Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 10 din 10

Subiect: Nationala Romaniei participa la Campionatul Mondial de Minifotbal in SUA

Data înscrierii
    15.03.2015
    Locație
    Houston, TX
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0

Implicit Nationala Romaniei participa la Campionatul Mondial de Minifotbal in SUA

Federatia de Minifotbal din Romania – Comunicat:

Echipa nationala de minifotbal a Romaniei, care are in palmares cinci titluri continentale, va participa la prima editie a Campionatului Mondial, competitie gazduita de Statele Unite ale Americii. “Tricolorii” vor disputa meciurile din faza grupelor in Wichita, Kansas, unde vor intalni reprezentativele similare ale Indiei, Germaniei si Mexicului.

Organizatorii sunt incantati ca vor gazdui un eveniment de asemenea amploare, fiind convinsi ca atat jucatorii, cat si suporterii, vor fi extrem de multumiti de conditiile care le vor fi puse la dispozitie.

Proprietarul clubului de minifotbal B-52, Joey Pindell, le-a transmis echipelor ca asteapta cu nerabdare acest eveniment, la fel ca si iubitorii sportului din Wichita. “Consider ca este o oportunitate extraordinara pentru noi, deoarece vor veni aici Germania, Mexic, Romania si India, tari in care probabil nici nu se stie ce poate Wichita sa ofere”, a declarat Joey Pindell.

Prima etapa a grupelor (Romania – India si Germania – Mexic) va avea loc in Allen, Texas, apoi Hartman Arena va gazdui, pe 22 martie, intalnirile Germania – India si Romania – Mexic, pe 23 martie fiind programate jocurile Germania – Romania si India – Mexic.

Programul echipei nationale de minifotbal a Romaniei la prima editie a Campionatului Mondial din SUA

Vineri 21 Martie / Allen, TX / Allen Event Center / 7:00PM / India vs. Romania

Duminica 22 Martie / Wichita, KS / Hartman Center / 4:00PM / Mexic vs. Romania

Luni 23 Martie / Wichita, KS / Hartman Center / 7:30PM / Germania vs. Romania

Fazele finale vor avea loc in 28 si 29 martie, la Chicago. Orele sunt cele oficiale ale statelor americane unde au loc partidele.
    Va asteptam sa ii sustineti pe tricolori!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

du-te bă la budă dacă ai diaree!
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    15.03.2015
    Locație
    Houston, TX
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0

Implicit

Am luat Imodium, sunt ok....

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

da, sigur. de ce te-ai oprit la 5? de ce nu ai mai băgat încă vreo duzină-două?
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    15.03.2015
    Locație
    Houston, TX
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0

Implicit

M-am oprit la 4...pentru fiecare zona descrisa in forum, cate una...Southwest...Northeast samd..... Imi cer scuze daca v-am insultat inteligenta de gatekeeper al forumului, si va inteleg frustrarile. Puteati insa, stimate domn cu d mic sa faceti o concesie unui biet initiat in tainele forumurilor. Sper sa va treaca.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de LucianBlaga Vezi post
    M-am oprit la 4...pentru fiecare zona descrisa in forum, cate una...Southwest...Northeast samd..... Imi cer scuze daca v-am insultat inteligenta de gatekeeper al forumului, si va inteleg frustrarile. Puteati insa, stimate domn cu d mic sa faceti o concesie unui biet initiat in tainele forumurilor. Sper sa va treaca.
    de taică, așa-i pe forumuri. unii au frustrări, alți n-au bun simț. și mai au și probleme cu număratul. or fi fost beți când or postat și or uitat numărul:

așa că în loc să te preocupe să îi înțelegi pe alții, mai bine ai învăța să numeri. barim până la 5.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de LucianBlaga Vezi post
    M-am oprit la 4...pentru fiecare zona descrisa in forum, cate una...Southwest...Northeast samd..... Imi cer scuze daca v-am insultat inteligenta de gatekeeper al forumului, si va inteleg frustrarile.
    Lucian, Aramis nu e un "gatekeeper", dar are un dinte impotriva celor care nu citesc regulamentul inainte de a posta si se si aprinde repede : ). Eu iti acord circumstante atenuante ca esti nou-venit, dar iti sugerez sa citesti un pic regulamentul de functionare inainte de a mai posta. Noi nu prea suntem de acord cu postarea repetata a mesajelor pe diverse sectiuni ale forumului, ci un topic si bun, pe sectiunea potrivita, iar acolo poti sa postezi cate mesaje vrei.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

domnu' sorin, păi se poate? nu uitați spamerii și trolii.

ce pot să fac? jumatea moroșană nu stă prea mult la discuții, odată pune mâna pe brișcă. noroc cu jumatea ardeleană, că-i mai molcomă și mai înceată.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    15.03.2015
    Locație
    Houston, TX
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0

Implicit

sorry sorin...te rog elimina orice problema...
    aramis, multumesc pentru bun venit-ul diareic...:-)))

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    at home
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    19

Implicit

Mai oameni buni, cine face numaratoarea aici???
    Deci:
    ""Vineri 21 Martie / Allen, TX / Allen Event Center / 7:00PM / India vs. Romania

Duminica 22 Martie / Wichita, KS / Hartman Center / 4:00PM / Mexic vs. Romania

Luni 23 Martie / Wichita, KS / Hartman Center / 7:30PM / Germania vs. Romania""

Concluzia: Vineri - 21; Duminica - 22.....aici e treaba serioasa!!! Vin si eu sa particip la asa ceva ca e fara precedent! Uraaaaaa! Hai Romania!!!
    <<<fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru. ele sunt.>>>

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •