Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 4 din 41 PrimulPrimul ... 2345614 ... UltimulUltimul
Rezultate 31 la 40 din 405

Subiect: Iohannis, președintele Romniei 2014... perle și păreri

Data nscrierii
    10.01.2010
    Locație
    Italy
    Posturi
    223
    Putere Rep
    15

Implicit

Citat Postat n original de manolica1 Vezi post
    no offense amice, atat ai putut intelege? pai omul e persoana publica si trebuie sa fie mai atent la: vorbe, gesturi, tinute, etc, comparativ cu mine care sunt un neica nimeni...
    In perioada Sarbatorilor aspiratiile mele sunt perfect mediocre, amico mio, am inca urme de ulei ieftin pe suflet, doar astfel imi explic nivelul scazut de intelegere in privinta tinutei persoanelor publice. Insa daca tot e sa ierarhizam si sa ne incadram (ca niste animale ideal domesticite) in regulile societatii de consum, ma intreb ce ne lipseste sa ne imbracam si comportam la fel ca si dansii ..? Ori mai bine invers, ei ca si noi ?Anyway, nu (mai) aduc in discutie ceea ce nu ai inteles tu, hai sa dam vina pe sf. taine ale virtualului, pe Santa ori Oprah, concluzionand ca realitatea obiectiva ramane, ca si pana acum, in forma pur teoretica, spre deosebire de noroiul omniprezent.

Data nscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.360
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat n original de s_wind Vezi post
    In perioada Sarbatorilor aspiratiile mele sunt perfect mediocre, amico mio, am inca urme de ulei ieftin pe suflet, doar astfel imi explic nivelul scazut de intelegere in privinta tinutei persoanelor publice. Insa daca tot e sa ierarhizam si sa ne incadram (ca niste animale ideal domesticite) in regulile societatii de consum, ma intreb ce ne lipseste sa ne imbracam si comportam la fel ca si dansii ..? Ori mai bine invers, ei ca si noi ?Anyway, nu (mai) aduc in discutie ceea ce nu ai inteles tu, hai sa dam vina pe sf. taine ale virtualului, pe Santa ori Oprah, concluzionand ca realitatea obiectiva ramane, ca si pana acum, in forma pur teoretica, spre deosebire de noroiul omniprezent.
    greu de spus, poporul tansanian este intr-o permnenta lupta de adaptare la situatii noi. intr-o societate care evolueaza intr-o directie necunoscuta avem probleme sa ne pastram traditiile si obiceiurile.

Ultima modificare făcută de FidelKatzo; 26.12.2014 la 07:19.

Data nscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    943
    Putere Rep
    14

Implicit

Citat Postat n original de FidelKatzo Vezi post
    greu de spus,noi poporul tansanian suntem intr-o permnenta lupta de adaptare la situatii noi. intr-o societate care evolueaza intr-o directie necunoscuta avem probleme sa ne pastram obiceiurile si traditiile

Așa-i Fidele! Unde mai pui ca nu-i doar o societate, sunt mai multe fiecare cu reguli proprii. Cnd societățile se intersectează membrii nu cunosc sau nu respecta regulile celorlalți participanți la trafic.
    Nu-i de mirare că ne ciocnim.

Nu degeaba sunt asa mulți misionari n Tanzania. Dar misionații nu-s deloc proști, preiau doar valorile creștine autentice: crucea grea și lanțul de la gt. Maneaua merge la suflet si sufletul n rai!
    Moș Crăciun aduce napoi civilizația pe străzile noastre, iar prima doamnă a țării primește de la Mos Gerilă o rochie adecvata tutulor gusturilor noastre.
    Ultima modificare făcută de toni41; 26.12.2014 la 11:52.

Data nscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.296
    Putere Rep
    33

Implicit De prin diaspora..

Citat Postat n original de FidelKatzo Vezi post
    greu de spus, poporul tansanian este intr-o permnenta lupta de adaptare la situatii noi. intr-o societate care evolueaza intr-o directie necunoscuta avem probleme sa ne pastram traditiile si obiceiurile.
    Pentru un moment m-am imaginat a fi acolo printre trecatori. Instantaneu am simtit cum imi vibreaza prin vene o nevoie acuta si inexplicabila de a se turna o basculanta de pietris peste mine.

Dupa ce mi-am mai revenit, rezultat al pansarii vaselor sanguine schilodite din lobul occipital, prin metoda atribuirii responsabilitatii pentru astfel de actiuni exclusiv indivizilor de etnie magraona, am inceput sa pasesc din click in click dependent de adrenalina si sete de cunoastere. N-am avut de lucru, deoarece sufletul mi-a devenit subit inundat de un sentiment de nereusita si regret, la gandul ca nu voi simti niciodata intr-un fel care sa-mi permita sa ma misc si eu asa mestesugit.
    Dar ca orice muritor grav afectat de gustul strugurilor acri, consolarea a inceput sa ma bata pe umar soptindu-mi in ureche ranjind pe sub mustetzi ca nu putem fi toti la fel si ulterior intr-un tarziu, s-a asternut resemnarea..

Tragedia e ca ..hotarat lucru daca nu te nasti magraon, poti deveni. Nu la coloare manca-ti-as da la suflet si simtire za sky iz za limit.

"The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

"Tell a man there are 300 billion stars in the universe and he'll believe you. Tell him a bench has wet paint on it and he'll have to touch to be sure."

Murphy

Data nscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

Citat Postat n original de VanDerGigi Vezi post
    Pentru un moment m-am imaginat a fi acolo printre trecatori. Instantaneu am simtit cum imi vibreaza prin vene o nevoie acuta si inexplicabila de a se turna o basculanta de pietris peste mine.

Dupa ce mi-am mai revenit, rezultat al pansarii vaselor sanguine schilodite din lobul occipital, prin metoda atribuirii responsabilitatii pentru astfel de actiuni exclusiv indivizilor de etnie magraona, am inceput sa pasesc din click in click dependent de adrenalina si sete de cunoastere. N-am avut de lucru, deoarece sufletul mi-a devenit subit inundat de un sentiment de nereusita si regret, la gandul ca nu voi simti niciodata intr-un fel care sa-mi permita sa ma misc si eu asa mestesugit.
    Dar ca orice muritor grav afectat de gustul strugurilor acri, consolarea a inceput sa ma bata pe umar soptindu-mi in ureche ranjind pe sub mustetzi ca nu putem fi toti la fel si ulterior intr-un tarziu, s-a asternut resemnarea..

Tragedia e ca ..hotarat lucru daca nu te nasti magraon, poti deveni. Nu la coloare manca-ti-as da’ la suflet si simtire za sky iz za limit.

Care ar fi legătura celor postate cu Iohannis, preşedintele Romniei 2014...perle şi păreri ?
    Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Data nscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.296
    Putere Rep
    33

Implicit

Citat Postat n original de angeline Vezi post

Care ar fi legătura celor postate cu Iohannis, preşedintele Romniei 2014...perle şi păreri ?
    Sincer ca sa-ti spui, nu stiu nici eu cu exactitate. Pesemne m-am lasat influentat de postarea lui Fidel. Ar face sens, nu? Iti multumesc pentru ca, ca intotdeauna, am onoarea sa ma aflu sub stricta-ti observatie si nu pierzi nicio ocazie sa ma dezlegi la sireturi, sau macar sa incerci.

Peseu: Nu abuza de faptul ca ti-am dat un raspuns pe topicul administrativ, ramane cum am stabilit ultima data in public. Deci daca ai constatat o faradelege, ia taurul direct de coarne si muta la off-topic ..nu e necesar sa initiezi o conversatie cu mine in prealabil pentru lamuriri suplimentare. Am incredere in tine. Stiu, imi vei spune din nou sa te pun pe ignore, dar gasesc ca una ca asta ar functiona impotriva scopului initial, si anume de aceea intru aici ca sa citesc ce mai zice unul si altul. Daca nu vreau sa citesc ce scrie cineva aici, ma lipsesc sa intru nu e nevoie sa fac lista de ignore.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

"Tell a man there are 300 billion stars in the universe and he'll believe you. Tell him a bench has wet paint on it and he'll have to touch to be sure."

Murphy

Data nscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

Citat Postat n original de VanDerGigi Vezi post
    Sincer ca sa-ti spui, nu stiu nici eu cu exactitate. Pesemne m-am lasat influentat de postarea lui Fidel. Ar face sens, nu? Iti multumesc pentru ca, ca intotdeauna, am onoarea sa ma aflu sub stricta-ti observatie si nu pierzi nicio ocazie sa ma dezlegi la sireturi, sau macar sa incerci.

Peseu: Nu abuza de faptul ca ti-am dat un raspuns pe topicul administrativ, ramane cum am stabilit ultima data in public. Deci daca ai constatat o faradelege, ia taurul direct de coarne si muta la off-topic ..nu e necesar sa initiezi o conversatie cu mine in prealabil pentru lamuriri suplimentare. Am incredere in tine. Stiu, imi vei spune din nou sa te pun pe ignore, dar gasesc ca una ca asta ar functiona impotriva scopului initial, si anume de aceea intru aici ca sa citesc ce mai zice unul si altul. Daca nu vreau sa citesc ce scrie cineva aici, ma lipsesc sa intru nu e nevoie sa fac lista de ignore.

Ok, apreciez sinceritatea pentru că ntotdeauna are sens.
    Pe topicul administrativ mi-ai mulţumit pentru o altă părere sinceră. Aşadar, nu sunt amabilităţi, favoruri de nici o parte.
    Personal, nu consider că abuzez ntrebnd. Dacă vrei să răspunzi este bine, dacă nu, este bine si aşa. Alegerea ţi aparţine.
    Accept sfaturi de moderare deşi nu intenţionez să te moderez fiind tu un membru modelator. Nu apreciez ca fărădelege o postare anume pentru că nu mi permit să exagerez inutil pe forum din trei motive.
    1.A fost o ntrebare.
    2.Ar fi cel puţin absurd să se modereze moderatorii ntre ei.
    3.Topicul a fost iniţiat de aramis. n mod normal el trebuie să solicite mutarea sau ştergerea vreunui mesaj pe care l-ar considera inadecvat sau care nu face referire la subiect. n fine.

Revenind la tema topicului mi permit şi eu oareşce păreri.
    Carmen şi Klaus Johannis au fiecare n parte pagini de socializare unde oameni din toate colţurile lumii scriu păreri personale.
    Am o vagă idee şi-anume că probabil nimic din cele aşternute pe romanian-portal legat de vestimentaţie, accesorii, etc, nu a scris vreun forumist n mod direct.

Pe mine nu m-a dezamagit apariţia doamnei Johannis Carmen. Mie mi inspiră proaspeţime, sinceritate naturală fără gesturi false, atitudine degajată, gusturi rafinate, avnd o siluetă de invidiat.
    Vrsta şi atitudinea doamnei au fost n armonie cu vestimentaţia aleasă.

Johannis a promis căteva lucruri pe termen scurt. Pnă acum le-a respectat punct cu punct. Practic pare că sunt şanse să fie aplicate şi programele pe termen lung.
    Mesajele, informaţiile presedintelui Romniei adresate opinei publice pe pagina oficială sunt corect alcătuite, fără cusur, scurte, la obiect.
    Este răspndită o meteahnă mioritică de a apela la un gen de băşcălie pe criterii de incompetenţă, a defăima o persoană publică doar pentru că este ntro funcţie anume, cu toate că nu mulţi au şansa să vorbească de pe picior de egalitate cu persoana criticată.

Prefer să acord credibilitate preşedintelui Johannis, o găsesc adorabilă pe soţia preşedintelui iar dacă el o place, de ce nu mi-ar place mie ?
    Se spune că majoritatea oamenilor se pricep la fotbal şi politică dar niciodată nu-mi imaginam că bărbaţii sunt att de preocupaţi de ţinute feminine.

ps dacă ar fi fost să aleg pantofii şi mapa la rochia respectivă, sigur nu erau negre dar acestea poate ţin de personalitate, gusturi, preferinţe.
    Ultima modificare făcută de angeline; 26.12.2014 la 18:39.

Data nscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.536
    Putere Rep
    10

Implicit

Astept carcotasii sa critice, atat pe mine cat si pe Santa Klaus

https://www.facebook.com/video.php?v...nch_main_video

Data nscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.418
    Putere Rep
    35

Implicit

populisme...

unu' comentează că cică e tabletă romnească, deci susține economia națională. vax albina cavaler pasta. d-aia umbla cu bmw-ul pus la dispoziție gratis de reprezentață...
    plecat de-acasă.

Data nscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

Citat Postat n original de aramis_13 Vezi post
    populisme...

Să presupunem.

Citat Postat n original de aramis_13 Vezi post
    unu' comentează că cică e tabletă romnească, deci susține economia națională. vax albina cavaler pasta. d-aia umbla cu bmw-ul pus la dispoziție gratis de reprezentață...
    n eventualitatea că ar fi fost o dacie duster n locul bmw-ului, părea mai simpatic ?

Pagina 4 din 41 PrimulPrimul ... 2345614 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •