Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 17

Subiect: 1 Decembrie - La Multi Romania !

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.653
    Putere Rep
    23

Implicit 1 Decembrie - La Multi Romania !

Azi e 1 Decembrie, ziua noastra nationala, LA MULTI ANI ROMANIA ! La Multi Ani tuturor romanilor, celor de acasa, precum si celor imprastiati prin toata lumea.
    Azi sa ne gandim la cei multi care si-au dat viata pentru ca noi sa avem o tara, la Armata Romana.
    Sa ne ajute Dumnezeu si sa ne dea putere sa trecem peste toate obstacolele.
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Nu cred ca iese lume multa sa vada defilarea/parada militara daca nu se imparte fasole cu ciolan si tuica anul asta, asa a scris in ziar acum cateva zile ca s-au taiat de pe lista cheltuielilor cu celebrarea evenimentului. Poate cativa privati vor oferi in amintirea celor dragi sarmale sau ceva dar dispar bunele traditii cu mare rapiditate, nu cred ca noile alegeri sint de vina in parte.

Traiasca 1 Decembrie!

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.653
    Putere Rep
    23

Implicit

Citat Postat în original de Olga Vezi post
    Nu cred ca iese lume multa sa vada defilarea/parada militara daca nu se imparte fasole cu ciolan si tuica anul asta...

Ce bine ar fi daca ai mai si gandi inainte sa vorbesti/scrii, stimata doamna, ca poate in felul asta te-ai face mai putin de ras.
    In ciuda vremii aspre, au fost mii, poate zeci de mii de oameni, ca in fiecare an, mii de drapele tricolore, puzderie de copii in bratele sau pe umerii parintilor, sentiment national, n-ai de unde pricepe dumneata sentimentul.

La Multi Ani Romania !

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    35

Implicit

La multi ani Romania!

Data înscrierii
    19.07.2008
    Locație
    Banat
    Posturi
    169
    Putere Rep
    14

Implicit

Astazi la Timisoara a fost foarte multa lume la parada militara de la prefectura, parada a inceput la ora 11 pe urma toata lumea s-a mutat in centru unde s-a deschis tirgul de craciun. Fata de anii trecuti numarul celor cu steaguri tricolore era mult mai mare, erau locuri unde se vindeau steaguri si lumea statea la coada.

La Multi Ani Romania !

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

Implicit

La multi ani Romania! La multi ani romani de pretutindeni!

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.270
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    La multi ani Romania! La multi ani romani de pretutindeni!
    La multi ani Romania.!

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de shogunelu Vezi post
    Ce bine ar fi daca ai mai si gandi inainte sa vorbesti/scrii, stimata doamna, ca poate in felul asta te-ai face mai putin de ras.
    Da' ce-ti da tie dreptul sa-mi comanzi ce am de facut???

Pot inca sa ma gandesc fara sugestarile tale puerile, ca nu-ti place ce scriu, asta-i altceva!

De ce m-a face de ras??? ca vrei tu!!!

Nu ti se pare ca prea multa importanta-ti dai, precum la neamul ala ultra culturizat la fel din adincul gandirii tale!!!

Calmeaza-te sau vindeca-te ca n-am citit in ultimii 40 de ani niciunde cat de educati si civilizati sint romanii ... in comparatie cu americani sau alte neamuri!!!

Chiar ar fi indicat sa treci si Carpatii cu acel batalion ... pe jos, pe vremea asta!!!

... etc., ....

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.653
    Putere Rep
    23

Implicit

Citat Postat în original de Olga Vezi post
    Da' ce-ti da tie dreptul sa-mi comanzi ce am de facut???

Pot inca sa ma gandesc fara sugestarile tale puerile, ca nu-ti place ce scriu, asta-i altceva!

De ce m-a face de ras??? ca vrei tu!!!

Nu ti se pare ca prea multa importanta-ti dai, precum la neamul ala ultra culturizat la fel din adincul gandirii tale!!!

Calmeaza-te sau vindeca-te ca n-am citit in ultimii 40 de ani niciunde cat de educati si civilizati sint romanii ... in comparatie cu americani sau alte neamuri!!!

Chiar ar fi indicat sa treci si Carpatii cu acel batalion ... pe jos, pe vremea asta!!!

... etc., ....

Ca prima obsevatie, noroc ca nu ne taxeaza Sorin la bucata pe semnele de exclamare si intrebare, ca erai falita de mult... :-D
    Ei, daca erai in unitatea mea, iti cam ordonam ceva flotari, taras si altele de facut, din fericire pentru tine, nu esti :-D
    De buna seama ca poti sa gandesti fara sugestarile mele, din pacate insa gandesti mascari si debitezi, usor de anticipat, tot mascari, iaca asa te faci de ras.
    Ai reusit insa sa incropesti o fraza plina de adevar: "...n-am citit in ultimii 40 de ani niciunde ", PUNCT.
    Carpatii i-am trecut nu cu batalionul, ci cu grupa, nu o data, ci de cam multe ori, in exercitii de vara, de iarna, de zi, de noapte, cu armament, fara armament, cu busola, fara busola, fara nimic, pe jos, pe schiuri, in patru labe :-D, in toate felurile care ti-ar putea bubui prin cap, nu ai grija mea, ma descurc.

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de shogunelu Vezi post
    Ca prima obsevatie, ... nu ai grija mea, ma descurc.
    Prea analitic esti la amanunte ... eu n-am grija ta nici din gresala, si nu ma amestec in descurcarile tale prin UK, insa tu ... ai multe fire de par de dezpicat!!!

In asteptarea materialelor unde se lauda romanii

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •