Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 41 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 405

Subiect: Iohannis, președintele Romniei 2014... perle și păreri

Data nscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.421
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat n original de manolica1 Vezi post
    sa-ti fie rusine Jiji ca barfesti, nu o sa mai vina mosul anu asta la tine, raule...
    S-ar parea ca iti lipseste Olga si tii neaparat sa te iei de toata lumea. Cristi e forumist de 10 ani, l-am cunoscut personal, e un om de toata isprava si nu merita ironii de genul acesta. In ultimele cateva luni ai devenit de nerecunoscut in ceea ce priveste activitatea forumistica si e pacat.

Data nscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

Citat Postat n original de sorin Vezi post
    S-ar parea ca iti lipseste Olga si tii neaparat sa te iei de toata lumea. Cristi e forumist de 10 ani, l-am cunoscut personal, e un om de toata isprava si nu merita ironii de genul acesta. In ultimele cateva luni ai devenit de nerecunoscut in ceea ce priveste activitatea forumistica si e pacat.
    nu stiu unde m-am luat de toata lumea, am raspuns acuzatiilor, numai daca vrei sa zici altceva...
    chiar nu m asteptam sa sariti de cur in sus ca am comentat tinuta doamnei...
    te rog frumos sa-mi zici unde si ce sa scriu, asa nu mai supar pe nimeni...
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data nscrierii
    07.05.2007
    Posturi
    3.757
    Putere Rep
    35

Implicit

Dna Ionel cred ca a dat-o grav de gard cu rochia asta de Palm Beach la investirea in functie a lu' Ionel.

A dat-o in bara fix cat Kate, Duchess of Cambridge.

(tot de pe click.ro care a aflat imediat cu ce & cat s-ambracat dna. Iohannis, mai greu e cu Duchess of Cambridge)

Craciun fericit!

PS: tu de fapt ce varianta la Iohannis vezi? Recunosc ca nu l-am votat pt. ca in 2009 accepta propunerea PSD (in frunte cu Ponta) si a restului USL de a ocupa functia de prim-ministru.
    Ponta e omul lui Bombo si casatorit in R.P. Chineza (de ce nu in Romania?).
    Everything the same; everything distinct. (Zen)

Data nscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.204
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat n original de shogunelu Vezi post
    Ha ! Exact asta voiam sa zic si eu, in sfarsit o sa avem si noi un presedinte inalt, cu tinuta :-) . Chiar are prestanta talanul, o sa le scuipe seminte in cap la aia pe la Bruxelles. Are si aerul ala sever, martial nemtesc, imi place. Da' sa vedem ce treaba face.
    la asta ma gandeam si eu,o sa fie chemat peste tot sa isi spuna parerea si sa dea sfaturi pretioase. visul nostru de veacuri se implineste,sa decidem politica pe planeta noastra si in univers.

Citat Postat n original de christianT Vezi post
    Barfe... barfe si iar barfe..
    nu tin minte sa fi citi undeva ce bunuri poseda Angela sau cat costa hainele de pe ea. suntem un popor curios,ne mute grija de capra vecinului..
    Ultima modificare făcută de FidelKatzo; 25.12.2014 la 04:34.

Data nscrierii
    13.01.2009
    Locație
    USA
    Posturi
    697
    Putere Rep
    21

Implicit Sore losers

......pai omul e persoana publica si trebuie sa fie mai atent la: vorbe, gesturi, tinute, etc,
    Ma urinez de ras cand vad cum se perpelesc unii de necaz ca nu a iesit omul lor la alegeri.

Si da, Klaus este persoana publica si poti sa critici pana iti amortesc degetele, da cu nevasta lui ce ai? Ce functie publica area ea? Bunul simt obliga sa lasi in pace familia.
    Iar pentru cei care nu mai pot de suparare ca alesul lor a pierdut, am un mesaj de incurajare:

comparativ cu mine care sunt un neica nimeni...
    Aici nu te contrazic!
    "What we've got here is failure to communicate. Some men you just can't reach."

Data nscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.052
    Putere Rep
    32

Implicit

Cred ca absolut toti ati primit bile verzi de la jupan! Ma simt inconjurat de admiratie precum scufitza de lup, nici nu stiu incotro sa o apuc. Cand deschideam gazeta de perete speciala despre unul sau altul sa radem de ei ca sunt poponari si nu stiu mai ce, atunci nu mai barfeam.

sa-ti fie rusine Jiji ca barfesti, nu o sa mai vina mosul anu asta la tine, raule...

Cred ca o sa supravietuiesc, nici nu-l asteptam, daca imi doresc ceva sunt obisnuit sa-mi cumpar singur.

Citat Postat n original de Raven Vezi post
    A dat-o in bara fix cat Kate, Duchess of Cambridge..

(tot de pe click.ro care a aflat imediat cu ce & cat s-ambracat dna. Iohannis, mai greu e cu Duchess of Cambridge).

Nu prea se suporta comparatia cu ducesa prin prisma evenimentului si varstei. Poza cu Kate nu pare sa fie de la "inscaunare" ci mai degraba in drum spre vreo paranghelie, William in dreapta e la maneca scurta. Iar daca vrei sa comparam pretul tinutei, putem compara si UK cu Romania. O comparatie realista ar fi cu doamna Besescu din dreapta, care e in ton cu evenimentul. Dar de ce sa nu facem abstractie de evidenta si sa nu invocam cai verzi pe pereti in schimb? Dom'le toti expertii de moda romani au zis ca nu prea s-a pupat tinuta cu evenimentul, ce e asa nenorocita constatarea? Apropo de familia regala, daca tot suntem la o barfa, ce mai stii de Harry, mai joaca billiard cu fetile pe dezbracate la Las Vegas? Dar hai ca acordam prea multa importanta subiectului si iar rade lumea de noi.

Citat Postat n original de FidelKatzo Vezi post
    nu tin minte sa fi citi undeva ce bunuri poseda Angela sau cat costa hainele de pe ea. suntem un popor curios,ne mute grija de capra vecinului..

Ne mute rau. Ne mute mai ales pentru ca nu nemtii invadeaza Romania ca nu au ce manca acasa, ci invers. Consider ca-s lucruri mai importante de facut cu resursele tarii decat posete de 2 mii de euro.
    Adica cam asa ceva:

http://www.mediafax.ro/externe/polit...erici-13737244

Dar rumanul cand se vede la "all inclusive" este cunoscut faptul ca-si pune 5 farfurii. Pentru un neamtz e neinteresant daca uniforma Angelei pentru o seara costa 3 mii de euro probabil salariul lui pe o luna, dar multi romani robesc un an intreg pe banii astia si probabil ii cam pune pe ganduri..
    Plus de asta nemtii sunt mai bine crescuti, la Yaounde de exemplu, astia au mai scormonit rahatul despre cum risipeste prima doamna banii contribuabililor si pe ce. Deci nu a inventat romanul chiar toate alea desi asa ne-ar placea sa credem.

Dar mie cel mai mult imi place cum ies niste inegalabili din vizuina numai cand simt miros de branza
    Ultima modificare făcută de VanDerGigi; 25.12.2014 la 11:42.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data nscrierii
    07.05.2007
    Posturi
    3.757
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat n original de VanDerGigi Vezi post
    Nu prea se suporta comparatia cu ducesa prin prisma evenimentului si varstei. Poza cu Kate nu pare sa fie de la "inscaunare" ci mai degraba in drum spre vreo paranghelie, William in dreapta e la maneca scurta.
    Paranghelie, eh? Mai exact care si unde?

Sa vedem si alte exemple de la paranghelii oficiale gen vizita oficiala la Warner Bros Studios (btw era insarcinata):

Sau la Wildlife Photographer of the Year awards de la Natural History Museum, London:

Sau cu ocazia unui alt eveniment oficial cu HRH Prince of Wales:

Citat Postat n original de VanDerGigi Vezi post
    Dom'le toti expertii de moda romani au zis ca nu prea s-a pupat tinuta cu evenimentul, ce e asa nenorocita constatarea?
    Experta de moda cu gaina neagra in scutece absorbante ce zice?
    Ultima modificare făcută de Raven; 25.12.2014 la 15:09.

Data nscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.358
    Putere Rep
    34

Implicit

auzi coane ravene, dacă tot ți plac matale cracii lu' ducessa, nu mai bine dășchizi matale un topic special pentru asta? că aici n-ai priceput nimic din subiect. pnă n-ai să fi n stare să faci deosebirea ntre protocol 0 și vizite mondene, vorbești degeaba. hai să-ți egzplic: dacă madam iohannis ar fi avut un ceva ca kate n ultima poză (aia oficială) era bine. da' io unu pui gtu că kate n-o să să ducă la ncoronare cu o rochiță ca aia bleu-ciel
    Ultima modificare făcută de aramis_13; 25.12.2014 la 15:35.
    plecat de-acasă.

Data nscrierii
    07.05.2007
    Posturi
    3.757
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat n original de aramis_13 Vezi post
    auzi coane ravene, dacă tot ți plac matale cracii lu' ducessa, nu mai bine dășchizi matale un topic special pentru asta? că aici n-ai priceput nimic din subiect. pnă n-ai să fi n stare să faci deosebirea ntre protocol 0 și vizite mondene, vorbești degeaba. hai să-ți egzplic: dacă madam iohannis ar fi avut un ceva ca kate n ultima poză (aia oficială) era bine. da' io unu pui gtu că kate n-o să să ducă la ncoronare cu o rochiță ca aia bleu-ciel
    Ah, da atotstiutorul ale carui pareri si gusturi trebuie neaparat sa fie litera de lege & moralitate la fel ca la familia Faisal.

Incoronarea n-are nimic, da' nimic in comun cu protocolu' zero cu presedinti de stat care predau/preiau postul.

Daca dna. Iohannis avea fusta cu 5-6cm mai lunga (sa ajunga la genunchi) atunci sigur ca nu se asorta cu pantofii, deci dna. Iohannis arata ca o toapa.

Zi acuma repede ca tu de fapt critici obiectiv tinuta si asta bineinteles n-are nimic de-a face cu faptul ca e sotia unuia care tu nu vroiai sa ajunga presedintele RO.

Data nscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.052
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat n original de Raven Vezi post
    Ah, da atotstiutorul ale carui pareri si gusturi trebuie neaparat sa fie litera de lege & moralitate ..
    Sa stii ca nici cu tine nu ne e rusine..
    Muica da' ce l-a oparit pe esofag pe conu' c-am indraznit sa comentam ceva de doamna Ionescu.
    Coane te-ai amorezat la prima vedere sau s-a aprins spiritul de closca-n tine?
    Pisoaie, sari cu neshte zeama de varza sa stingem focu'.! Si daca tot esti la aparat, pune si niste branza de tzap pe masa ca sa ne strangem mai multi!
    Bai neicushorilor, da' neshte icoane cu noul cuplu prezidential pe cand pupati?
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Pagina 3 din 41 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •