Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 31

Subiect: Soferi cdl 50-60 cents / mila

Data înscrierii
    14.01.2015
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit Soferi cdl 50-60 cents / mila

Cautam soferi cdl cu experienta pt curse contractate saptamanal. Se pleaca in fiecare saptamana west coast din Chicago. Platim saptamnal, oferim camioane noi, cerem seriozitate. Platim 50 cents pe toate milele single driver si 60 team. Pt mai multe info va rog sa sunati la 6303139160.

Data înscrierii
    17.01.2015
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

Salut sunt interesat de un asemenea job am permis b de 7 ani c si e de 3 ani, expierenta putina,dornic de expierente noi,lucrez de 6 ani in cadrul armatei,diferite cursuri de specializare in telecomunicatii, curs de alpinisti plus misiune in afghanistan,cum trebuie sa procedez pentru a trimite un cv? Tel.0771746476

Data înscrierii
    17.01.2015
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit Loc de munca sua

Buna seara sunt baiceanu stefan am 26 ani dornic de experiente noi si deschis la orice provocare, lucrez in cadrul armatei de 6 ani, am diferite specializari in telecomunicatii si alpinism plus misiune in afghanistan...as vrea sa aplic pentru un job de soferi detin permis B C E.. Cum trebuie sa procedez pentru a trimite un cv sau eventual interviu? Va multumesc

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

nicicum. ai viză cu drept de muncă pentru SUA?
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    17.01.2015
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

Nu am inca dar pentru a obtine viza cu permis de munca nu trebuie sa am o firma contractoare care sa depuna o petitie petru mine sa demonstrez ca o sa am job acolo? Sau pot aplica pt viza cu drept de munca si fara...

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

şi cum crezi tu că o să poţi obţine viză dacă nu ai calificarea necesară?
    Ultima modificare făcută de aramis_13; 19.01.2015 la 08:27.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    şi cum crezi tu că o să poţi obţine viză dacă nu ai calificarea necesară?
    lasa-l sa viseze.

Dle Stefan un sfat scurt, foarte rar spre deloc mai gasesti un roman sa te ajute cu un sfat, despre chemare nici nu poate fi vorba... Viseaza la alta tara de prin EU...
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    17.01.2015
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

Ok nu sunt bine informat daca va rog sa ma indrumati sau pasii care tr sai urmez pt obtinerea unei vize cu drept de munca si ce conditii tr sa indeplinesc? Va multumesc mult

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

E complicat pentru SUA. Pentru meseria de sofer nu prea ai cum sa obtii viza de munca. Ti-ar trebui o viza de imigrare in SUA, care de regula se obtine prin castigarea loteriei vizelor, casatorie cu cetatean american, intregire famile si inca vreo cateva tipuri de viza destul de rare, la care e posibil sa nu te incadrezi.

Data înscrierii
    09.12.2015
    Posturi
    13
    Putere Rep
    0

Implicit Buna ziua

Buna ziua ,este prima data cand scriu pe acest forum . Sunt sofer profesionist cu o experienta de aproximativ 17 ani in EU ,acum locuiesc in Germania unde practic aceasi meserie . Am primit actele pentru reantregirea familiei in SUA ,eu sotiia si copii si dorim sa emigram in SUA anul viitor unde as dori sa lucrez aceiasi meserie . Am viza cu drept de lucru . Precizez ca doresc sa locuiesc in California deoarece acolo locuieste sora sotiiei mele . Va multumesc .

Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •