, cu atat mai multe sanse.
    Va multumesc mult de tot !

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    36

Implicit

Votat!

Te asteptam cu vesti bune!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

.............................
    Ultima modificare făcută de aramis_13; 10.04.2015 la 18:42.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.503
    Putere Rep
    10

Implicit

Am vrut sa votez si eu (voiam sa mai spun si la altii) dar am primit urmatoarea eroare:
    "User opted out of platform: The action attempted is disallowed, because the user has opted out of Facebook platform."

Hmm, tradare, tradare, dar sa stim si noi.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.213
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de Adela_S Vezi post
    Buna! Va scriu din diaspora din Detroit, un oras care revine in forta !
    Sunt Adela Spulber, consultant urbanist de profesie. Originara din Iasi, am trait 9 ani la Paris si acum 2 saptamani m-am mutat in Michigan.
    Nu pot sa votez se pare, ca nu am facebook. Dar iti urez succes nu numai cu jobul cat si cu adaptarea. Vei avea mult de lucru. Ma gandesc ca diferenta de peisaje trebuie sa fie patrunzatoare.

"The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de Adela_S Vezi post
    Cu cat am mai multe voturi, cu atat mai multe sanse.
    Doar pentru asta nu ma abonez la FB ... sint destui acolo care te vor suporta, insa-mi pare cam neserioasa metoda de selectare.

Am citit postarea imediat ce a aparut dar n-am fost in masura sa raspund, eram undeva.
    Ultima modificare făcută de Olga; 10.04.2015 la 23:49.

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

am votat si eu chiar daca nu am adresa de fb, am intrat pe nv de la altcineva...

off topic...
    bre nea jiji, io inteleg ca te muti la frantuzi dar nici acolo nu-s cainii cu covrigi in coada...

iote neste poze cu magraoni in France, asa ca intre ruinele din Detroit si conationalii nostrii de departe prefer prima varianta...

asa ca te salut in a doua limba oficiala in France ''tetrales baftalo''

Ultima modificare făcută de manolica1; 11.04.2015 la 07:05.
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.503
    Putere Rep
    10

Implicit

Jeejee, Manolica's got a point!
    Exact asa era pe la turnul Eiffel acum vreo 3 ani cand am fost si eu, adunai mizeria cu lopata de pe jos, iar bronzatii erau peste tot.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.213
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de manolica1 Vezi post

off topic...
    bre nea jiji, ..

iote neste poze cu magraoni in France, asa ca intre ruinele din Detroit si conationalii nostrii de departe prefer prima varianta..
    Mestere, referitor la declaratia bolduita, permite-mi sa ma prabusesc de ras ..nici tu nu stii ce gogomanie ai spus.
    De magraoni mai te feresti ca si in Ro, dar printre plantatiile de castraveti unde te mai bagi..

Mon cherilor, acum ca mi-a publicat Manolica adresa din cutia de carton de langa turn, sunt sigur ca-mi acordati circumstante atenuante.
    Vad ca sunteti pe aceeasi lungime de unda cu Adela si nu va condamn, visul e vis indiferent de circumstante.
    Defapt nu stiu ce a fost in capul meu cu o astfel de comparatie, daca este sa privim lucrurile strict obiectiv, toata lumea e de acord ca Detroit, ca oras, face pishu pe Paris si toata populatia de acolo e 82% alba ca zapada, deci inalta societate.

https://suburbanstats.org/population...ive-in-detroit

Pe buna dreptate toata planeta viziteaza Detroit maca o data in viata!

https://www.yahoo.com/travel/world-s...025649314.html

Ps. Un pic surprins cum vedeti mizeria creata de "vizitatorii" magraoni drept un element negativ al altora si nu o rusine a noastra, a romanilor. Cred ca cel mai mandru de voi este Fidel.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

pai nea jiji eu inteleg ca multe-s in paragina dar eu m-as muta la Detroit numai dupa ce Adela va salva orasul
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •