Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: chartered accountant

Data înscrierii
    02.12.2014
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit chartered accountant

salut, stie cineva cum te poti autoriza in UK ca si expert contabil (chartered accountant)? Studii superioare economice (in RO, nu UK). Am cautat linkuri, etc, dar e mai usor parca daca iti spune cineva care este deja.

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Raspunsul exac doar universitatea respectiva o sa-ti spuna, dupa ce-ti evaluaza diploma si alte acte de studii daca ai mai urmat cursuri inafara romaniei, asta este procedura. Mai mult ca sigur va trebui sa mai inveti sa ajungi unde vrei sa fi in viitor.

Data înscrierii
    02.12.2014
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Mersi Olga, dar sigur autorizarea NU se ia de la o universitate, ci de la un organism profesional. Eu ziceam ca am deja facultatea, nu ca urmeaza s-o fac in UK.

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de Britcoin Vezi post
    Eu ziceam ca am deja facultatea,
    Am inteles eu ce ai scris, insa din punctul meu de vedere, tot universitatea ramane locul de unde se incepe aceasta procedura la care se mai cere si experienta in domeniu preferabil in UK. Din curiozitate intreb, in Romanaia de unde se procura asa ceva??? Ca sa fi expert contabil intr-o tara in care n-ai studiat nimic, poate nici n-ai lucrat in domeniu, nu cred ca se intimpla doar cu obtinerea unei autorizatii pana n-ai fost expus sistemului de lucru local. Expertii in multe tari trebuie sa fie si cetateni, de asta am scris sa treci la cel mai oficial loc sa te interesezi, asa vei afla ce ai de facut, poate e mult mai usor decat crezi, insa de multe ori studiile din alte tari nu sint acceptate in intregime.
    Iti doresc succes, dar sa fi pregatit si la alt raspuns ca sint multe versiuni ca la oricare adevar.

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •