Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 6 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 59

Subiect: cumpar cocos

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Pisoi, eu nu cred că este o glumă, nu ştiu în US şi mai ales zona ta dar în Canada dacă stai la periferia oraşului sau în locuri mai izolate poţi să ai proprietăţi destul de mari, respectiv hectare cu pădure, sălbăticie şi aşa mai departe. Cei care deţin astfel de case îşi permit nu numai un căţel sau doi ci chiar extravaganţe ca un cocoş sau chiar o minifermă.
    Ultima modificare făcută de fifi; 26.09.2014 la 18:54.

Data înscrierii
    16.01.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    275
    Putere Rep
    15

Implicit

Pisoi,sper sa nu ajung sa mananc cocosul,de asta imi fac temele sa stiu ce fac.Unde stau eu nu toti avem garduri.Eu am dar vecinii stanga-dreapta nu,este unul mai la deal are padurea in curte ce gard sa mai puna.Terenurile sunt de cam one acre .Nimeni nu are oratanii pe langa casa. Eu nu vreau gaini sa ma complic doar un cocos si neaparat sa stea afara nu in casa.Nu mai am alti pets desi se da batalie mare in familie pro si contra catel.Eu sunt contra.
    Ultima modificare făcută de mihaela75; 26.09.2014 la 21:50.

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

probabil ca Dna Olga stie cate ceva despre cocosul mexican... sau Dl Edgar despre cocosul israelian...
    pacat ca nu mai intra pe aici sa ne invete cate una alta...
    Ultima modificare făcută de manolica1; 26.09.2014 la 21:17.
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.217
    Putere Rep
    32

Implicit

Bre nu mai speriati oamenii.
    Mihaela imi pare bine sa te revad printre noi, imi place felul tau de a fii. Eu zic sa-ti dai frau inimii si sa-ti iei cocos fara nicio problema. Pai la un acru de pamant poti sa-ti iei si vaci daramite o pasare. La urma urmei ce se poate intampla, ori se duce in lume, ori gatesti un cocos organic pe gratar, dar macar ti-ai facut damblaua.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    943
    Putere Rep
    13

Implicit

Manolica, atentezi activ la premiul cel mai mic! Agenturile ti-au plasat un Troian pe tzeava!
    @mihaela75, ai grija cum alegi cocosul, sa n-aiba oo prea mari, altfel viziunea lui nicusor (cocosu' si gaina ca doi porumbei pe stinghie) se duce pe apa sâmbetei... Cocosu' vine la 4 dimineata acasa, obosit si în loc de un "cucurigu" plin de energie te trezeste un cotcodac, dac, dac...care se termina pe la prânz!
    Nu uita sa verifici actualitatea mesajului/informatiei!

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

Citat Postat în original de toni41 Vezi post
    Manolica, atentezi activ la premiul cel mai mic! Agenturile ti-au plasat un Troian pe tzeava!
    incerc si eu sa tin active cateva topice...
    btw, mi-a soptit o pasarica(sa nu zic cocosh) ca deranjeaza unele postari/poze de-ale mele...
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    16.01.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    275
    Putere Rep
    15

Implicit

Multumiri lui Fifi,am cocos si na, cocosul vrea si o gainusa .Copiii sunt inebuniti ,le-au dat nume ,lol.
    Am fost azi la market si am ajuns la 1 pm,toti strangeau ,maturau ,eu am ajuns in spartul targului dar tot am inhatat o pereche.Acum sunt legati cu sfoara sa nu imi fuga ,sa se obisnuiasca .Insa le pregatesc o casuta de cicnci stele ,promit .
    Ultima modificare făcută de mihaela75; 27.09.2014 la 13:37.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.217
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de mihaela75 Vezi post
    ..am cocos si na, cocosul vrea si o gainusa .Copiii sunt inebuniti ,le-au dat nume ,lol.
    ..Insa le pregatesc o casuta de cicnci stele ,promit .

Bravo Mihaela, foarte frumos !
    Cum ii cheama? Ce chef mi-a venit de a construi un cotetz numai uitandu-ma la pozele astea.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    16.11.2006
    Locație
    Hungary, Budapest
    Posturi
    713
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de mihaela75 Vezi post
    ... am cocos si na, cocosul vrea si o gainusa .Copiii sunt inebuniti ,le-au dat nume ,lol...
    Mihaela,
    foarte frumos din partea ta să ne arăţi mândreţea de cocoş cu găinuşa lui, dar cu copiii ai grijă, spune-le că unele găini (şi unii cocoşi) au prostul obicei să ciugulească oamenii-n ochi, dacă sunt prea aproape, crezând că pupila-i vre-o boabă comestibilă... Învaţă-i să aibă grijă la asta, când îi iau în braţe.

Nicuşor,
    care ştie ce ştie...
    Sunt tare deştept!
    Dar nu deajuns, fiindcă de-aş fi atât de deştept pe cât mă cred, nu m-aş crede atât de deştept! ;)

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Frumos! Bravo! Cred ca ai facut niste copii fericiti!

Pagina 3 din 6 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •