Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 7 din 7 PrimulPrimul ... 567
Rezultate 61 la 68 din 68

Subiect: Curcanul

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    acum' așteaptă după colț să vină crăciunu' poate-poate doar-doar o apuca și el ceva sărăcuțul, că de la atâta
    Noi avem noroc cu arma, vanam inainte sa mancam loboda ar costa mai scump decat gloantele, deci preferam ceea ce-i in sezon la vanat si pescuit.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de Olga Vezi post
    Noi avem noroc cu arma, vanam inainte sa mancam loboda ar costa mai scump decat gloantele, deci preferam ceea ce-i in sezon la vanat si pescuit.
    desigur, căci care chiar pot să spun că ca să confirm cum că nu se există ca să nu se știe de către orișicine toată lumea care se respectă că nimic nu se compară cu vânatul păstrăvilor în deșertul phoenixian iarna pe răcoare la 70 de farenhiți...

tante olga, da' barcă aveți?
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Acum sint 63*F la soare sau 17*C, ieri a plouat cu grindina timp de 2 minute, din vremea rea de California atit a ajuns si aici in desertul phoenician!!! Si ca sa-ti update cunostintele tale despre pescuitul local, ai de citit destul in engleza sa afli ca sint foarte multe lacuri (artificiale) in Arizona si pescuitul de pastravi este un sport mai la nord unde exista si rauri, dar nu e necesar pasaport de mers in Statul vecin unde se pescuieste si mai intens. Multi cetateni din Arizona sint din statele vecine si merg doar in vizita acasa, n-avem probleme de transportation si nici cu drumuri sau carburanti, ai grija sa nu confuzi furajele cu carburantii!!! Mai este la moda pe aici sa cumperi pamant la munte care cuprinde rau si padure, mina cateodata, deci esti pe mosia ta si faci ce vrei!!! ca este in forta Legea Bunicului, ce facea el cu sute de ani in urma, face si proprietarul de azi.
    Caiac avem numai ca sintem amariti, dar o sa-l punem pe roti ca n-avem nici lac personal ...

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

întreaga comunitate de pe portal ține să își exprime solidaritatea cu dumneavoastră în aceste momente dificle, aflând cu mare durere și întristare că nu aveți lac. dar, în semn de solidaritate forumistică, am apelat la cei de la habitat for humaniti și aceștia ne-au promis că vor face tot posibilul să elimine acest impediment din viața dumneavoastră, așa încât de îndată ce vor termina proiectul actual își vor deplasa întreg efectivul și toată flotila de echipamente la locul cu pricina ca să purceadă cu avânt și însuflețire la construirea și propășirea societății multilateral dezvol... ups, asta e din altă piesă, am încurcat fițuicile. deci revenim aceștia au fost de acord să vă sape un lac propriu și personal. dumneavoastră nu trebuie decât să le idicați locul și mărimea (lățime, lungime, adâncime și capacitate).
    în speranța că această veste bună v-a aduce o rază de lumină în inima dumneavoastră, vă salută cordial, cu nețărmurită stimă și priete... shit, iar am încurcat fițuicile!

LE am vorbit cu cei de la OCHR să vină să vă pună nește rame la caiac. în cazu' în care că nu se știe cum se face de devine de rămâneți în pană de gaz...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Stilul meu de bizniz e alta, cumpar pamant cu lac, broaste, tzantzari, rame la caiac si rime la pescuit si cu o semnatura s-a incheiat procesul de achizitionare
    fara sa transpir de la efort. Ai vazut cat de simplu ma gandesc si actionez in comparatie cu tine in acest caz, insa n-am exprimat dorinta ca as vrea mai multi tzantzari.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

ne pare din nou rău da' organizația mondială pentru ocrotirea animalelor dăunătoare a zis că n-avem voie să vă vindem tzantzari. motivul e unul simplex, precum se știe de către întreaga planetă și nu numai, tzantzarii pișcă și transmite bolile molipsitoare. în aceste momente de cumpănă, când întreaga omenire privește cu îngrijorare spre deșertul phoenixian unde după ultimele știre a fost descoperită o nouă pandemică ce amenință întreaga planetă. se pare că pandemica respectivă își are de fapt originile într-o altă locație a pământului, datând de fapt din vremuri imemoriabile, adică cam de pe vremea când ghețarii acopereau cea mai mare parte a acestei planete.

deci, ce spuneam? a, da, nu vă putem vinde tzantzari. că dacă vă pișcă și după aia zboară în alte părți, unde or să piște alți oameni, riscăm s-o punem de pandemică. deși până acum nu s-a constatat că ar fi transmisibilă, știm sigur că e magnetică...
    Ultima modificare făcută de aramis_13; 14.12.2014 la 16:53.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Te-a intrebat cineva recent daca-ai fost in Africa si ai ramas traumatizat la ideea unei pandemii???

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

extraodinar, nemaipomenit, extracalifragilisticexpialidocius!

tante olga, mă faceți să mă cutremure, zău așa. cu siguranță se trage de la Tereza aia care-o arde cu Sage (sau îl arde pe Sage, ori o arde Sage, că n-am înțeles prea bine) care pe care decăcând o urmăriți la teveu cu siguranță că cam s-a transmis și la dumneavoastră puterile ei magice de care și la mama omida regina magiei albe care face și desface de cununcie și de legat și de puterință i se face gelozie când aude de ele. îmi simt pe spinarea proprie deja cum umblă fiori de ghiață fierbinte care mă face să transpir de emoțiune.

că cam altcumva nu se poate să se exclicheze cum de-ați ghicit: da, tante Olga (audiența, se aude: aplauze timp de 5 minute, standing ovations and cheers) tocmai ce m-am întors dintr-o excursie de o oră în congolongo. am fost să duc niște ajutoare humanitare (pastă de dinți, hârtie igienică, tampoane și chiloți pentru senior citizen) la amărății ăia de acolo. da' știți ce mi-au zis? au zis domnu' noi vă mulțumim de aceste neprețuite ajutoare dar vă rugăm să aveți bunăvoința bunăvoitoare ca să le duceți matale astea în deșetu' phoenixian, că ama uzit noi cum că acolo e o pandemică mai mare decât ca toată iebola asta. adică nici nu putem să ne exprimăm cât de înfricoșați suntem când auzim că o asemenea pandemică a făcut deja o victimă, care de fapt e pacientul 0. sperăm din tot sufletul ca cei cu carea venit în contact (mâncătorii de curcan de la firmă în special) să devină victime colaterale, deși se pare că e deja prea târziu și budele-s pline. suntem siguri că aceste ajutoare vor fi de un real folos acolo.
    așa că ne-am îmbarcat cu toții ș-am venit să vă aducem ajutoarele înapoi. ia verificați... că sună la ușă acuș-acuș...
    plecat de-acasă.

Pagina 7 din 7 PrimulPrimul ... 567

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •