Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 34 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 337

Subiect: Campionatul European de fotbal CE 2016 Franta- Rezultate, clasamente, meciuri live

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.181
    Putere Rep
    32

Implicit

Mda ..numai 1-0 la pauza, dar ramane cum am stabilit, suntem in grafic.
    Sper sa nu ne mai jucam cu ocaziile.
    Genial joaca Sanmartean ..mare pacat ca are 35 de ani.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

mda, cu curu-n poarta nu poti castiga un meci...

vad ca au luat si ceva papara suporterii

Ultima modificare făcută de manolica1; 11.10.2014 la 13:14.
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.181
    Putere Rep
    32

Implicit

Huuuuuooo
    Ne-a mai mancat jegosul asta de pitzi un meci. Mic rau de tot barbugiul cum dracu pana si cu Ungaria sa te pui cu curu'-n poarta la 1-0?
    Daca nu castigam cu Finlanda, e posibil sa aiba dreptate Manolica ..ajungem la baraj si acolo respectam traditia
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Huuuuuooo
    Ne-a mai mancat jegosul asta de pitzi un meci. Mic rau de tot barbugiul cum dracu pana si cu Ungaria sa te pui cu curu'-n poarta la 1-0?
    Daca nu castigam cu Finlanda, e posibil sa aiba dreptate Manolica ..ajungem la baraj si acolo respectam traditia
    ...arbitrajul e de vina!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ...arbitrajul e de vina!
    EXACT!!!

Piturca da vina pe arbitraj dupa meciul cu Ungaria, dar si pe jocul mai slab al echipei in repriza a doua.

"Am avut jocul in mana, am controlat mare parte a partidei. Am si vorbit cu baietii, era obligatoriu sa dam al doilea gol pentru a nu avea emotii, nu am reusit acest lucru si am luat un gol la un fault inexistent. Asta e viata in fotbal, micile detalii si neatentii te costa, era chiar sa primim si cel de-al doilea gol dupa ce am fost egalati. Noi am jucat normal, cum jucam noi, era normal ca in timp ungurii sa ne atace, au bagat al doilea varf. Golul a venit in urma unui fault inexistent, golul din lovitura libera ... in sfarsit, se intampla!", a spus Piturca dupa meci.
    Selectionerul a comentat si meciul superb facut de Sanmartean, cel mai bun jucator de pe teren cu Ungaria: "Stilul lui Sanmartean e diferit de Hagi, a facut o prima repriza remarcabila. Am avut o discutie cu el sa nu forteze, a fortat putin, sper sa nu aiba ceva mai grav."
    Piturca spera insa, dupa acest egal, ca echipa sa isi revina si sa faca un meci bun in Finlanda: "Sa vedem ce problema are Goian, e putin probabil sa joace marti. Bogdan Stancu este racit, sper sa isi revina si el pana la meciul cu Finlanda, dar nu a contat acest lucru. Cand esti egalat dupa minutul 80 este o drama insa noi am egalat in minutul 93 la ei, face parte din regula fotbalului asa ca ... capul sus si mergem mai departe.", a spus Piturca dupa meci.

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.181
    Putere Rep
    32

Implicit

Arbitrajul a fost foarte corect, nu-mi aduc aminte in istoria recenta un arbitraj atat de bun. Cele 2-3 faulturi acordate mai usor ungurilor au fost din cauza simularilor ungurilor.

Pe langa Pitzi ..cel mai prost de pe stadion a fost Chipchiu, numai pase gresite, numai in off side a stat si numai faulturi/intrari inutile. E limpede cat e de prostutz din declaratiile hazlii ce le ofera.

Atat se poate dom'le ca nu suntem Brazilia ..pai da.
    http://m.gsp.ro/top-stiri/436266.html

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.491
    Putere Rep
    10

Implicit

Ooooh prietenii nostrii ..sa vedeti ca batuta le dam, iar radem de ei.
    Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Usurel cu rasul, cel mai bine e sa razi la urma si sa nu subapreciezi pe nimeni (vezi Slovacia vs. Spania de ieri)
    Jiji, ce ma fac cu tine? Hochei nu stii, fotbal nu stii....
    Era normal sa se intample asta dupa atatea declaratii optimiste in care toti spuneau ca-i batem de-i rupem pe unguri si ai nostri au crezut ca doar intrand pe teren vor lua cele trei puncte. Joc haotic, fara nici un plan, de-a latul, inapoi, cam ce stie barbugiul. Nu poti castiga meciuri cu astfel de plan de joc. Daca juca Marica poate mai tragea echipa dupa el. O repriza intreaga cu autobuzele in poarta???? Impotriva uneia din cele mai slabe echipe posibile????? Nu vreau sa comentez despre meciul cu Finlanda ca nu am incredere in aceasta echipa. Cu dobitocul asta antrenor nu ma astept la nimic bun.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.181
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Jiji, ce ma fac cu tine? Hochei nu stii, fotbal nu stii....
    M-am linistit ..daca-mi ziceai ca nu ma pricep nici la femei ma ingrijoram.
    Io la sport incerc sa fiu mai optimist, ca-s destule alte lucruri responsabile cu viziunea cacacioasa despre viata, precum politica. Deci batem pe Finlanda, nu se poate!

Bill Watterson

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

M-am linistit ..daca-mi ziceai ca nu ma pricep nici la femei ma ingrijoram.
    Io la sport incerc sa fiu mai optimist, ca-s destule alte lucruri responsabile cu viziunea cacacioasa despre viata, precum politica. Deci batem pe Finlanda, nu se poate!
    batem, batem, ca nu ne doare gura

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.491
    Putere Rep
    10

Implicit Finlanda vs. Romania - 14 octombrie 2014

Astazi, "generatia ratatilor" joaca in deplasare cu echipa Finlandei. Indiferent de rezultat, sper sa fie ultimul meci al antrenorului barbugiu, desi nu mai cred nimic si m-am saturat de presa de rahat din Romania, care minte de ingheata apele pentru audienta.

Hai Romania!

Pagina 2 din 34 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •