Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Ce metode de tratament ar trebui sa aleg in cazul in care am fibrom uterin?

Data înscrierii
    11.03.2015
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Unhappy Ce metode de tratament ar trebui sa aleg in cazul in care am fibrom uterin?

Buna ziua, am aproape 30 de ani si in urma cu 1 saptamana, in urma unui control ginecologic am fost diagnosticata cu fibrom uterin de 4 cm. Stiu ca pot urma si tratament medicamentos, am citit ca se recomanda miomectomia sau in cel mai rau caz, histerectomia. Am citit si despre procedura de embolizare si pare a fi de succes. Acum, eu stiu ca parerile sunt impartite.. insa as vrea sa stiu daca vreuna din voi, ati urmat mai intai un tratament medicamentos, dat de un fitoterapeut si daca da, cum v-ati simtit, s-a ameliorat, s-a inrautatit?!.. etc. Eu sunt contra solutiilor chirurgicale, probabil de frica in primul rand... Asadar, cum ati procedat? Ati optat direct pentru chirurgie, embolizare sau ati urmat si un tratament medicamentos? Multumesc.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Mai e un topic vechi pe aceasta tema, unde poate afli detalii care te intereseaza, aici:
    http://forum.romanian-portal.com/thr...-Fibrom-uterin

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •