Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 22

Subiect: SCAMeri pe Forum, discutii si sugestii.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit SCAMeri pe Forum, discutii si sugestii.

mulțumesc din suflet echipei de moderare, în special acelui moderator care mi-a eliminat mesajul și a închis subiectul, păstrând nealterat mesajul rahatului de scamer.

pentru lămurirea dumneavoastră, vă aduc la cunoștință că de cinci ani de când a suferit amputația, Mircea Câmpeanu folosește aceleași conturi pentru strângerea de donații. aceste conturi nu sunt nici unul cel postat de scamerul rapstreet, o scursură care se folosește de necazul și durerea unui om pentru folosul lui personal. aveți mai jos un extras din articolul din libertatea din decembrie 2009Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	ScreenHunter_17 Aug. 06 19.02.jpg 
Afișări:	5 
Mărime:	127,5 KB 
ID:	503 iar aceleași conturi se regăsesc și pe pagina lui Mircea (pagină pe care împuțitul de scamer nu a vrut să o publice pentru că) http://www.mirceamergemaideparte.ro/

bravo. excelentă treabă!

PS după atâția ani de când ne forumim împreună ar fi trebuit să știți că dacă nu am nimic de zis mai bine tac. dar și când zic...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Deci avem pe forum un cotoi si o gramada de alti moderator, eu fiind meteoric pe forum pana ajungem in septembrie. Rog pe unul din voi sa verifice veridicitatea mesajelor si daca e asa, suspendati-i definitiv contul si stergeti orice numere de cont. Cat despre titlul ales de tine Aramis, asa cum spui, dupa atatia ani de forumeala ai cam dat cu mucii in fasole cu astfel de expresii. Cam atat pentru azi.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

sorine, îmi răcesc gura de pomană de 5 zile. am zis că doar-doar o pricepe cineva...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.223
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    mulțumesc din suflet echipei de moderare, în special acelui moderator care mi-a eliminat mesajul și a închis subiectul, păstrând nealterat mesajul rahatului de scamer.

pentru lămurirea dumneavoastră, vă aduc la cunoștință ..
    Aramis, cred ca exagerezi si te porti un pic copilareste. Se pot intampla lucruri mai grave decat sa scape un spamer nedisciplinat. Nu e cazul sa facem o drama din asta. Nu toti avem timp sa cercetam la sange orice nimic, eu daca am 10 min sa n-am ce face cu ele, prefer sa ma uit pe pereti. Ca si moderare, eu mai departe de a corecta un quote sau de a muta un mesaj nu ma bag, consider ca nu este dreptul meu sa blochez useri sau sa sterg topice. Il avem pe Pisoi sau chiar Ens sa se ocupe de asta in lipsa lui Sorin. Nu l-am matrashit pe purcelul Dorel, daramite pe unul ce nu m-a deranjat cu nimic. Acel moderator care ti-a sters mesajul ar trebui sa iasa in fatza sa-ti explice ce si cum ca sa nu ne bagi pe toti in aceeasi oala. In incheiere, daca tu ai stiut povestea lui Mircea, puteai expune situatia concret cu lux de amanunte cum ai facut-o acum, inca de la primul mesaj si poate ca lucrurile ar fi stat altfel, respectiv Pisoi ar fi luat masuri.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    36

Implicit

Am trimis un e-mail (pe adresa de pe pagina lui) lui Mircea in care i-am copiat anuntul postat pe forum si link-ul catre forum. Sa vedem daca va raspunde.
    Aramis, de asemenea anunturi (reale sau false) e plin internetul peste tot. Daca tu ai depistat ca e un impostor in spatele anuntului, trebuia sa spui asa de la inceput.
    De data asta cred ca s-a intamplat ca in povestea cu Petrica si lupul .

Raspuns de la Mircea, prin e-mail:

Multumesc frumos de informatie contul nu
    este contul meu se pare ca un binefacator strange bani in
    locul meu

<Multumesc Mircea
    Ultima modificare făcută de livia; 07.08.2014 la 12:12.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

livia, am spus-o imediat ce l-am depistat...
    nea jiji, nu v-am băgat pe toți în aceeași oală, am spus ”moderatorului”.
    acum că v-ați lămurit îmi puteți șterge mesajele... că nu mă supăr.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.305
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    livia, am spus-o imediat ce l-am depistat...
    nea jiji, nu v-am băgat pe toți în aceeași oală, am spus ”moderatorului”.
    acum că v-ați lămurit îmi puteți șterge mesajele... că nu mă supăr.
    dar cine este moderatorul..? cand era Pisoi moderator de obicei spunea cand stregea,muta sau facea ceva..

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

păi io de unde să știu, că n-am acces la bucătărie? sper doar să se simtă și să nu mai facă. nu mă aștept să iasă-n față și să zică io

chiar dacă pare/este laudă de sine, poate că ar trebui să aveți încredere în flerul meu. până acum n-am greșit (prea mult) cu alde ăștia (spameri, troli sau scameri)
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

OK, am sters topicul ala!

aramis, nu stiu la ce postare te referi dar daca asa a fost mai poate fi si vreo gresala sau forum inchis si folosit backup!
    ...nu spun asta ca o justificare ci doar ca o explicatie plauzibila.

...eu de obicei nu prea intru pe Forum in weekends, dar acum ca sorin e in vacanta intru mai des si fac si eu ce pot cu ce "scule" am.

...tu poti actiona cum vrei, dar sugestia mea este ca atunci cand esti oparit rau pe ceva care te arde pe matze imi poti trimite email cu explicatiile de rigoare decat sa te aprinzi si sa-ti afisezi dezaprobarea fata de noi! ...trebuie sa ti cont ca noi astia ca "moderatorii" facem munca voluntara p-aici si nu ne cade bine la pipota cand suntem acuzati de ceva sau cand deschizi topice in care ne arati cu degetul!

p.s. cred ca am fost destul de clar! ...asa ca sper ca nu ai nimic impotriva daca schimb titlul acestui topic.
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

poți să-l ștergi cu totul... acum e inutil. sau bagă-l la arhiva privată.
    plecat de-acasă.

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •