Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 8 din 8 PrimulPrimul ... 678
Rezultate 71 la 80 din 80

Subiect: American National Hockey League (NHL) – 2014-2015

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.491
    Putere Rep
    10

Implicit

Nu-i grav deocamdata. Asa au inceput si cu "ratele", fiind condusi cu 2-1 la meciuri, apoi cu 3-2 la meciuri. Astia de obicei nu prea joaca pana nu-s in rahat, iar acum cam sunt, deci ma astept la un meci mai intens miercuri.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de manolica1 Vezi post
    ehe, necazul unuia bucuria altora
    ...sper ca nu te-ai referit la mine!
    ...chiar am tinut cu "manjitii" si m-am ofticat ca ca nu au fructificat numeroasele ocazii clare de gol!
    ...Sorin nu a fost un "manjit" convins, ci decat cu "zeama de varza" servita la barl! ..."traditiile bastinasilor" au ritualuri precise bine stabilite cu care pot influenta "norii"...!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.491
    Putere Rep
    10

Implicit Chicago Blackhawks 2-1 Tampa Bay Lightining - Stanley Cup Final - Game 4

"Manjitii" au castigat meciul 4 (cu forcepsul) si au egalat situatia la meciuri (2-2), desi au jucat iarasi prost, iar Kane inca doarme in papuci si nu are un gol in 4 meciuri. Daca joaca prost si inca-s 2-2, as vrea sa vad ce se intampla daca se trezesc "indienii". Pana acum, "manjtii" sunt 41-14 in meciurile 4-7

P.S. Pana una alta, "luminatii" au "home ice advantage" in ultimele 3 meciuri.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post

P.S. Pana una alta, "luminatii" au "home ice advantage" in ultimele 3 meciuri.
    ...te-ai aprovizionat si cu morcovi?

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.491
    Putere Rep
    10

Implicit Chicago Blackhawks 2-1 Tampa Bay Lightining - Stanley Cup Final - Game 5

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ...te-ai aprovizionat si cu morcovi?
    Da, am luat fro 10 lbs de morcovi proaspeti pentru meciul asta si zeama de varza a fost la indemana.

Indienii mei au castigat meciul 5 in deplasare si conduc cu 3-2 la cel mai bun din 7. Meciul 6 luni, 15 iunie, la Chicago. Blackhawks au posibilitatea sa castige prima cupa in tricouri rosii, adica pe teren propriu (pentru prima data din 1938 cand i-au batut pe Toronto Maple Leafs) , dupa ce in 2010 si 2013 au castigat Stanley Cup in deplasare.

In meciul asta e prima data cand i-am vazut ca au pus osul la treaba, au avut ocazii cu carul, iar scorul putea fi mai lejer, sa nu stau cu morcovul pana in ultimul minut.

Go Blackhawks!
    Ultima modificare făcută de sorin; 13.06.2015 la 22:50.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.491
    Putere Rep
    10

Implicit Chicago Blackhawks, Stanley Cup Champions 2015

Baaa, mai usor cu felicitarile ca ma sufocati!

Chicago Blackhawks 2-0 Tampa Bay Lightning (4-2 scor la meciuri in cel mai bun din 7)

"Indienii" m-au scapat de palpitatii cardiace si au refuzat sa se duca in Rampa pentru un meci 7. Au avut
    grija sa-si castige meciul acasa, bineanteles dupa multe faze in care s-a sunat la greu la 911, dar in final
    au fost pe partea castigatoare a terenului. Felicitari jucatorilor, antrenorului, celorlalti implicati si nu in
    ultimul rand suporterilor!

Go Blackhawks!

P.S. Mestere Manole, dai o bere ca i-au razbunat pe rangerii tai ;)

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

Felicitari coane!

m-am luat cu treaba si am uitat de meci, sa bei o carafa de zeama de varza si pt mine...
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Felicitari Sorine pentru contributia ta la economia americana prin consumul excesiv de morcovi si zeama de varza la barul frecventat si acasa!
    Felicitari si indienilor din Chicago care au dovedit ca sunt cei mai buni anul asta!

Meciul de aseara (dar si cele precedente) a fost palpitant si tre sa recunosc ca am strans si eu din buci de cateva ori pentru indieni!
    ...portarul ala de la "fulgere" "arhiepiscopul" credem ca e de netrecut, pe matahala aia nu-l pacalesti decat daca face prostii sau matura gheata, totusi indienii l-au executat cu 2 suturi unul mai frumos decat altul, apoi ma gandesc si la golul din meciul trecut cand le-a facut cadou un gol cand a iesit aiurea din poarta ...apoi mai e si agresiv cu crosa numai ca arbitrii s-au facut ca nu vad.
    ...si Bismarck al vostru a prins o zi buna si a aparat tot, la bare au fost egal parca!

Daca am ceva de reprosat la indieni e ca sunt tamaie cand au avantaj de PP dar cum ai zis si tu in text nu conteaza daca nu dai gol in PP daca castigi, totusi era frumos sa fructifice macar o data.
    Indienii s-au miscat excelent in teren si i-a cam luat la viteza! Broavo lor!

Sorine ai toate motivele sa te bucuri si sa sarbatoresti evenimentul! ...poate imi trimiti si mie o poza mai pe masura bucuriei ca in aia de ieri parca aveai un morcov in fund!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.491
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de manolica1 Vezi post
    Felicitari coane!
    Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    Felicitari Sorine pentru contributia ta la economia americana prin consumul excesiv de morcovi si zeama de varza la barul frecventat si acasa!
    Felicitari si indienilor din Chicago care au dovedit ca sunt cei mai buni anul asta!
    Multam, multam!
    Maine cica e parada, dar sunt sanse mari sa ploua. Oare astia nu se uita la prognoza meteo inainte de a organiza ceva? Oricum, nu ma duc, am fost in 2013. Sper totusi sa prinda o "fereastra" fara ploaie.

Din pacate, dupa ce se linisteste treaba, unii jucatori vor fi lasati sa plece, din cauza ca se va depasi plafonul de salarii.

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Multam, multam!
    Maine cica e parada, dar sunt sanse mari sa ploua. Oare astia nu se uita la prognoza meteo inainte de a organiza ceva? Oricum, nu ma duc, am fost in 2013. Sper totusi sa prinda o "fereastra" fara ploaie.

Din pacate, dupa ce se linisteste treaba, unii jucatori vor fi lasati sa plece, din cauza ca se va depasi plafonul de salarii.
    si cu tine acum, asa a fost programat zici ca esti seful meu, am avut o problema la un dinte si am avut nevoie de vreo 2 ore si ca dle sa mergi la dentist cand nu sunt eu in oras, pai la naiba nu pot sa ma imbolnavesc cand esti tu plecat din oras...
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Pagina 8 din 8 PrimulPrimul ... 678

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •