Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 34 din 34 PrimulPrimul ... 24323334
Rezultate 331 la 337 din 337

Subiect: Campionatul European de fotbal CE 2016 Franta- Rezultate, clasamente, meciuri live

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.472
    Putere Rep
    10

Implicit

Eeh, acum dorm si nemtii linistiti, dupa ce au luat bataie de la....oops, era sa spun albastri, desi trebuiau s ale dea 3-4 goluri. Vive La... Portugal!

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.264
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Eeh, acum dorm si nemtii linistiti, dupa ce au luat bataie de la....oops, era sa spun albastri, desi trebuiau s ale dea 3-4 goluri. Vive La... Portugal!
    pe poza pusa de Manole se vede clar ce grav a fost atacul la Ronaldo. parerea mea este ca echipa franceza avea mai multa calitate si a jucat mai bine. se adevereste ce am spus intodeauna,norocul conteaza.

ca om de culoare,ma doare sufletul cand vad cum s-a transformat forumul asta. lipseste Marian sa va insoteasca cu cantece despre Capitanul.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.150
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de FidelKatzo Vezi post

ca om de culoare,ma doare sufletul cand vad cum s-a transformat forumul asta. lipseste Marian sa va insoteasca cu cantece despre Capitanul.
    Incercam doar sa fim si noi in randul lumii Fidele, nu vezi ce se intampla prin Anglia, America, prin toata lumea asta de cacat?

Cand am fost la meci, din parcarea amenajata am ajuns intr-o zona predominant plina de albanezi in drum spre autobuze. Se auzea insa in fundal mai in departare "Romania, Romania". Ne indreptam spre un steward si amicul meu il intreaba daca exista un loc special unde se strang romanii? (Nu stiam ca se merga la gramada).
    La care ala, raspunde cu un ranjet satisfacut pe moaca: "Adica unde se strang caravanele?"
    aaaaaa pai tu-va neamu'-n cur! Eu nu prea pun la suflet dar amicul cu care eram se ataca rau mi-a fost frica ca sare pe el si dam de necaz p-acolo. Ala era un pishpiriu la vreo 1.65m cu ceva trasaturi arabesti. Amicul la 1.85 si mai bine facut asa, cand i-a tras o privire, a facut ramadanistul 2 pasi in spate. Imi venea sa-i zic, nu te uiti ba prabusitule la noi si nu te uiti la tine?

In rest despre rasism nu mi s-a spus ceva verde in fatza dar am simtit in cateva randuri, mai ales cand observa ca nu le vorbesti limba bine. Cand vad asa ii tratez cu superioritate si o dau intr-o engleza impecabila sa se simta cum trebuie. O data am avut ocazia sa vad cum gandesc despre portughezi si ideea a fost ca sunt mult inferiori lor. M-am gandit ca daca asa gandesc despre portughezi, despre romani ce or crede? Prin zona asta vezi foarte rar colorati sau arabi, putini emigranti in general dar in schimb taranusi incuiati la minte din abundenta. D-aia ingamfati, aroganti, orgoliosi, prosti, ei sunt os domnesc lor nu le pute rahatu' de le stiu pe toate dar n-au trecut in viata lor 3 sate mai incolo. Si e vorba sa fie una din cele mai bune zone ale Frantei, nici nu vreau sa stiu cum o fi in alte zone.

Anyway, nous sommes Cristinel .
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.264
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Incercam doar sa fim si noi in randul lumii Fidele, nu vezi ce se intampla prin Anglia, America, prin toata lumea asta de cacat?

In rest despre rasism nu mi s-a spus ceva verde in fatza dar am simtit in cateva randuri, mai ales cand observa ca nu le vorbesti limba bine. Cand vad asa ii tratez cu superioritate si o dau intr-o engleza impecabila sa se simta cum trebuie. O data am avut ocazia sa vad cum gandesc despre portughezi si ideea a fost ca sunt mult inferiori lor. M-am gandit ca daca asa gandesc despre portughezi, despre romani ce or crede? Prin zona asta vezi foarte rar colorati sau arabi, putini emigranti in general dar in schimb taranusi incuiati la minte din abundenta. D-aia ingamfati, aroganti, orgoliosi, prosti, ei sunt os domnesc lor nu le pute rahatu' de le stiu pe toate dar n-au trecut in viata lor 3 sate mai incolo. Si e vorba sa fie una din cele mai bune zone ale Frantei, nici nu vreau sa stiu cum o fi in alte zone.

Anyway, nous sommes Cristinel .

in localitatea noastra se vorbeste dialectul bavarez. trebuie sa fiu foarte atent daca vreau sa ii inteleg. sunt aici de peste 24 de ani si situatia este aceeasi,adica ma miroase de la o posta ca nu sunt de al lor.
    cand te-am citit parca m-am vazut pe mine cum ma enervam de fiecare data,cand aveam contact cu vecinii sau persoane din comuna. indiferent de pozitia sociala vecinii mei sunt ciudati si trebuie sa ma straduiesc sa ii inteleg.
    unul este cu bani,celalat mai sarac.
    cel bogat are o intreprindere pentru placi de beton.,nevasta-sa umbla cu un bmw modelul vechi si au parcata o barca cu motor in fata casei,pe care o menevreaza odata pe saptamina vara. acum 20 de ani spunea vecina ca daca ar castiga la loto pentru ea nu s.ar schimba nimic. ar trai mai departe la fel de modest.
    pe undeva incerc sa o inteleg,dar nu o aprob. asta este mentalitate de furnica,munceste toata viata si moare fericita cu cateva milioane sub perina. femeia provine dintr-o familie saraca care a suferit in timpul razboiului si a ramas pe viata cu o pata pe creier. o alta varianta ar fi,ca daca arata prea mult,taranii din imprejurimi nu le mai cumpara produsele din invidie.
    ceilalti mai saraci,barbatul sofer femeia vinzatoare,au mostenit de la parinti avansul pentru casa. a fost o suma considerabila care reprezenta mai mult de jumatatea casei. tipul avea insa inca trei frati,care la moartea parintilor si in decursul anilor,au venit pe rand sa isi ceara fiecare partea de mostenire.
    imi aduc aminte ca in anii aceia procentele la banci erau la 9%. uimitor este ca au rezistat tuturor greutatilor pina in ziua de astazi. 24 de ani s-au hranit cu produse cu termenul expirat de la supermarketul unde lucra femeia. 24 de ani au facut concediul pe balconia. 24 de ani nu au incercat sa caute un job care sa mai duca un ban in casa,nu au incercat sa se califice in alta meserie,nu au incercat sa faca o afacere pe cont propriu...sunt oameni foarte curiosi din fire, in ani mi-am dat seama ca sunt invidiosi,vorbesc pe la spate si sunt cu doua fete.
    totusi sunt de admirat,nu toata lumea are calitatile unui asket sau preot brahman.

daca ar fi sa iti dau un sfat,ti-as spune sa nu le dai atita atentie si sa te concentrezi la problemele tale. cu cat mai repede o faci cu atit mai bine.

ps. felicitari echipei portugaliei..! ma bucur ca va bucurati.
    Ultima modificare făcută de FidelKatzo; 11.07.2016 la 10:30.

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.150
    Putere Rep
    32

Implicit

Mersi de sfat Fidel. Ciudata lume.
    Sa vad in toamna ce vecini imi scot si mie sortii in cale.

Manole, am inteles ca se cauta vopsitor auto. Haha
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.264
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Mersi de sfat Fidel. Ciudata lume.
    Sa vad in toamna ce vecini imi scot si mie sortii in cale.

Manole, am inteles ca se cauta vopsitor auto. Haha
    Felicitari,ma bucur pentru tine..!

Pagina 34 din 34 PrimulPrimul ... 24323334

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •