Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 34 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 337

Subiect: Campionatul European de fotbal CE 2016 Franta- Rezultate, clasamente, meciuri live

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.216
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Astazi, "generatia ratatilor" joaca in deplasare cu echipa Finlandei. ..

Hai Romania!
    Nu stiu daca i-as porecli chiar asa drastic ..pana la urma cea mai mare parte de vina o poarta spurcacatul de Piturca. Nu trebuie decat sa ne aducem aminte cum a facut niste meciuri praf gen cu Turcia acasa, Grecia in baraj, cu Ungaria acum cu tactica lui la mica ciupeala si exemplele pot continua. Si cum jucam fiecare meci in inferioritate numerica cu jucatori precum Stancu, Hoban si altii.
    Mie mi se pare ca atunci cand echipa e lasata sa joace, joaca. Sunt curios azi ce mai experimenteaza.. de la o vreme ce o avea cu Torje ca la echipa de club joaca bine, doar nu s-o fi dat si asta la Vica. Sau trebuie si Chipciu vandut?

Ps. Va propun sa urmariti echipa Islandei ..anul trecut au ratat calificarea la mustatza pentru CM, dar acum au batut pe Turcia cu 3-0 si pe Olanda cu 2-0 ..cred ca vor face senzatie la CE.
    Turcia are 1 punct din 3 meciuri si Olanda are 3 puncte din 3 meciuri
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Jiji, indiferent de antrenor, vor ramane in istorie ca o generatie a ratatilor, care a ratat toate turneele finale. Acum daca stam un pic, nici chiar 'nea Mircea nu ar putea face mari minuni cu astia, probabil ca i-ar fi calificat totusi la 1-2 turnee unde ar fi fost ciuca batailor.

Stai sa vezi azi meci mare cu finlandezii, ca "satana" ii baga iar pe Tanase si Stancu.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.216
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Deci batem pe Finlanda, nu se poate!
    Ia uitati-va cum ne-a scos Bogdanel din jale ..prost sa fii, noroc ca esti. Gata dom'le ne calificam, nu v-am zis? Ba v-am zis. Irlanda de Nord a batut Grecia .. Germania egal acasa cu Irlanda aia regular.
    Rezultate neobisnuite in campania asta.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.300
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Ia uitati-va cum ne-a scos Bogdanel din jale ..prost sa fii, noroc ca esti. Gata dom'le ne calificam, nu v-am zis? Ba v-am zis. Irlanda de Nord a batut Grecia .. Germania egal acasa cu Irlanda aia regular.
    Rezultate neobisnuite in campania asta.
    am vazut meciul,aveam impresia ca joaca echipa lui Pep..90% in posesia mingii si in fata portii nu stim ce sa facem cu ea. cativa jucatori tineri fara experienta internationala care s-au descurcat foarte bine dar le-a lipsit norocul..nu scrie nici unde ca Germania trebuie sa fie prezenta la toate campionatele mondiale sau europene..

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Scurta recapitulare pentru cei care nu-s la curent:
    Grecia 0-1 Romania
    Romania 1-1 Ungaria
    Finlanda 0-2 Romania

Clasament la zi, dupa 3 etape:
    Irlanda de Nord 9 pct
    Romania 7 pct
    Finlanda 4 pct
    Ungaria 4 pct
    Grecia 1 pct
    Insulele Feroe 0 pct

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Smile Gata, am scapat de barbugiu!!!!!

In sfarsit, pleaca Satana!!! Diseara ma imbat : )

"FRF şi Victor Piţurcă au reziliat astăzi, 16 octombrie 2014, de comun acord, contractul privind postul de selecţioner al echipei naţionale a României, precum şi contractele celorlalţi membri ai stafului primei reprezentative" , se arată în comunicatul FRF.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.216
    Putere Rep
    32

Implicit

In sfarsit, pleaca Satana!!! Diseara ma imbat : )

"FRF şi Victor Piţurcă au reziliat astăzi, 16 octombrie 2014, de comun acord, contractul privind postul de selecţioner al echipei naţionale a României, precum şi contractele celorlalţi membri ai stafului primei reprezentative" , se arată în comunicatul FRF.
    Prost si Burleanu facut gramada, nu-l lasam fara clauza de reziliere nici mort. Cand era vorba sa-l dea afara dupa baraj, nu a acceptat scarba fara despagubiri se plangea barbugiul ca si in Romania trebuie sa invatam sa respectem contractele. Acuma nu mai respectam contractele am rezolvat "de comun acord"

In fine sa se duca sa nu mai auzim de el!

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Pana la urma, in loc de 'nea Mircea, ne-am ales cu dom' General ca antrenor. Nu cred ca e cea mai fericita optiune, dar pana la urma....oricine numai barbugiul nu. Sa vezi ce si-o iau arabii aia care l-au angajat ca antrenor

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit Romania vs. Irlanda de Nord - vineri 14 noiembrie

Pana la urma, in loc de 'nea Mircea, ne-am ales cu dom' General ca antrenor.
    Totusi, diferenta este ca 'Nea Mircea viziteaza acum cantonamentul baietilor si probabil ca mai da cate un sfat util, ceea ce nu era posibil cu ingamfatul de barbugiu. Sa vedem daca se vede vreo schimbare in bine vineri, cand se joaca pentru sefia grupei, romanii avand momentan 7 puncte, iar irlandezii 9.

Editat: Romania - Irlanda de Nord 2-0 scor final.
    Ultima modificare făcută de sorin; 14.11.2014 la 22:51.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.216
    Putere Rep
    32

Implicit

Asa imi place sa vad ROMANIA!

Chiar daca echipa a fost in mare neschimbata, ce mult conteaza ce le spune un antrenor de pe banca. Ne-am opintit, cu hei cu rup, cum am putut, dar au jucat baietii fotbal, am fost tot meciul gramada pe ei!!! Eh, pai cu Pitzi stateam cu curu in poarta tot meciul ca era bun si un egal si pierdeam in min 92 cu 0-1.

Bravo baieti, ne vedem pe stadion la CE. Care mai vine, eu deja ma uit de belete! (La meci, nu de avion lol)

Bill Watterson

Pagina 3 din 34 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •