Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Daca am un copil in Australia iar prietena mea este australianca ma mai pot expulsa?

Data înscrierii
    17.01.2015
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit Daca am un copil in Australia iar prietena mea este australianca ma mai pot expulsa?

Salut Tuturor,am o problema deci cu cate va luni in urma am cunoscut o fata australianca in franta am stat 3 luni in franta dupa care a plecat in australi mai acum o luna ma anuntat ca este insarcinata,eu am sa las totul aicia si am sa plec pana acolo sa asist la nastera Baitului (da e baiat) problema este ca nu voi putea sta mai mult de 3 luni deci intrebarea mea este ce pot face ca sa raman acolo tinand cont de faptul ca nu sunt insurat cu fata asta doar ne iubim si osa avem un copil in preuna,imi poate spune cineva daca am un copil acolo daca ma mai pot da afara sau ce pot face?sau vre.un avocat roman cunoasteti sa il pot contacta?Multumesc

PS Scuzati.mi scrisul sunt plecat de mic copil din romania.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

da unde aici ești tu?
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

...sunt cateva remarci in comentariul tau cu care n-ai cam bagat in ceata! ...iar daca vrei ceva raspunsuri concrete e bine sa clarifici!
    Citat Postat în original de Ionut1985 Vezi post
    Salut Tuturor,am o problema deci cu cate va luni in urma am cunoscut o fata australianca in franta am stat 3 luni
    ...ai stat in franta 3 luni sau ea a plecat dupa 3 luni?

...in franta dupa care a plecat in australi mai acum o luna ma anuntat ca este insarcinata,eu am sa las totul aicia si am sa plec pana acolo sa asist la nastera Baitului (da e baiat)
    la cat timp de la despartire a plecat in Australia? ...cum de sti sigur ca e baiat numai dupa o luna? ...si cum de esti sigur ca e copilul tau?

problema este ca nu voi putea sta mai mult de 3 luni deci intrebarea mea este ce pot face ca sa raman acolo tinand cont de faptul ca nu sunt insurat cu fata asta doar ne iubim si osa avem un copil in preuna,imi poate spune cineva daca am un copil acolo daca ma mai pot da afara sau ce pot face?sau vre.un avocat roman cunoasteti sa il pot contacta?Multumesc
    ...cred ca esti prea entuziazmat de "veste" si sari in concluzii pripite/premature.

p.s. am o curiozitate la care nu trebuie neaparat sa-mi raspunzi! ....vizezi mai mult Australia vs. Franta indiferent de posibile cauze si/sau consecince?
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •