Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: Caut loc de munca in SUA

Data înscrierii
    06.04.2015
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Exclamation Caut loc de munca in SUA

Buna...Am 33 de ani si atat eu cat si sotia suntem aici in romania pompieri cu grade militare...nu suferim de foame, avem o casa si o masina dar ne dorim un viitor mai bun intro societate mai buna pentru copii nostri un baiat de 6 ani si 6 luni si celalat baietel de 6 luni...
    Eu pe langa pompieri am si permis de soferi pe toate categoriile cu toate atestatele...am pus si marmura in italia acum cateva veri,,,am construit casa de la groapa pana la finisaje alaturi de socrul meu...in principiu muncesc orice doar sa gasesc un angajator care sa imi faca scrisoare de chemare si sa imi dea de munca cu forme legale cand ajung acolo,,,am depus si pentru loteria vizelor dar nimic concret,,,ce ma sfatuiti sa fac ca sa ajungem cat mai curand in America? As pleca mai intai doar eu,,,sa muncesc ...dar nu cunoastem pe nimeni acolo si e fff greu

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

Implicit

Nu prea poti gasi ceva legal de munca in America, fara o viza care sa-ti acorde acest drept. Din pacate, sansele sunt mici in cazul vostru (familisti, copii), una din putinele sanse fiind loteria vizelor. Daca aveti studii superioare, puteti tatona si varianta de H1B, viza de munca cu posibilitate de rezidenta permanenta. Posibil sa aveti mai multe sanse pentru Canada, faceti "sapaturi".

Data înscrierii
    06.04.2015
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

:( multumim de raspuns

Data înscrierii
    06.04.2015
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

Cunoaste cineva firme direct din america care fac angajari cu facilitare viza H1B cu acomodation...sau din Romania care recruteaza personal si sunt seriosi? cateva linkuri ar fi super,,,multumesc anticipat...nu conteaza unde in America

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

din păcate pentru meseriile voastre nu aveți ce visa la H1B. alea sunt viza pentru specialiști.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    29.09.2015
    Posturi
    12
    Putere Rep
    0

Implicit

Ca traducator si interpret autorizat Engleza -Romana ai sanse sa prinzi un contract?

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    at home
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    19

Implicit

Citat Postat în original de ele Vezi post
    Ca traducator si interpret autorizat Engleza -Romana ai sanse sa prinzi un contract?
    Slabe sanse, sint multi care traduc, stay at home wives....romanian wives. Dar daca tu iti dor esti cu adevarat nu lasa pe nimeni sa te descurajeze. Cauta si cauta Pina ajungi unde doresti! Nimic nu e imposibil, bafta multa! Din pacate, asta asa ca sa stie si Aramis, de data asta chiar sint pe felie!

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •