Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: au pair in new york

Data înscrierii
    06.12.2014
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Exclamation au pair in new york

Buna!
    Acum aproximativ 1 luna am venit in New York ca au-pair iar acum imi caut familie pentru rematch. Desi agentia mi.a spus ca imi va cauta o alta familie sunt panicata. Am 2 saptamani la dispozitie sa-mi gasesc alta familie dupa care va trebui sa stau la hotel pe banii mei. Nu cunosc pe nimeni in new york si totodata nu vreau sa plec acasa in Romania daca nu.mi gasesc familie. Ce as putea face pentru a ramane in new york legal?
    PS: Am viza pe 1 an si SSN

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.460
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de danabudau Vezi post
    Ce as putea face pentru a ramane in new york legal?
    PS: Am viza pe 1 an si SSN
    Dupa parerea mea, in afara de a-ti gasi alta familie si sa stai in continuare legal pe astfel de viza, nu prea vad alte solutii. Greu sa gasesti familii care au nevoie de serviciile tale intr-un timp asa scurt, aici pe forum. Iti sugerez sa mergi urgent pe la bisericile romanesti din apropiere si sa vorbesti cu lumea de pe acolo.
    Bafta!

Data înscrierii
    18.07.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    165
    Putere Rep
    12

Implicit

Servus Dana. Nu numai tu esti in aceasi oala mai sunt fete aici in NY care au venit cu au pair au stat apoi o trebuit sa si caute altceva. Unele dintre ele si au gasit ca babysitter prin Manhattan de pe sittercitty e un site. Sau scoala ca sa ti poti prelungi viza acuma depinde de noroc bafta

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    at home
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    19

Implicit

Citat Postat în original de Alexandru22 Vezi post
    Servus Dana. Nu numai tu esti in aceasi oala mai sunt fete aici in NY care au venit cu au pair au stat apoi o trebuit sa si caute altceva. Unele dintre ele si au gasit ca babysitter prin Manhattan de pe sittercitty e un site. Sau scoala ca sa ti poti prelungi viza acuma depinde de noroc bafta
    Programele Astea sint coordonate dar pe Baza de voluntariat, Imi pare nespus de rau, sper ca ai gasit o soolutie, lasa un update sa stie si altii ce sa faca in aces te cazuri!

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •