Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 22

Subiect: SCAMeri pe Forum, discutii si sugestii.

Data înscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    943
    Putere Rep
    13

Implicit

aramis, eu am mutat la cererea loniiei doua posturi la off topic, unul era al tau si unul al ei. Si eu am fost de parere ca erai off, acolo. Scuze ca nu te-am informat la timp. Nu stiu daca cineva ti-a sters vreo postare, nu cred....

Recunosc ca faci o treaba foarte buna pentru igiena forumului;-) si ai un miros foarte dezvoltat. Te rog însa, nu te lasa conditionat!
    Nu uita sa verifici actualitatea mesajului/informatiei!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

toni, înainte de a fi mutat mesajul și închis topicul postasem un alt mesaj care fost șters.

nu mă las condiționat, dar nu pot suferii trolii, spamerii și scamerii. munceam din greu la un forum unde avem câteva mii de mesaje de la spameri pe zi. adică într-o zi cu activitate slabă sunt vreo 2000 de mesaje. peste weekend se adună 15-20000 ușor. o vreme m-am luptat cu ei să le șterg mesajele, să îi blochez. muncă de-aiurea. acum am găsit o soluție, am de lucru cu cel mult 50 de topice pe zi (în zilele încărcate, altcumva 20-30), foarte ușor de manevrat și de gestionat. să nu îți închipui că traficul a scăzut, nici vorbă. ba mai mult, acum alde ăștia pot posta fără să se înscrie pe lista de membrii. au un colțișor al lor, unde nu îi deranjează nimeni, și unde postează (majoritatea) singuri. în 6 luni sub-forumul respectiv a adunat 330,000 de mesaje. unde mai pui că acum spamerii contribuie și la poziționarea mai bună a forumului în motoarele de căutare...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    toni, înainte de a fi mutat mesajul și închis topicul postasem un alt mesaj care fost șters.

nu mă las condiționat, dar nu pot suferii trolii, spamerii și scamerii. munceam din greu la un forum unde avem câteva mii de mesaje de la spameri pe zi. adică într-o zi cu activitate slabă sunt vreo 2000 de mesaje. peste weekend se adună 15-20000 ușor. o vreme m-am luptat cu ei să le șterg mesajele, să îi blochez. muncă de-aiurea. acum am găsit o soluție, am de lucru cu cel mult 50 de topice pe zi (în zilele încărcate, altcumva 20-30), foarte ușor de manevrat și de gestionat. să nu îți închipui că traficul a scăzut, nici vorbă. ba mai mult, acum alde ăștia pot posta fără să se înscrie pe lista de membrii. au un colțișor al lor, unde nu îi deranjează nimeni, și unde postează (majoritatea) singuri. în 6 luni sub-forumul respectiv a adunat 330,000 de mesaje. unde mai pui că acum spamerii contribuie și la poziționarea mai bună a forumului în motoarele de căutare...
    ...in sfarsit ne-ai dezvaluit si noua o slabicine personala!
    ...dar nu inteleg de ce te zburlesti asa de tare la noi cand nu-ti pica bine la pipota, daca ne dai asa cate "o boaba de fasole" fara a "dezvolta" ceva concret!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    36

Implicit

La care topic faci referire? Credeam ca e vorba de mesajul mutat la anunturi umanitare care imi aminteam sa-l fi vazut initial la topicul Israelianului. Probabil ca este vorba de alta postare decat cea la care am fost pe faza.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

motane, v-am zis-o cu frumosul când a postat pe topicul israelianului. da' n-a mișcat nimeni nimic. am zis-o după aia pe topicul cu ajutorul, două zile la rând, fără să se bage nimeni în seamă. după aia v-am zis-o urât și cineva mi-a șters mesajul. după aia v-am zis-o în glumă și tot nu s-a întâmplat nimic. adică i-a fost mutat mesajul. pe urmă v-am zis-o și mai urât. iote ce mulți ați sărit acuma. de la ăl mai mare la ăl mai mic... data viitoare o iau cu urâtul din prima...

LE livia, mesajul de pe topicul israelianului e tot acolo. vezi mai sus.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    36

Implicit

Intrebam despre ce topic inchis faci referire.

Decat sa pierzi 5 zile sa ne "luminezi" pe noi, nu era mai simplu sa spui din prima unde e problema cum ai zis azi? Te inteleg ca esti ocupat, nu esti singurul dar daca esti asa laconic si te astepti ca lumea sa priceapa ce spui sau mai bine zis ce nu ne spui nu te mira ca avem asemenea reactii. Pe vremuri ti-am apreciat activitatea pe forrum insa in ultima vreme ai devenit foarte scurt in postari mai mut bagand lumea in ceata sau "uracios" uneori ca sa o zic pe aia dreapta, asta a fost si motivul pentru care m-am luat de tine ultima data.
    Acum te miri ca am sarit toti. Poate ca ar trebui si tu sa reflectezi de ce s-a ajuns la situatia asta, sau suntem toti nebuni aici?

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

topicul a fost șters, ce vrei să îți mai spun?

nebun sunt eu... și nu mă mir.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    36

Implicit

Deci e vorba de cel sters, nu inchis, de-aia nu mai pricepeam nimic. De ala stiu ca eram pe faza si ai fost si tu de acord sa fie sters, nu stiam insa de unul inchis recent.

Pentru mine inchis e cand nu se mai poate posta la el dar poate fi citit inca.

Incearca daca poti, cand ai ceva sa ne spui sa o faci ceva mai clar, nu cu uratul sau frumosul cum zici tu, doar mai clar ca nu suntem telepati sa-ti ghicim gandurile.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

topicul a fost mai întâi închis și după aia șters
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

topicul a fost mai întâi închis și după aia șters
    ...si de fapt care-i probema ta care te macina in orgoliu?

p.s. ceacare! ...unele "condimentele" dau gust bun la o "encilada" bine preparata! ...dar nu toti pot asimila prea mult gust de acritura!

...ma mir! ....ca tu! ...care esti expert si "forumistic" apreciat in arta culinara de "SPAM" ...cum dk-ului nu poti sa-ti balansezi "condimentele" in asa fel ca fiecare sa guste cu placere din "encilada TA"
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •