Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 7 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 68

Subiect: Curcanul

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    943
    Putere Rep
    13

Implicit

Citat Postat în original de fifi Vezi post
    Olga, pari foarte bucuroasă, îmi pare bine să te revăd pe forum şi să aud că ai petrecut frumos de această sărbătoare.
    Si mie imi pare bine ca o vad pe Olga in toane de sarbatoare!
    Apropo de curcan, musafirii nu prea erau incantati de mancarea servita si se cam codeau desi le era foame...dar gazda ii indemna mereu "Mancati, mancati ca vine curcanul!" Si cand musafirii, inca flamanzi s-au rezemat cu totii de spatarul scaunului apare si gazda cu o mandrete de curcan si-l pune pe masa....
    Si curcanul infometat si el, ciuguli repede tot ce mai era pe masa...
    Ultima modificare făcută de toni41; 06.12.2014 la 10:23.

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Că bine ziseşi Toni, mi-aduseşi aminte de Nea Marin şi curcanul Bismark pe care l-a dus de anul nou la naşi, poate se mai înveseleşte şi Olguţa noastră:

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

@ Fifi: Tough Love!!! referenta la a intelege sau nu o gluma.

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de fifi Vezi post
    ... mi-aduseşi aminte de Nea Marin ...
    Glume din astea nu m-au distrat pana-n prezent, deloc nu ma reprezinta, nu e stilul meu. Pe actor l-am vazut pe scena de cateva ori dar in alte roluri decat ar fi pe acest video, nu ma uit la asa ceva si nici la productiile ce au mai aparut recent cu actori trecuti de o vreme.

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de toni41 Vezi post
    Si mie imi pare bine ca o vad pe Olga in toane de sarbatoare!
    Eu mereu sint fericita pana dau de cate un plictisit de viata pe aici, sarbatorile n-au nimic cu asta.

Am avut si eu musafiri din astea infometati cu zilele dar abia au asteptat sa manance si curcan fript dupa aperitive, eu n-am curcan viu doar pisici care se ascund de vizitori pe acoperis inca din timp, nu stiu de ce nu le sufera. Am cumparat niste mezeluri de vitel si nici mustele sau tzantzarii nu s-au apropiat de ele in curte pe farfuriile pisicilor, dar musafirii au lins de pe platouri intr-o secunda!!! Mai nou testez pe pisici si alte gaze bunatatile din magazin si daca pisicile nu le ating si nici furnicii ... le arunc peste gard. Le place puiul din KFC si asta inca e semn bun!!!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.393
    Putere Rep
    35

Implicit

sorine et comp., tante olga de ce are voie să facă spam?
    Ultima modificare făcută de aramis_13; 10.12.2014 la 20:36.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.472
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    sorine et comp., tante olga de ce are voie să facă spam?
    Cateva definitii ale spamului:
    - "unsolicited usually commercial e-mail sent to a large number of addresses"
    - "e-mail that is not wanted : e-mail that is sent to large numbers of people and that consists mostly of advertising"
    -"Unsolicited, undesired e-mail. Also used as a verb. Spam is the e-mail version of junk mail."

N-am inteles intrebarea ta.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de Olga Vezi post
    Eu mereu sint fericita pana dau de cate un plictisit de viata pe aici, sarbatorile n-au nimic cu asta.

Am avut si eu musafiri din astea infometati cu zilele dar abia au asteptat sa manance si curcan fript dupa aperitive, eu n-am curcan viu doar pisici care se ascund de vizitori pe acoperis inca din timp, nu stiu de ce nu le sufera. Am cumparat niste mezeluri de vitel si nici mustele sau tzantzarii nu s-au apropiat de ele in curte pe farfuriile pisicilor, dar musafirii au lins de pe platouri intr-o secunda!!! Mai nou testez pe pisici si alte gaze bunatatile din magazin si daca pisicile nu le ating si nici furnicii ... le arunc peste gard. Le place puiul din KFC si asta inca e semn bun!!!
    Olguta! ...sunt oarecum dezamagit! ..."adicatelea" ...cum de nu ai preparat curcan sau macar "sarmalele tale parfumate" ...sau ceva garnituri cu asparagus?
    p.s. ...TU arunci resturi de mancare peste gard la vecini?
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.393
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Cateva definitii ale spamului:
    - "unsolicited usually commercial e-mail sent to a large number of addresses"
    - "e-mail that is not wanted : e-mail that is sent to large numbers of people and that consists mostly of advertising"
    -"Unsolicited, undesired e-mail. Also used as a verb. Spam is the e-mail version of junk mail."

N-am inteles intrebarea ta.
    deci postarea de mesaje succesive nu mai e considerată spam pe forumul ăsta?
    http://forum.romanian-portal.com/thr...048#post215048
    http://forum.romanian-portal.com/thr...791#post194791
    http://forum.romanian-portal.com/thr...194#post198194
    http://forum.romanian-portal.com/thr...209#post167209

să continui?
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ...sunt oarecum dezamagit! ..."adicatelea" ...cum de nu ai preparat curcan sau macar "sarmalele tale parfumate" ...sau ceva garnituri cu asparagus? p.s. ...TU arunci resturi de mancare peste gard la vecini?
    Sintem in Decembrie, vremea curcanilor ramane in urma, eu am avut parte de ei toata luna Noiembrie cu foarte diverse garnituri si legume: asparagus, gulie, varza de Bruxelles, morcovi, radacina de anis, telina, patrunjel, pastarnac, conopida si mazare boabe dulci proaspete din teci - costa o avere!!!

Sarmale extrem de parfumate am facut si Vinerea trecuta din foi acre de varza alba de Taiwan, iar mancarea arunc pe alee peste gard la sobolanii trecatori sau alti pisici aruncati din casa afara, sau lasati liberi cand se muta lumea la sfarsitul lunii sau mor din casele vecine proprietarii foarte batrini, ca se intampla des.

Pagina 2 din 7 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •