Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: as dori sa-mi aduc viitorul sot in canada

Data înscrierii
    01.09.2005
    Posturi
    19
    Putere Rep
    0

Implicit

Va salut!

As dori sa-mi spuneti daca eu nefiind inca cetatean canadian ci detinand doar green cardul.....as putea sa-mi aduc prietenul meu in Canada...asta bineinteles dupa ce ne vom casatori in Romania.
    Sau il vor lasa si pe el sa vina abia dupa ce am cetatenia...asta ar fi trist.

Daca ati trecut prin asa ceva,va rog sa-mi spuneti si mie cam ce trebuie sa fac!
    Va multumesc!

Data înscrierii
    27.02.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    607
    Putere Rep
    15

Implicit

Citat Postat în original de coriana

Va salut!

As dori sa-mi spuneti daca eu nefiind inca cetatean canadian ci detinand doar green cardul.....as putea sa-mi aduc prietenul meu in Canada...asta bineinteles dupa ce ne vom casatori in Romania.
    Sau il vor lasa si pe el sa vina abia dupa ce am cetatenia...asta ar fi trist.

Daca ati trecut prin asa ceva,va rog sa-mi spuneti si mie cam ce trebuie sa fac!
    Va multumesc!

Casatoriti-va si apoi poti sa incepi parenarea.Nu e nici o problema!In maxim 6 luni (nu cred ca va dura atat),veti fi impreuna pe taram canadian.Ai informatiile aici(punctul nr 8,sectiunea cu reintregirea familiei): http://www.romanian-portal.com/forum...ts.asp?TID=309 2&PN=1
    Mandria si prostia....

Subiecte similare

1. cum sa-mi aduc prietena/sotia
    De cristian27 în forumul Nou veniti in America/SUA/Statele Unite-Ghidul incepatorului
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 16.01.2009, 04:50
  2. viza si pentru viitorul sot
    De danielacomsa în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 28.07.2007, 19:51
  3. Viitorul indepartat al Romaniei
    De Nicksson în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 12
    Ultimul post: 11.12.2006, 04:36
  4. viitorul...
    De opium-female în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 51
    Ultimul post: 05.12.2006, 08:56

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi