Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 23

Subiect: Armata Ucrainei este Legiunea straină a NATO

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.052
    Putere Rep
    32

Cool

Citat Postat în original de romi_in_florida Vezi post
    Gigi, tu ar trebui sa te lasi de prostiile tale, ca altfel poate americanii te dau afara, sa mergi sa traiesti viata aia frumoasa in rusia, unde vad ca-ti place..
    Nea Romica, hai salutare!
    Mai ai putzintica rabdare numa' vreo 3 luni, sa vina vremea calda si ziua mai lunga, si pe cuvant ca ii dau eu afara pe ei din viata mea, adica plec de buna voie.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    07.05.2007
    Posturi
    3.757
    Putere Rep
    35

Implicit

Pro-rusii anunta mobilizare masiva pt. a creste armata separatistilor din regiunile Donetk si Luhansk la 100 000 de oameni.

Ukraine rebel leader Zakharchenko 'wants 100,000 men'
    Everything the same; everything distinct. (Zen)

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.441
    Putere Rep
    28

Implicit

Politicienii români prin corupţia din România decribilizează profund imaginea ţării pe plan internaţional şi riscă enorm.
    C. Diaconescu, fost ministru de externe al României confirmă avertismentul însă pe moment se pare că este doar un avertisment având în vedere evenimentele care ţine Europa ca întro oală sub presiune.

http://www.stiripesurse.ro/avertisme...to_946077.html.

http://incomemagazine.ro/articole/av...ardierele-nato

http://incomemagazine.ro/articole/un...a-si-alte-tari

În contextul actual european în urmă cu două săptămîni în Polonia au avut loc înrolări pe parcursul a trei zile de weekend, înrolări la care sau prezentat un număr mult peste aşteptările instituţiilor abilitate poloneze luaţi prin surprindere de disponibilitatea populaţiei şi-anume, peste 500 000 de persoane doritoare şă-şi apere ţara în caz de război. În doar trei zile mai bine de 500 000 persoane înrolate.

Ucraina înrolează, încorporează şi ea masiv persoane gata de a lupta pentru ţară însă ucrainieni de naţionalitate romană sunt mai degrabă dispuşi să suporte consecinţele dosarelor penale sustrăgându-se ordinelor de încorporare.

http://www.paginaeuropeana.ro/22-de-...te-in-ucraina/

USA garantează Ucrainei că vor furniza armament necesar în timp ce Angela Merkel aflată întro vizită în Ungaria declară în coferinţă publică decizia că, Germania nu va furniza armament Ucrainei.

http://www.agerpres.ro/externe/2015/...-arme-17-51-30

Eurosceptica Le Pen apreciază ca favorabile politicile lui Putin iar într-un interviu dat postului de televiuziune Euro News de curând susţine vehement că, în conflictul ucrainian sunt înfiltraţi de fapt, neonazişti.
    Condamnă imprudenţa politicienilor europeni ca pe un pas greşit pe când s-au grăbit să recunoască guvernul ucrainian după evenimentele de la Kiev cunoscute sub denumirea Maidan, pierzând Crimeea prin imprudenţă. Mai mult, nu se sfieşte în declaraţii de genul, ca Franţa să ceara ieşirea din NATO.
    Şi pentru o incheiere de moment, o lectură interesantă a unui jurnalist,
    http://www.frontpress.ro/2014/10/cia...i-mondial.html

ps
    s_wind, îmi cer scuze dacă am produs nedumerire, poate izbuteşti să-mi detailezi şi revin asupra celor scrise
    Ultima modificare făcută de angeline; 02.02.2015 la 17:52.
    Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    18

Implicit

Pro-rusii au nevoie de 100,000 de militari sa cistige rapid.
    Asta nu inseamna ca Putin are atitia prosti in armata lui, care vor sa sara in sus sa se lupte in Ucrainia.
    De la dorinta, la implementatie mai este mult de facut. Asa ca multi pe aici pot visa pina le creste ceva creieri.

Intre timp sa asteptam inca 3 luni, sa vedem ce va fi pe acolo. Eu sper ca vor fi destuli morti trimisi inapoi la rusi, sa invete ei minte ca sint prosti ca bolovanii.
    Calitatea vietii lor sub comunisti se vede de fiecare data cind vedem stiri de acolo. Strazi pavate cu aur inca nu am vazut pe acolo. Sa speram ca nu mor de foame curind.
    Daci cu draci, Tepes ar fi bun !!!

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.204
    Putere Rep
    39

Implicit

Pro-rusii au nevoie de 100,000 de militari sa cistige rapid.
    Asta nu inseamna ca Putin are atitia prosti in armata lui, care vor sa sara in sus sa se lupte in Ucrainia.
    De la dorinta, la implementatie mai este mult de facut. Asa ca multi pe aici pot visa pina le creste ceva creieri.

Intre timp sa asteptam inca 3 luni, sa vedem ce va fi pe acolo. Eu sper ca vor fi destuli morti trimisi inapoi la rusi, sa invete ei minte ca sint prosti ca bolovanii.
    Calitatea vietii lor sub comunisti se vede de fiecare data cind vedem stiri de acolo. Strazi pavate cu aur inca nu am vazut pe acolo. Sa speram ca nu mor de foame curind.
    bravo Romi,le-ai zis-o.!
    sper sa nu fie adevarata stirea cu armele trimise de americani.

Data înscrierii
    10.01.2010
    Locație
    Italy
    Posturi
    223
    Putere Rep
    13

Implicit

"insolenţă revoltator de cutrematoare" ... la asta ma refeream, A.
    Va jur, ca sa descifrez ceva din matzaraia din(tre) sinapsele lui Romica, ii studiez cele scrise mai ceva ca pe c***l unei muieri. In final, raman mereu interzis, ca atunci cand soricarul vecinii imi mai pisa covorul sometimes, numai ca ala e caine, saracul, si-l mana probabil instinctul, pe cand la oameni (boala) asta se cheama gunoi sufletesc. Ca efect secundar, imi place sa imaginez ca picioarele raman always reci si se sufera de-o slaba vascularizare-a vezicii. Cerebrale, evident.

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.441
    Putere Rep
    28

Implicit

Mulţumesc, s_wind.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.052
    Putere Rep
    32

Implicit

Nea Romica, in locul matale l-as lasa pe Putin si as studia mai bine articolul asta:
    http://www.investopedia.com/articles...artner=YahooSA
    Dar la cat iubesti matale visu', posibil sa trabahadoresti pana cazi cu botu' pe labe.

Cat despre strazi pavate cu aur, las' ca am vazut eu la Florida, pentru cine nu stie, bordurile sunt din lingouri de aur pe acolo neicushorilor. Si pentru cine nu stie, mancare numai in Hamerica exista fratilor!
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    11.02.2015
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

Rusia o sa vina peste toti,fiti fara grija,acum ca americanii ne-au aranjat baze militare ne-am exprimat deschis ostilitatea

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.441
    Putere Rep
    28

Implicit

Citat Postat în original de Demostene Vezi post
    Rusia o sa vina peste toti,fiti fara grija,acum ca americanii ne-au aranjat baze militare ne-am exprimat deschis ostilitatea
    Părerea mea este că glumeşti.

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •